Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Diyet Zayıf olmak için bunlardan uzak durun

Zayıf olmak için bunlardan uzak durun

6 Dak okundu
0
0
540

zayıf olmak için bunlardan uzak durun

  1. Zayıf olmak için Alkollü içeceklerden kaçın

Bazı alkollü içecekler kaloriye zengin, ancak kalori burada ana faktör değildir. Alkol tüketimi iştahınızı arttırır ve dolgunluk duygusundan sorumlu beyninizin bir bölümünü açar. Dolayısıyla ne kadar dolu olursanız edin, bir şişe bira içtiğinizde genellikle bir atıştırmalık eşliğinde yanınıza içersiniz, öyle değil mi?

  1. Zayıf olmak için Alkolsüz içecekleri bırakın
Zayıf olmak için
Zayıf olmak için

Bunu her zaman duyuyoruz, ancak bu alışkanlıktan vazgeçmek hala çok zor. Ancak eğer gerçekten abdominal yağdan kurtulmak istersen meşrubat içmeyi bırakmalısın. Bu düşük kalorili içecekler bile metabolizmayı yavaşlatır ve vücudunuzu yağ kazanmaya teşvik eder.

  1. Zayıf olmak için Sakız satın almayın.

Sakız çiğnediğiniz zaman, beyniniz ve karnınız gelen bir yemek hazırlamak için sinyaller alır. Artı, sakız, mide asidinin aşırı üretimini tetikler ve bunun sonucunda aç hissedersiniz.

  1. Zayıf olmak için Düşük sodyum diyetine evet de

Unutmayın: Özellikle yüksek tansiyonunuz varsa şeker ve tuz küçük miktarlarla sınırlandırılmalıdır. Yüksek sodyum gıdaları sağlığınıza zararlı değil, aynı zamanda vücudunuzdaki yağları etkin bir şekilde kaybetmenizi önleyen sıvıları da tutar.

  1. Fast food’a elveda deyin

Fast foodun çeşitli sağlık sorunlarına neden olabilecek çok fazla kalor içerdiği bir sır değil, ancak eğer bu gıda vazgeçmek için yeterince ikna edici değilse, unutmamak için karnınızdan kesinlikle sorumlu olduğunu unutmayın.

  1. Mayonezi unut
Zayıf olmak için
Zayıf olmak için

Mayonez ve mayonez tabanlı salatalara hayran iseniz, bu pansuman malzemesinin en az% 80 yağ içerdiğini bilmelisiniz. En iyi seçenek, sebze püresi ya da doğal domates ezmesi.

  1. Patates kızartmasına “Hayır” deyin

Bu yemeği sevdiğiniz kadar, mümkün olduğunca çabuk vazgeçmelisiniz. Kızarmış patates, diğer kızarmış yiyecekler gibi, doymuş yağ emici bir sünger gibi çalışır. İster inanın ister inanmayın, ancak doymuş yağlar beyin işlevini gerçekten etkileyebilir, şu anda ne kadar ağırlık kazandığınızı net bir şekilde düşünemezsiniz. Sonuç olarak, fark etmeden 30 patates yiyebilirsiniz.

  1. Artık dondurma yok

Bu çok açık, değil mi? Şekeri zengin gıdalar kaçınılmaz olarak vücudunuzdaki en zararlı yağ olan karın yağına dönüşür.

  1. Seni şişiren yiyecekler yemeyin

En ince zararlı insanlar bile bağırsak gazlarını veya mide rahatsızlığını tetikleyen gıdalar nedeniyle oldukça karmaşık dış görünüme sahip olabilirler. Bu sizin için bir sorunsa, sadece bu yiyeceklerden kaçının ve sindiriminizi hızlandıran iyi bir egzersiz rutini düşünün.

  1. Bu “şekersiz” ürünler almayın

Örneğin, polialkoller gibi şekersiz ikame maddeleri içeren gıdalar, sadece şeker hastalığı olan insanlar için etkilidir. Bu şekersiz ürünler hala karın büyüklüğüne katkıda bulunur.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Diyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…