Anasayfa KARİYER & FİNANS Uyurken Para Kazanmak 11 Yolu

Uyurken Para Kazanmak 11 Yolu

11 Dak okundu
0
0
471
Uyurken Para Kazanmak 11 Yolu
Uyurken Para Kazanmak 11 Yolu

Uyurken Para Kazanmak 11 Yolu

 1. Bir blog başlatın.

 Para Kazanmak  : Pasif gelir elde etmek için belki de en popüler yol, kendi blog’unuzu başlatmaktır. Kurulum birkaç dakika alır ve başlamak ucuzdur – sadece alan adınızı satın alın ve barındırma ücretini ödeyin.

Bundan sonra, insanların okumak veya paylaşmak ilgisini çekecek şaşırtıcı içerik oluşturmaya başlayın. Örneğin, küçük işletme sahiplerine vergileriyle yardımcı olan bir muhasebeciyseniz, o zaman bu sizin blogunuz olabilir. Müşterilere faturalandırmayla ilgili her şeyi bilmek için kişisel olarak faturalandırma blogum var. Bu ayda binlerce kayıt yapıyor.

Hakkında yazdığınız konuların popüler olduğundan emin olun. Eğer evcil hayvan kayanızı hala seviyorsanız, para kazanmak için sitemizi ziyaret eden insanların yeterli olmayacağından şüpheliyim. Ancak asla bilemezsiniz.

Takipçiler kazandıktan sonra, blogunuzdan para kazanmaya başlayabilirsiniz:

Bir üye olarak komisyon kazanmak. Burası, başkalarının ürünlerini veya hizmetlerini sitenize ittiğiniz yerdir. Bu ürünlerin veya hizmetlerin blogunuzla alâkalı olduğundan emin olun. Örneğin, muhasebe blogu, muhasebe veya faturalama yazılımı için bir ortak olabilir. Bir ortaklık ortağı bulduğunuzda benzersiz bir kod verilir; böylece bir ziyaretçi sitenizdeki bu bağlantıyı tıkladığında komisyonunuzu kazanırsınız.

Reklam satmak. Siteniz bir üye olmak için trafik içeriyorsa, reklamverenlerin sitenizde reklam satın alması da yeterlidir. Reklam başına 20 doların altına düşmek gibi, küçük başlayabilirsiniz. Ancak sonunda üç basamaklı rakamlar elde edebilirsiniz.

Sponsor bul. Bu, yalnızca sitenizde reklam satmaktan biraz farklıdır. Sponsorluklar, sponsorluktaki içeriğin bir kerelik parçası veya altbilginize gömülü kalıcı bir logo olabilir.

 1. Kendi bilgi ürününüzü satın.

Belli bir alanda bilgili iseniz, e-Kitaplar veya videolar gibi ürünler oluşturmaya ve bunları blogunuza satmaya başlayabilirsiniz. Ürünlerinizi yaratmak ve pazarlamak çok işe yarayabilir, ancak bütün çalışmaları sona erdiğinde, geriye dönüp gelirleri toplayabilirsiniz.

 1. Telif ücreti kazanın.

Yetenekli bir müzisyen, aktör veya yazarsanız, çalışmalarınızdan telif hakkı kazanabilirsiniz. Diğer bir deyişle, insanlar işinizi veya yaratıcı varlıklarınızı kullandıklarından size ödeme yapar.

Yeterince yetenekli değilseniz, ancak yine de telif kazanmak istiyorsanız, Royalty Exchange’e bakın. Bu, gayrimaddi hak bedelleri alıp satabileceğiniz bir pazar.

 1. Bir üyelik topluluğu oluşturun.

Kendinizi bir otorite figürü olarak ispatladıysanız, o zaman üyeler dışında olmayan yüksek kalitede içerik ve bilgi almak için aylık bir ücret ödediğiniz bir üyelik topluluğu oluşturabilirsiniz.

En sevdiğim örneklerimden birisi, Timothy Sykes’ın üyelik topluluğu aracılığıyla ayda 100.000 dolardan fazla pasif gelir sağlayan, bu da insanların ticaret kuruşu stoklarında nasıl para kazanabileceğini tartışıyor.

 1. Otomatik yanıtlayıcı yükleyin.

Bir diğer yaygın çevrimiçi iş modeli, hizmetleri, ürünleri veya üyelikleri satmak için otomatik yanıtlayıcıları kullanıyor. Burası insanların e-posta adreslerini sitenize bıraktığı yerdir ve burada, bir dizi e-postayla takip etmenin yanı sıra, ürün veya kalite bilgisi yüklemek için bir bağlantı içeren bir otomatik e-posta alacaklardır.

Bunu mümkün olabilmek için OptinMonster gibi bir servise ihtiyacınız olacaktır.

 1. Web sitelerini çevirin.

Bir web sitesi oluşturmak için zaman ve çaba sarf ettiyseniz ve çok fazla trafik kazandıysanız Flippa gibi pazar yerleri listelemek suretiyle bunu ilgili tarafa satabilirsiniz. Burada bir sürü site satın aldım ve sattım ve çok para kazandım.

 1. Fiziksel ürünler satın.

Tıpkı bir blog yazan siteyle olduğu gibi, fiziksel ürünler satarak pasif gelir elde etmenin birkaç yolu vardır. Muhtemelen en iyi bilinen yollardan biri eski önemsizinizi eBay’de satmaktır. Ancak satmak için geriye hiçbir şey kalmamış olsa bile, alışveriş yapmaya başlayabilirsiniz. Burası, bir şirket için eBay veya Amazon’da ürün sattığınız yerdir ve geri kalanı ilgilenir – nakliye de buna dahildir.

Ayrıca Shopify kullanarak kendi eTicaret mağazasını başlatabilirsiniz. Tam anlamıyla çevrimiçi bir dükkandan sosyal medya kanallarınızda satın alma düğmeleri dahil olmak üzere çevrimiçi ürün satmak için ihtiyaç duyduğunuz her şeyi verirler.

 1. Hisse senetlerine yatırım yapmak.

Stoklara yatırım yaparken bir paydaş olursunuz. Bu, karlarından bir pay almanızı sağlar. Stoklara yatırım yapmak yıllardır pasif bir kazanç elde etmek için popüler bir yol olmuştur ve İnternet sayesinde, araştırmak ve hisse senetlerine kendi başınıza yatırım yapmak hiç olmadığı kadar kolay.

 1. Eşler arası borç verme.

LendingClub, Propser ve Harmoney gibi şirketler, herkesin borç verene dönüşebileceği yeni bir endüstri oluşturdu. Ardından, bir bankadan bir kredi temin etmekten çekinen veya sorun yaşayan bir tüketici ile eşleşirler. Borçlu ile doğrudan uğraştıktan sonra verdiğiniz krediler üzerinde daha yüksek bir faiz oranı elde edebilirsiniz.

 1. Mülkü kiralayın.

Airbnb sayesinde, tatilinizde veya evinizde değilken evinizi kiralayabilirsiniz. Ayrıca garajınızı, park yerinizi veya kullanılmayan ofis alanınızı kiralayabilirsiniz. Gerçekten bir reklam yerleştirmek dışında herhangi bir şey yapmadan güzel tamamlayıcı bir gelir.

 1. Bir aracı kiralayın

Bu aynı zamanda arbitraj olarak da bilinir ve esasen başkasının sizin için çalışmasını sağladığınız yerdir. Örneğin, bir köpek gezdirme  hizmeti veya web tasarım firmasına başlayabilir, ancak gerçek köpek gezerken veya başkasına kodlama yaparken dış kaynak kullanabilir. Bu hizmetleri pazarlamakla görevli aracı olan olmak dışında her şeyi yapmanız daha iyi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle KARİYER & FİNANS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Akıllı Kadınların 11 Kariyer İpuçları

Akıllı Kadınların 11 Kariyer İpuçları Akıllı kadınlardan kariyer ile ilgili 11 alıntılar &…