Anasayfa KARİYER & FİNANS Kariyer Başarmak İsterseniz, Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Şey

Başarmak İsterseniz, Kesinlikle Yapmanız Gereken 5 Şey

6 Dak okundu
0
0
660
Başarmak

Başarmak İsterseniz, Kesinlikle  Yapmanız Gereken 5 Şey

Başarmak
Başarmak
  1. Mükemmel bir strateji aramaktan vazgeç

Başarılı olma arayışlarını ciddiye alan birçok kişi için, hedeflerine ulaşmada “mükemmel” bir strateji aramakla yetinebilirler. Gerçek şu ki, hiçbir şey yapmak için mükemmel bir zaman yoktur ve mükemmel bir strateji diye bir şey yoktur. Birçok kişi yaptıkları şeyleri “yapmaya” başlarlar çünkü çok fazla zaman ayırıyorlar. Bir strateji başlatmanın tek yolu oradan çıkıp ilk adımı atmaktır. Çimdikleyebilir ve yol boyunca gelişebilir, ancak dışarı çıkmak ve yapmanız, ideal stratejiyi bulmaya çalışmakla zamanınızı harcamaktan daha faydalı olacaktır.

  1. Sorunları görmeyi bırak, fırsatları görmeye başla

Sorun olarak ortaya çıkan engellere bakmaya başlıyorsanız, kendinizi başarıyı engelleyecek olumsuz bir zihniyet içerisine yerleştirebilirsiniz. Bunun yerine bu engelleri fırsatlar olarak görmeye başlarsanız, daha fazla başarı bulmaya başlayabilirsiniz. Her probleme yaklaşmanın ve hemen bir fırsat olarak adlandırmanın meydan okuyun. Bazı sorunlarda fırsatlar bulmak zor olabilir, ancak yeterince sert görünüyorsanız, en zorlu konularda bile olumlu şeyler vardır.

  1. Bilgi aşırı yükünü durdur

 

Bazı insanlar ne yazık ki başarılı olmak için çok fazla zaman harcıyorlar. İnsanlar bunu çok fazla yaptıklarında, aşırı bilgi yükü olarak bilinen şeyle mücadele edebilirler. Çok fazla bilgiye sahip olduğunuzda, analiz yapıp felce uğrayabilir ve yaptığınız araştırmaların hepsi aslında yardım yerine zarar verebilir. Hiçbir şey harekete geçme ve başlama kadar güçlü değildir.

  1. Eğlence konusuna odaklanmayı bırakın

 

Herkes belirli bir şekilde eğlenmek isterken, toplum eğitime değil eğlenceye odaklanarak çok fazla zaman harcıyor. Mesleki yaşamınızın dışında her zaman size kişisel zaman geçirmemeliyken, birçok insan televizyon izlemek, dedikodu yapmak, video oyunları oynamak ve ünlü haberler okumak için çok fazla zaman harcıyor. Bunu çok fazla yapmak, hedeflerinize ve başarınıza odaklanmanızı engelleyebilir. Kişisel gelişim için eğitim materyalleri tüketerek kişisel vakit geçirmeyi harcayın. Uzun vadede para kazanacak ve kişisel zamanınızı, genel başarı için hala faydalı olacak şekilde tadını çıkarmanıza yardımcı olacak.

 

  1. Kısa vadeye bakmayı bırakın

 

Kısa vadedeki başarılara odaklanmak, hayatta aradığınız büyük başarıyı elde ettiğinizde aslında sizin yolunuza girebilir. Kısa süreli başarıları yerine getirmekte yanlış bir şey olmadığından, bu birçok insanın uğraştığı bir şeydir, ancak bu sizin odak noktası olmamalıdır. Her zaman uzun vadeli büyüme için güçlü bir temel atmaya odaklanmalısınız. Bunu çeşitli şekillerde yapabilirsiniz. Uzun vadeli bir yatırım olarak yaptığınız her şeyle başlayın. Eğitiminize, geleceğinize yatırım yapın ve anında hazzın çekilmesini göz ardı etmek için elinizden gelenin en iyisini yapın. Bu uygulama zaman alabilir, ancak kendinizi anlık memnuniyetle artık aynı itirazda bulamayacak duruma getirebilirsiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Kariyer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Dünyayı Değiştiren 10 Çocuk

Dünyayı Değiştiren 10 Çocuk Çocuk olarak daha yaratıcı olduğumuz ve dünyaya hep merakla ba…