Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Diyet Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin

Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin

5 Dak okundu
0
0
1,093

Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin
Soğuk günler geldi ve tek istediğiniz evde sıcacık battaniyenizin altına kıvrılıp, sevdiğiniz dizileri izlemek değil mi? Ama bir yandan da kazakların altına saklamak zorunda kaldığınız fazla kilolarınızdan kurtulmak istiyorsunuz. O zaman alışveriş listenizi çıkarın, çünkü size spor yapmadan da kilo vermenizi sağlayacak 4 muhteşem yiyeceği açıklayacağız.

Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin
Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin

1-Kan Portakalı

İtalya’da yapılan araştırmalar gösteriyor ki; bu lezzetli meyveye parlak rengini veren antioksidanlar aynı zamanda kilo vermeyi de sağlıyor! Bu araştırmalarda her gün kan portakalı suyu verilen hayvanların 3 ayda vücut yağlarının yüzde 13’ünü verdikleri gözlemlendi. Ama siz sadece suyunu içmekle kalmayın, lif zengini bu meyveyi yiyerek daha çok kilo vermenizi garanti edin.

2-Ay Çekirdeği

Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin
Spor Yapmadan Kilo Vermenizi Sağlayacak 4 Besin

En sağlıklı atıştırmalardan biri, başladığınızda bırakamadığınız ay çekirdeği! İçerdiği bol magnezyum, selenyum ve E vitamini ile antioksidan olmasının yanı sıra iştahınızı da kesme özelliğine de sahip. E vitamini, vücudunuzda dolaşarak serbest radikalleri bağlayıp, daha sonra onların yağa dönüşmesini engelliyor ve kolesterolünüzü kontrol altına alıyor. Üstelik beyin hücreleri için de çok faydalı! Günde 1 avuç dolusu ay çekirdeği yiyerek hem beyninizi güçlendirip hem de incelebilirsiniz.

3-Nohut


İçerdiği yüksek protein ve lifle kilo vermek isteyenlerin alışveriş listesinde mutlaka bulunması gereken bir başka yiyecek de kesinlikle nohut! İçerdiği A, B6, B12, C, E ve K vitaminleri ve kalsiyum, potasyum, selenyum, magnezyum gibi minerallerle yağ yakımını hızlandırırken, kolestrolunuz ve sindirim sisteminiz için de faydalı. Düzenli olarak 4 fincan dolusu nohut tüketmek, kalp krizi ve felç geçirme riskinizi en aza indiriyor. Üstelik bağışıklığınızı güçlendirerek grip ve soğuk algınlığına yakalanma ihtimalinizi de düşürüyor. Kilo verirken sağlıklı olmak da istemez misiniz? O zaman hadi, her gün bir öğününüzde nohut tüketin!

4- Spor Yapmadan Kilo Vermenizi  için : Yoğurt

Yoğurt gibi fermantasyona uğramış süt ürünleri, bağırsak çalışmasını düzenlerken metabolizmanızı da hızlandırır. İçerdiği kalsiyum sayesinde de yağ yakımını sağlar ve kalorisi de oldukça düşüktür. Bilinenin aksine diyet yoğurt değil; organik yağsız yoğurt kilo vermenizde daha etkili olacaktır. Tennessee Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre, diyet yaparken her gün yoğurt yiyenler yemeyenlere göre %22 daha fazla kilo veriyor ve bel bölgelerindeki yağları da %88 oranında daha fazla yakıyor.

Leggings 

Brasseries

sportwear

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Diyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…