Anasayfa KARİYER & FİNANS Kariyer 1 Milyon nasıl kazanabilirsin ?

1 Milyon nasıl kazanabilirsin ?

19 Dak okundu
0
0
442

1 Milyon nasıl kazanabilirsin

 1. Kâr marjınızı artırın.
1 Milyon
1 Milyon

Bir kâr marjı kesinlikle işletmeler için saklı değildir; Aynı zamanda sizin için de geçerlidir. Kişisel finansman şirketi Money Boss’un J.D. Roth, “kazandıklarınız ile harcadığınız harcama arasındaki uçurumu artırarak, bir işletmenin kâr elde ettikleri gibi karla sonuçlanırsınız” dedi. “Bu kâr, daha sonra uzun vadeli finansal hedeflerinizi takip etmek için kullanılabilir.”

Roth, özel olarak milyon dolara erişmek için tasarruf oranınızı normal yüzde beş ila yüzde 15 arasında artırmanız gerekeceğini söyledi. Gelirinizin yarısını tasarruf etmenizi önerdi ve gelecekteki mali başarının karşılığında bugünkü harcamaları erteleme konusunda zorlu seçimler yapmak zorunda kalacağınızı belirtti. İki gelirli aileler için bir gelir üzerinde yaşama ve diğer maaşın tasarrufunu ve yatırımını seçmeyi önerdi.

 1. 10 milyon dolarla başlayın.

“10 milyon dolarla başlayın” aslında bir şaka ve beyinlerin bizi yatırım yaparken yanlış şeyi yapmaya nasıl aldattığını yansıtıyor. “Alt zihinsel melekler “imizi atlatmanın en iyi yolu, yatırım hakkında bilgi edinmek ve bir plan oluşturmak.

Yenilikçi Danışma Grubunun müdürü Kirk Chisholm, psikolojimizin sıklıkla bize karşı geldiğini söyledi. Yatırım yapmakla bir milyon kazanmak zor değil – eğer yeterince genç iseniz ve kalabalığı izlemek gibi psikolojik tuzaklardan kaçınırsanız.

Yatırımlarınızdan ve yatırımlarınızdan kaçınmak. Bir ses yatırım planı oluşturun, kalın ve ince yatırım yapın ve zamanla bir milyoner olabilirsiniz. Vanguard Research’e göre, daha çok alım satım yapanların alım yapanlara kıyasla daha düşük performans sergileme eğilimi vardır.

 1. Tutkunuzu bir işletmeye çevirin.

Tutku yalnızca ilk milyonunuzu yaratmaz. Şansın ve esnekliğin yerini tutmaz. Focus Planning Group’taki servet danışmanı Joseph Carbone, “Tutkulu olduğunuz, otorite olmanız ve işinizi bitirmeniz için bir şey bulun” dedi. “Sadece mutlu olacak değil, aynı zamanda çok başarılı olacaksın.”

Chipotle hikayesi bunu göstermektedir. 1993’te mutfak okulunu bitirdikten sonra, Chipotle kurucusu Steve Ells, kaliteli bir restoran başlatmaktan heyecanlıydı. Lüks yer için fon eksikliği nedeniyle, babasından küçük bir kredi aldı ve özel restoranında para toplamak için ilk Chipotle’sini açtı. İlk ayda 1.000 burrito sattıktan sonra, popüler Chipotle Mexican Grill restoran zinciri ile pişirme tutkusu üst düzey bir restorantan servet için başarılı bir yola saptı.

Ayrıca, yol boyunca başarılı olmasını bekleyin. Milyon dolarlık bu fikre basmadan önce bazı darbeler olursa şaşırmayın.

 1. Erken yatırım yatın.
1 Milyon
1 Milyon

Zengin olmak matematik meselesi olabilir. Yıllar boyunca borsaya yatırım yapmak, temettülerini yeniden yatırım yapmak ve paranın büyümesine ve bileşik olmasına izin vererek bir milyoner olabilmesi iyi belgelenmiştir. Ancak aynı zamanda ne kadar yatırım yapacağını, ne tür yatırım fonu türlerini ve ne kadar süreyle çalıştığını bilmek meselesidir.

Ne kadar yatırım yapmanız gerektiğini, basit bir hesap makinesiyle ne kadar ve ne zaman geri döneceğinizi öğrenebilirsiniz. Eski hedge fon yöneticisi ve zenginlik oluşturma web sitesi Financial Mentor’un sahibi olan Todd Tresidder, bunun için bir hesap makinesi geliştirdi. Örneğin, Fidelity Toplam Pazar Endeksi Fonu gibi çeşitlendirilmiş bir borsa endeksi fonunda ayda 500 $ yatırım yaparsanız ve yüzde 2’lik bir enflasyon oranını varsayarak ortalama yüzde 7’lik bir getiri elde ederseniz, bunu hesaplayabilirsiniz 36 yılda milyoner olursun.

Henry 25 yaşına 61 yaşına olunca milyoner olur. Daha sonra başlıyorsa, tasarruf etmesi ve daha fazla yatırım yapması gerekecek. Henry, para piyasası fonları veya mevduat sertifikaları (CD) gibi düşük getirili yatırımları seçerse, bu yatırımların daha düşük yıllık getiri oranlarını telafi etmek için binlerce dolar daha fazla tasarruf etmesi gerekecek.

 1. Sabırlı olun.

Zengin olmayı seçtiğiniz yol ne olursa olsun, zaman alacaktır. Borsaya yatırım yapmak paranızın büyümesi ve birleşmesi için yıllar alır. Bir işe başlamak ve onu başarılı bir şekilde sürdürmek bir gecede olmaz. Bileşik getirilerin matematiği söz konusu olduğunda en büyük mali büyüme sonraki yıllarda ortaya çıkar.

Simone Zajac Varlık Yönetimi Grubunun sertifikalı finansal planlayıcısı ve ortağı ve Finans ve Flips Flop’un kurucusu Daniel Zajac, “İlk milyonunuzu hazırlamak çoğu zaman ikinci yapmaktan daha uzun sürecektir” dedi. İster bir işyeri inşa etmek, isteryıllarca tasarruf etmek olsun, ilk milyon çoğu zaman zor. İstediğiniz kadar sabırlı olun ve gözlerinizi hedefe odaklı tutun. “

Bileşim yoluyla başlangıçtaki yavaş büyümenin veya kendi işyerinizi kurmanın tuzaklarunun uzun vadeli servet beklentilerini engellemesine izin vermeyin. 1 milyon kazanmaya çalışırken korku ve sabırsızlık en büyük düşmanınız olabilir.

 1. Gayrimenkul yatırım yapmak.

Gayrimenkul yatırım yapmak uzun zamandır bir yol olmuştur. Bununla birlikte, daha düşük maliyetli yaşam alanlarında gayrimenkul yatırımlarının yapılması daha kolaydır. San Francisco ya da New York City’de yaşıyorsanız, gelecekteki bir alana yatırım yapmak isteyebilirsiniz.

Kişisel finans blogunun sahibi Affle Anything ve Atlanta, GA’nın mukim olan Paula Pant, bir gayrimenkul portföyüyle zenginlik katıyor. Dayanıklı bir pozitif nakit akışı olan bir kiralık mülkte peşinat ödemeye yetecek kadar tasarruf sağladığını söyledi. Bu, faturaları ödedikten sonra, banka hesabınıza girmek için kalan para var demektir.

Zamanla, ipotek borcunuzu öderken, nihai olarak mülkünüzü tamamen kendi hesabına göreceksiniz. Pantan bir mülk ile başlayıp 1 milyona  kadar tekrarladı.

 1. Yaşam tarzınızı ayarlayın.

Milyonerler hepimiz terk ve yüksek  yaşamak ile harcadığımız efsane atın. Milionaire Next Door adlı kitapta ödüllü yazarlar Thomas J. Stanley ve William D. Danko, bireylerin nasıl zenginleştiğini ve bulguları şaşırtıcı olduğunu inceledi.

“Pahalı evlerde yaşayan ve lüks otomobilleri çalıştıran birçok insanın aslında fazla serveti yoktur” yazdı. “Ardından daha da garip bir şey keşfettik: Zenginlikleri çok olan insanlar lüks semtlerde bile yaşamak zorunda değiller.”

Yazarlar, yüksek maaşların mutlaka yüksek net değere dönüşmediğini tespit ettiler. Aslında, Stanley ve Danko en servet biriktirenlerin kendilerini tutumlu bulduklarını ve muhafazakar harcayıcılarla evli olduklarını keşfettiler. Gelir ve harcama arasındaki uçurum zengin öğrenmek için bir servettir. Bunu gerçekçi düşünün: Kazandığınız her şeyi harcarsanız zenginlik kazanamazsınız – veya daha da kötüsü, kazandığınızdan fazlasını harcıyorsunuz.

 1. Zenginlik yaratan bir serseri olun.

Anlaşılabilir gibi gelebilir, ancak ilk milyonunuzu yapmak istersen, daha fazla para kazanmak için iş seçin. Kira, yemek ve kamu hizmetleri için ödeme yapmak için yeterince para kazanıyorsanız zengin olmanız pek olası değildir. Bir milyoner olmak için parlak olmanıza gerek yok, ancak disiplinli, çalışkan ve yaratıcı olmanız gerekiyor.

Zengin girişimci ve işadamı Mark Cuban, 12 yaşındayken gelir akışı yaratmaya başladı. Biyografiye göre, istediği ayakkabıları satın alabilmesi için çöp torbaları paketi sattı. Lisede, pulları ve paraları fazladan para karşılığında sattı.

Lisesi için ortaokul sınıfında kolej psikolojisi dersleri almış, daha sonra kıdemli yılını üniversiteye tam zamanlı atlamak için atlamıştı. Bu servet serserisi tutumunu göstermektedir. Hayallerine devam etmek için serbest zaman ve eğlence bıraktı. Aynı şey pek çok milyoner için de geçerlidir.

 1. Kendi kendine yenen zihniyetten kaçının.

Servet oluşturma, başka herhangi bir şey kadar zihniyetlidir, bu nedenle size karşı işleyecek inançları ortadan kaldırdığınızdan emin olmanız önemlidir. İlk 1 milyon doları yapmak isterseniz:

 • Kimsenin size bir borcu olduğunu düşünmeyın.
 • Hiçbir şey için bir şey bekleme.
 • Herhangi bir tüketici borcunu almayın. Bir şey satın alacak nakit para yoksa, buna ihtiyacın yok.
 • Dikkat dağıtılmayın. Zengin olmak amacınızsa, engellerle devam edin.
 • Eğitimden kaçınma. Seçtiğiniz puanlarda mükemmel olma becerilerini öğrenin.
 • Ekstra bir koşuşturma yapmaktan korkmayın.
 • Başkalarını unutma. Verilmek, karşılıklılık yaratıyor gibi görünüyor.

İlk 1 milyon  nasıl kazanacağınızı öğrenmek isterseniz, daha genç olduğunuzda başlamak ve sabırlı olmak tercih edilir. Yol boyunca eğlenmek de çok önemlidir – çünkü ideal nokta budur.

 1. Bir şey icat edin.

Çok iyi fikirleriniz varsa, en iyi fikrinizi alın ve para kazanın. İnsanlar sunduğu fayda için para ödemeye istekli olduğu müddetçe bir ürün veya hizmet olup olmadığı önemli değildir.

Örneğin, Spanx’ın kurucusu Sara Blakely, beyaz pantolon giymek için gurur verici iç çamaşırları icat ederek ABD’de en genç kendi kendine yetmiş milyarder oldu. Forbes’a göre net değeri 1.04 milyar dolara ulaştı.

Beanie Bebekler’in yaratıcısı Ty Warner doldurulmuş hayvan imparatorluğundan bir servet kazandı. Akıllıca geniş bir ürün yelpazesine sahipti ve sınırlı miktarda satarak ürünlerin popülaritesini artırdı. Forbes, eski Dakin Toy Company satış temsilcisinin net değerinin 2.7 milyar dolar olduğunu tahmin ediyor.

Belki buluşunuz birçok kişinin yaşadığı bir sorunu çözer ya da kitleleri eğlendirir. Her iki durumda da, insanlar hayatlarına değer katan bir şey için para harcamak istiyorlar.  * 1 Milyon *

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Kariyer

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Dünyayı Değiştiren 10 Çocuk

Dünyayı Değiştiren 10 Çocuk Çocuk olarak daha yaratıcı olduğumuz ve dünyaya hep merakla ba…