Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Regl Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare

Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare

4 Dak okundu
0
0
1,260

Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare

Evet, adet öncesi gerginliğinize doğal çareler… ağrılarınızın azalmasına yardımcı olabilirler! Şişkinlik. Kramplar. Acıdan kıvranma! PMS çok sıkıntılı olabilir ama hemen ağrı kesicilere koşmanıza henüz gerek yok. Eğer PMS belirtilerinize ilaçsız çareler arıyorsanız bu tamamen doğal çözümleri deneyin!

1) Tam tahıllı yiyecekler, fasülye, esmer pirinç ya da mercimek gibi kompleks yapıdaki karbonhidratlardan yiyin. Kalsiyum miktarı fazla olan gıdalar da iyi gelecektir. Somon balığı ve ıspanağı bunun için düşünebilirsiniz.

Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare
Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare

2) Kafein, tuz, şeker ve yağ alımını azaltın. Evet bunlar hep çok eğlenceli şeyler, biliyoruz! Ama bunları azaltmak şişkinlik hissini hafifletecektir.

Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare
Adet Öncesi Gerginlik Sendromuna (PMS) 8 Doğal Çare

3) Yemek rutininizi üç büyük öğünden altı küçük öğüne bölün. Daha sık yemekle kan şekerinizi daha kolay sabitlersiniz ve bu da sizin daha iyi hissetmenize yardımcı olur.


4) Aerobik egzersizleri yapın. Ve bir ve iki ve üç ve dört…Bunu yapmak hem modunuzu yükseltecek hem de daha rahat uyumanızı sağlayacaktır. Hafif esneme hareketleri adet sıkıntılarınıza ve sancılarınıza yardımcı olacak.


5) Her gece tam sekiz saat dolu dolu uyuyun. Çok kolay gözüküyor ama o bitkinlik hissiyle tam uykunuzu almış bir halde daha iyi başa çıkabilirsiniz! Bonus: Güzellik uykusu! Derin bir uykudan uyandığınızda kendinizden daha emin ve ferah gözükürsünüz!


6) Stres PMS belirtilerini artırdığı için stresi azaltın! Okuyun, meditasyon yapın ya da favori yoga salonunuza uğrayın! Eğitmen, özellikle PMS rahatlamasına yönelik hareketler ve duruşlar önerebilir.


7) Takviyelerle deney yapın! Tabii ki doktorunuzun yardımıyla! Şimdi ve şimdiye kadar kullandığınız ilaçları bildikleri için en iyi fikre onlar sahip olacaklardır. Kalsiyum, magnezyum takviyeleri ya da E vitamini tavsiye edebilecekleri arasında.


8) Destek ya da kişisel gelişim grubuna katılın. PMS bazen günlük sıkıntıları aslında olduklarından çok daha büyük gösterebilir. Ya da size bunu kaldıramayacakmışsınız gibi hissettirebilir. Hepimiz bunu yaşadık. Başkalarıyla konuşmak o gerginliği hafifletecektir.

Eğer bu çözümler size istediğiniz sonucu vermiyorsa yardım istemekten çekinmeyin. Sizin sorununuzda bilgili, sizi farklı ilaçlar veya çözümlerle tedavi edebilecek bir doktor ya da hemşire bulun.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Regl

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…