Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Diyet Nasıl Kilo Alabilirim çok zayıfım

Nasıl Kilo Alabilirim çok zayıfım

9 Dak okundu
0
0
881
Nasıl Kilo Alabilirim

Nasıl Kilo Alabilirim: İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı zayıf olabilir Yetersiz beslenme alışkanlıkları, öğünler arası uzun zaman boşlukları, kötü yemek seçimleri, tam gıda alımı sağlanmadan yapılan fiziksel aktivitelerin enerjinizi azaltması, zayıf olmanın başlıca nedenleridir.

Nasıl Kilo Alabilirim
Nasıl Kilo Alabilirim

Diğer nedenler uzun süren hastalıklar, kanser, anoreksiya nervoza veya bulimia gibi yeme bozuklukları olabilir.

Nasıl Kilo Alabilirim : Sağlıklı Kilo Alma

Zayıfım, kilo alamıyorum diyen insanlara kademeli olarak kilo almaları tavsiye edilir. Günlük 500 kalori almak vücüdunuzda haftada 0.5kg ağırlık sağlar.

Bu sizin boyunuza, kilonuza, yaşınıza ve cinsiyetinize göre değişiklik gösterilir. Vücut dokularınızı tekrardan yapılandırmak, beslenme durumunuzu düzenli bir şekilde korumak, sağlıklı kilo almanız için önemli unsurlardır.

Nasıl Kilo Alabilirim : Egzersiz yapmak

Zayıf kişilerin sadece karnının büyümemesi için fazla yememeye dikkat etmesi gerekir. Ne kadar zayıf olduğunuz, kaç yaşında olduğunuz önemli değildir. Fazla yemeye düşkün olursanız çirkin bir göbeğe sahip olursunuz. Bunu önlemek için tonlu bir gövdeye sahip olmaya çalışmalısınız. Bunlar içinse egzersiz gereklidir.

Her gün dengeli kardiyo hareketleri, ağırlık çalışmaları ve esneklik egzersizleri yapmalısınız.

Nasıl Kilo Alırım: Yağsız Kitle için Ağırlık Çalışma

Bunu zaten anlamadıysanız, yağsız bir vücut için bazı ağır işleri yapmanız gerekmektedir. Sizin rutinleriniz büyük ağırlıklar olmalıdır:

Squats, deadlifts, presses (bench and overhead), pull-ups, rows, dips, snatches, power cleans, clean and jerks.

Bu çoklu kas hareketleri hormonal yanıt sistemlerinizi tetikler.

Kilo Alma Yöntemleri İçin Ne Yapmalı: Diyet Programı Uygulayın

Düzenli kilo almak için içeriğinde yeterli oranda yağ, karbonhidrat ve protein içeren bir diyet programı uygulayacak olursanız hızlı ve kolay bir şekilde kilo alabilirsiniz. Özellikle içeriğinde protein bulunan gıdalar hem kilo almanızı hem de kas yapınızın güçlenmesini sağlayarak kilo almaya yardımcı besinler olarak bilinirler.

Kilo Almak İçin Sıvı Tüketimini Arttırın

Sağlıklı kilo almak için ne yapmalı diyorsanız bir diğer yöntemler arasında gün içerisinde daha fazla sıvı tüketerek vücut sağlığınızı korumaya yardımcı olacaksınız. Özellikle yemeklerden önce içilecek 1 kadeh şarap iştahınızın çok daha fazla açılmasına neden olacaktır. Bunun dışında günde en az 2 litre su tüketerek toksinlerin vücuttan atılmasını sağlar.

Nişastalı Gıdalar Tüketerek Kilo Nasıl Alınır?

Düzenli ve kalıcı şekilde kilo almak için sağlıksız besinler ile abur cubur tüketimini kesin ve sağlıklı yiyecekler tüketerek kilo alma yöntemleri üzerinde ilerleyin. özellikle nişastalı (patates gibi) ve protein (Kırmızı et gibi) açısından zengin besinlerin tüketilmesi kilo almanızı sağlar. Fazla yemek tüketimi kilo aldırmaz vücudunuzu biçimsiz hale getirir. Oysa bizim amacımız nitelikli besinler tüketerek kilo alma yöntemleri üzerinden ilerlemek olmalıdır.

Nasıl Kilo Alırım: Yeni başlayanlar için egzersiz

Squat 5×5

Pull-ups 5x (12 den sonra kaldıramazsanız ağırlık ekleyin)

Overhead Press 5×5

Squat 5×5

Deadlift 1/2/3×5 (Sizin seçiminiz; deadlifts inanılmaz yıpratıcı olabilir ve bitkin olursanız formunuz düşer, çok dikkatli olun; bazen daha büyük ağırlıkla tek set yapmanız yeterli olur.)

Bench Press 5×5

Öğünler arası yemek yiyorsanız bırakın. Bazıları günde 5-6 kez öğünler arası yemek yiyin der ama siz aldırış etmeyin. Yemeklerde patates gibi nişastalı ve bol kalorili besinler seçin. Unutmayın, fazla yemek sağlığınıza zarar verir.

Zayıf olan kişi de kilolu olanlar gibi abur cubur yiyorsa, kötü beslenme alışkanlıkları olanlarda aynı sağlık sorunlarını yaşarlar.

Nasıl Kilo Alırım: Doğru yolu şımartmak

Çoğu zaman iyi niyetli kişiler size kilo almanıza yardımcı olması için kek, pasta, tatlı ve diğer şekerli yemeklerin sizlere kilo almanız konusunda yardımcı olacağını söyler. Normalde bu strateji bazıları için mükemmel çalışır, diğerleri içinse sadece yağ yapar ve şişman olmaya başlarsınız. Dışarıdan bu sizde belli olmaz fakat içorganlarınızda aşırı derecede şeker oranı artar. Bu ağır şeker içeren yiyecekler büyük yada küçük olsun size yinede zarar verir.

HADİ KİZLAR SİZE BOL SANSLAR

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Diyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…