Anasayfa KARİYER & FİNANS Yavaş yavaş nasıl zengin olunur?

Yavaş yavaş nasıl zengin olunur?

8 Dak okundu
0
0
1,018

Yavaş yavaş nasıl zengin olunur?

MERHABA!  Zengin olmak mı istiyorsun? Önce bunu bilmelisin.. zengin olmak 1 günde veya 1 hatfa gerçeklesmez. Tabi cok harika bir sey icad ettiysen olabilir de.. bu kadar kolay zengin olunmaz. Zengin olmak 1 ayda bile gerceklesmez. Yavas yavas olunur. Ve ben bugun size nasıl yavas yavas zengin olacagınıza anlatacağım!

1- PARALARINI TOPLA

-Toplayabildigin kadar para topla. Her Kurusu topla. Kahve içmek yerine su iç. Mcdonaldsa gitmek yerinde evde yemek yiyin.

Zengin olmak için once kendine hakim olmalısın, yani zengin olmak için bunu yaparsın değil mi? kendine hakim olursan göreceksin ki tüm paran gereksiz esyalara gidiyor cünkü eskiden herseye para harcıyordun. Bazi seylerı bırakmak gerekecek. Ve bu kolay bir sey degil.. ozellikle bir ailen varsa daha da zor olacak. Ama gercek hayat böyledir. Ama sen yinede toplayabildigin kadar para topla ve hepsini bir bankaya yatırabilirsin.

  • Bunun amacı istedigin zaman veya gerektigi zaman yanında her zaman para olması. Yani sen emekli olmak için oaranı toplamıyorsun su an. Sadece istedigin zaman bir sey için yanında para omasını istedigin için paranı topluyorsun. Yani istedigin her hangi bir mal veya elbisyi elde etmek için para topluyorsun.

2- PARA TOPLAMAK İÇİN AKILLI OLMAK GEREKİR

Zamanını kendin için harca ve herhangi bir hobin varsa o hobiyi bir işe dönüşturebilirseniz  sevdiğiniz bir şey ile para kazanmıs olacaksınız. Eğer elde ettiğiniz bir kazanç varsa, bu kazancı daha da arttırabilirsiniz demektir. Bir insan “elimden gelen bu” diye düşünür; ama her zaman daha fazlasını yapabilecek kapasitede yaratılmıştır. Bu nedenle miskinlik yapmayı bırakın ve kolları sıvayın. Ekstra gelir elde edebileceğiniz yollar arayın. Günümüzde birçok kişi ek işler yaparak, düzenli maaşından daha fazla para kazanabiliyor. Neden siz de bu kişilerden biri olmayasınız?

3- BORCLARINIZI SIFIRLAYIN

Borçlar, sizi geleceğe taşırken sürekli engel olacaktır. Eğer bir girişim veya gelecek için bir adım atıyorsanız, mutlaka borçlarınızı sıfırlamak için bir çaba göstermeniz gerekiyor. Örneğin kredi kartlarınızdan kurtulmak, ödemekte olduğunuz ev veya otomobil kredisini öncelikli olarak bitirmeye çalışmak gerekiyor. Borçlarınız azaldıkça kendinize daha çok güvenecek ve atacağınız adımlarda daha istikrarlı olacaksınız.

4- DAHA ÇOK ÇALIŞIN

Birçoğumuz çalışmayı sevmeyiz; ama çalışmadan zengin olmak imkansızdır. Çalışmak üzerine söylenmiş birçok atasözünden birini sizlerle paylaşmayacağım; çünkü hepsini zaten biliyorsunuz. Ama bilmek yetmez, uygulamaya geçmelisiniz. Mevcut işinize en işler yapabilir ve sonunda zenginliğe ulaşacağınızı bilerek daha fazla azmedebilirsiniz. Bunları yaparken elbette sağlığınıza dikkat etmeniz gerekiyor. Beslenmenize ve uykunuza dikkat etmelisiniz. Ama tüm vaktinizi de uyuyarak geçirmemelisiniz.

5- HAYATINIZI DÜZENE KOYUN

Düzenli bir hayata sahip olmak, zengin olmak için gerekli enerjiyi bulmanızı sağlayacaktır. İyi bir aile yaşantısı, huzurlu bir ev, sağlıklı bireyler, zenginliğin yapı taşları diyebiliriz. Bunları sağlamak için ailenizle iyi bir iletişiminiz olmalıdır. Eğer bu iletişimi şimdiye kadar kuramamışsanız, artık bir adım atmanızın vakti geldi demektir.

6- HARCAMALARINIZI SINIRLANDIRIN

Alışveriş tutkunuz ve kişisel harcamalarınız, sizi koca bir borç batağına sürükleyebilir. Ayrıca gelecek ile ilgili yaptığınız tüm planların suya düşmesine neden olabilir. Herhangi bir şey almadan önce gerçekten ihtiyacınız var mı, sadece istek mi karar vermelisiniz. Bunu yaparken kendinize dürüst olmalı ve kendinizi kandırmamalısınız. Çünkü yaptığınız gereksiz bir harcama, canınızı fazlasıyla sıkacaktır.

Harcamalarınızı sınırlandırarak, tasarruf edebilir ve elde ettiğiniz geliri değerlendirmek için daha kazançlı yollara harcayabilirsiniz. Bu şekilde zengin olma yolunca kendinize iyi bir birikim yapmış ve büyük adımlar atmış olacaksınız.

Zengin olmanın yolları öğrendiniz, yavas yavas zengin olabilirsiniz şimdi, bunları yapmak size kaldı şimdi.

Bol sanslar!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle KARİYER & FİNANS

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Akıllı Kadınların 11 Kariyer İpuçları

Akıllı Kadınların 11 Kariyer İpuçları Akıllı kadınlardan kariyer ile ilgili 11 alıntılar &…