Anasayfa GÜZELLİK & MODA Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar )

Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar )

12 Dak okundu
0
0
1,696

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar )

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar ) : Göğüs büyüklüğü, aileden birisinden alınır derler. Cerrahi yolla düzeltmeyi planlamıyorsan( ki bu beraberinde kendi zorluklarını getirir) boyut konusunda gerçekte yapabileceğin az şey var demektir.

Göğüs büyüklüğü, aileden birisinden alınır derler. Cerrahi yolla düzeltmeyi planlamıyorsan( ki bu beraberinde kendi zorluklarını getirir) boyut konusunda gerçekte yapabileceğin az şey var demektir. Çeşitli araştırmalar ideal göğüslere sahip kadınların özgüvenlerinin de yüksek olduğunu kanıtladı. Peki implant yaptırmak istemeyen kadınlara ne tarz seçenekler kalıyor?

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar )
Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar

Bir kadının doğal yollarla göğüslerini büyütmesi için birçok yol vardır. Egzersiz yapmak, doğru beslenmek ve yaşam tarzında birkaç değişiklik yapmakla istenen sonuçlar alınabilir.

Daha büyük göğüsler için neler yapılabileceğine göz atalım.

1) Egzersiz Yapmak

Sıkça ve doğru bir şekilde egzersiz yapmak daha büyük göğüslere kavuşmana yardımcı olabilir.

a)Şınav: 

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar )
Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar )

Üst kol kasları için iyi olmakla beraber, göğüs altında bulunan pektoral kasların güçlenmesine de yardımcı olur. Başlangıçta, bu egzersizi biraz yorucu bulabilirsin, bu yüzden günde 10×2 veya 3 set ile başlayıp vücudun egzersize alıştıkça bu rakamı arttır.
Şınavı şöyle çekmen gerekiyor: Ters bank pozisyonunu alarak omuzların direkt aşağısında olacak şekilde ellerini yere koy. Sırtını düz tutarak vücudunu yere doğru getir. Karnının yere değmediğine dikkat et. Sonra vücudunu yukarı it. Eğer bu egzersizi çok zor buluyorsan dizlerini yerde tutabilirsin.

b) Gögüs Büyütme Yöntemleri Mekik:

Mekik hareketi göbek yağlarını eritir ve ab kaslarını güçlendirir. Ab kasları şekle girdiğinde göğüs kaslarını da güçlendirir ve daha dolgun göğüslere sahip olursun.
Mekik nasıl çekilir: Dizlerin bükülü, ayakların yerde olacak şekilde yere uzan. Ellerini başının arkasına kavuştur. Omuzlarını ve üst sırt kısmını yerden yükseğe kaldır. Gözlerin tavana doğru odaklanmış olmalıdır. Yukarı kalktığında nefes ver, birkaç saniye dur ve orijinal pozisyona dönerken nefes al.

c) Duvar şınavı:

Bu hareket, özellikle şınavı zor ve yorucu bulan kadınlar içindir. Tıpkı şınavda olduğu gibi kendini duvardan itmen gerekir. Pektoral kaslarını güçlendirdiği gibi, göğsü şekillendirir ve dolgunluk kazandırır.
Duvar şınavını çekmenin doğru yolu: Duvarın önünde durarak kollarını omuz seviyesine kadar kaldır. Avuçlarını duvara sağlam bir şekilde yerleştirip dirseklerin iyice bükülene kadar duvarı it. Sonra orijinal pozisyona dön. Başlangıç olarak 10×4 set dene.

d) Dambıl kullanarak göğüs presleme:

Bu egzersiz göğüs dokularını sağlamlaştırıp pektoral kasları güçlendirir. Bu egzersizi kolay kaldırılabilir dambıllarla yapman gerektiğini hatırlatmamız lazım.
Dambıl kullanarak göğüs presi nasıl yapılır: Her iki elinde dambıl olacak şekilde banka uzan. Ayakların sağlam bir şekilde yerde durmalı. Avuç içlerin yukarı bakacak şekilde her iki dambılı omuz hizasında kaldır. Eski pozisyona geri dön ve tekrarla.

e) Göğüs kasma hareketi:

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar )
Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar )

Göğsün izometrik kasılmalarına odaklanan bu egzersiz, göğüs büyütmede en iyi sonucu verenlerdendir.
Göğüs kasma hareketi yapmanın doğru yolu: Havluyu önünüzde duracak şekilde tut. Kollarını göğüslerinin önüne doğru uzatmış olmalısın. Her el, havlunun bir ucunu tutmuş olmalı. Bu şekilde durarak havlunun iki ayrı ucunu aynı anda birbirlerine ters olacak şekilde çek. Egzersizi yaparken göğüs kaslarını sık.

2) Daha Büyük Göğüsler İçin Diyet

Diyet, vücudunu şekillendirmede önemli bir rol oynuyor. Söz konusu göğüs büyütme olunca, uygun beslenmek gerekiyor.
a)Süt:

Süt tüketimi göğüs dokularının büyümesine katkıda bulunur. İnek sütü, kadınlarda süt üretimi için gerekli olan östrojen, progesteron ve prolaktin ile zenginleştirilmiştir, bu da göğüs boyutunu arttırır.

b) Yeşil Yapraklı Sebzeler:

Gögüs Büyütme Yöntemleri  ( Doğal Yollar )
Gögüs Büyütme Yöntemleri ( Doğal Yollar )

Büyük göğüsler için, günlük diyetine yeşil yapraklı sebzeler ekle. Bu sebzeler aynı zamanda iyi bir demir ve kalsiyum kaynağıdır. Çoğunlukla yeşil yapraklı sebzeler, göğüs dokularını büyüten pito-östrojenleri içermemekle beraber gelişmiş dokuları düzenlerler. Yeşil yapraklı sebzeleri tüketmenin bir başka nedeni, kadınlarda bulunan erkek hormonu olan testesteronun üretimini engellemektir. Bu, bir kadının vücudundaki hormonları dengeler ve doğal östrojenin vücut işleyişini kontrol etmek adına gerekli seviyeyi almasını sağlar.

c) Fıstıklar:

Tekli doymamış yağları bol miktarda içeren fıstıklar, göğüs dokularını oluşturup büyümeleri için gereklidir.

d) Soya

 göğüs büyümesinden sorumlu olan pito-östrojen hormonunu içerir. Soya ayrıca, göğüs dokusunda büyüyebilen kanser hücrelerine karşı savaşan izovflavonları içerir.
Diyetine keten tohumu, çemen otu ve rezene tohumu gibi gıdaları ekle. Düzenlemeye yardımcı olup göğüs dokularını arttıran baklagil ve soya fasulyesi gibi diğer gıdaları da dahil et.

3- Bazı başka yollar

Göğüslerinin düzgün bir şekilde büyümesi için doğru sütyen seçmen esastır. Sütyen boyutu sarkmayı kontrol altında tutma ve göğüslerinizi sıkılaştırma konusunda önemli rol oynar. Daha büyük göğüslere sahip olmanın bir başka yolu da masaj yapmaktır. Göğüslerine günde en az bir kez masaj yap. Bu, kan dolaşımını arttırır ve bunun sonucunda düzgün bir hormon akışıyla göğüs boyutunu arttırır.

Bu Makale de okuyabilirsiniz   VUCUDUM ..

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle GÜZELLİK & MODA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…