Anasayfa GÜZELLİK & MODA Cilt Bakımı Yüz Bakım İpucuları: Doğal Güzel Ciltler İçin

Yüz Bakım İpucuları: Doğal Güzel Ciltler İçin

13 Dak okundu
0
1
1,428

Yüz Bakım İpucuları: Doğal Güzel Ciltler İçin

 

Yüz Bakım
Yüz Bakım

 

face-care-tips-beautiful-skin1

  1. Altın Kuralı

Yapın:  Yatmadan önce makyajınızı her zaman çıkarın. Derinin bir gece nefes alması gerekiyor. Ve makyaj bunu engeller, çünkü gece boyunca bırakıldığında lekeleri ve / veya siyah noktalara neden olabilecek gözenekleri tıkar. Makyaj temizleyici kullanmiyor  musun? Bir pamuklu bezin üzerine biraz zeytinyağı koyun ve makyaja ve kirden kurtulmak için hafifçe yüzünüze yağ sürtün.

Yapmayın: Bu peelingin vazgeçilmez olduğunu unutmayin. Haftada en az bir veya iki kez ölü deri tabakalarını çıkarmak için cildinize peeling yapın, daha sağlıklı  ve daha parlak bir cilte sahip olursunuz. Ayrıca, cevizde bulunan antioksidanlar kirleri gidermeye ve parlak cildi teşvik etmeye yardımcı olduğu için cildinize peeling  için toz halinde bceviz pudra yoğurtla uygulayabilirsiniz.

face-care-tips-beautiful-skin-2

  1. Güneş ve Cilt

Yapın: UVA ve UVB ışınlarını bloke eden en az 15 SPF’ye sahip güneş kremi uygulayın. Güneşe maruz kalmanın bir ömrü kırışıklıklara, yaş lekelerine ve diğer cilt problemlerine neden olabileceğinden cildinizi güneşten korumak zorundasınız. Ürünün gözenekleri engelleme eğiliminde olmaması için etiketin ‘nonkomojenik’ veya ‘noninekojenik’ olduğunu okuduğundan emin olun.

Yapmayın: Dışarıda güneşli olsun veya olmasın güneş kremi atlamayın (mazeret göstermeyin). Bir plaja veya kar veya buz gibi yansıtıcı yüzeylerin çevresine gidiyorsanız, cildinizi en az 30 SPF’ye sahip daha fazla güneş kremi kullanın.

face-care-tips-beautiful-skin-3

3. Ne yersen osun

Yapın: Tabağınıza koyduğunuz şeyleri not edin. Taze meyveleri, yeşillikleri, yeterli protein ve vitaminleri yiyin. C vitamini bakımından zengindir ve düşük yağ ve şekerli bir diyet radyant cildi yükseltir. İnsülin düzeylerini düşürebilen, hücrelerin sağlıklı bir denge kurmasını sağlayan düşük şekerli bir diyet düşünün.

Yapmayın: Baharatlı ve fermente gıdalar, tuz, narenciye, kızarmış yiyecekleri yiyemeyin, bunun yerine pirinç, yulaf ezmesi ve elm gibi tercih edin.

Yüz Bakım
Yüz Bakım
  1. Terleyin!

Yapın: Düzenli olarak egzersiz yapın. Koşu ve yoganız vücudunuza gerekli kan dolaşımını sağlayacak ve aynı zamanda tüm vücudunuzun temizleme sürecini hızlandıracaktır. Dışarı çıktıktan sonra yüzünüzde bir parıltı fark edeceksiniz. Zamana karşı yarışıyor musun? Sadece ev etrafında tempolu bir yürüyüşe çıkın.

Yapmayın: Egzersiz öncesi ve sonrası cilt bakımı atlamayın. Dışarıya çıkmadan önce yağ üretimini en aza indirgemek için bir toner uygulayın. Sonra cildi nemlendirmek için shea yağı veya zeytin yağı uygulayın ve sonra nemlendirin.

Yüz Bakım
Yüz Bakım
  1. Güzellik Uykusu

Yapın: Her gece en az 8 saat uyuyun. Gözünüzü yeterince kapatmazsanız, cildiniz tıpkı sizin gibi yorulur – sarkmalar ve çantalar olşur. Bu yüzden risk alma. Ayrıca cildinizi doğal olarak yatıştırıp iyileştirmek için haftada iki kez veya üç kez yüzünüze bal uygulayabilirsiniz.

“Yapmayın: Yatmadan önce yüzünüzü yıkamayı ve nemlendirmeyi unutmayın” diyor, Dermatolog Max Hospitals Dr. Rahul Nagar öneriyor. “Kuru ciltler için alkol içermeyen hafif temizleyiciler kullanın. Çok az miktarda nemlendirici uygulayın ve cildi aşırı derecede kurutduğu için sıcak sudan kaçının. ”

face-care-tips-beautiful-skin-6

  1. Su

Yapın: Kendinizi nemlendirin. Her gün bol miktarda su için, en az 8 bardak. Ayrıca, karpuz, salatalık, portakal, çilek, greyfurt ve cantaloupe gibi su içeriği yüksek meyveleri ve sebzeleri tüketin. Ayurveda doktoru olan Vasant Lad, soğutma etkisine sahip olduğu için “mavi renkli bir şişedeki suyu içirmeyi” öneriyor.

Yapmayın: Gül suyunu görmezden gelimeyin. Sabahları göz darboğazını önlemeye ve azaltmaya yardımcı olur, pH dengesini korur ve gün boyunca spritzone ederseniz cildinizi doğal olarak nemlendirir.

face-care-tips-beautiful-skin-7

  1. Hoşçakal sivilce

“Yapın: Yüzünüzü ılık suyla yıkayın ve günde üç kez yıkayın ve yüzünüze dairesel hareketlerle hafifçe masaj uygulayın, böylece temizleyicinin alfa hidroksil asit veya beta hidroksil asit içerdiğinden emin olun. Multani mitti (dolgun toprak) içeren yüz paketleri de gerçekten çok iyi çalışıyor. Temizlendikten sonra, kururken kurutun ve benzoil peroksit içeren bir losyon uygulayın “diyor Dr. Zaheer Ahmed, Dermatolog Max Hospitals. Benzoil peroksit, antibakteriyel etkileri nedeniyle etkili gibi gözükmektedir.

Yapmayın: Daha önce şişme, kızarıklık ve hatta yara izi yaratması için sivilce yapar. Bir sivilce hissediyor musun? Bölgeyi gül suyu ile temizleyin ve soğutulmuş yeşil çay torbasını 10 dakika bekletin. Aynı zamanda, gözlük veya güneş gözlüğü takarsanız, yağın gözlerinizin ve burnunuzun etrafındaki gözenekleri tıkamaması için sık sık temizlediğinizden emin olun.

face-care-tips-beautiful-skin-8

  1. Köklerinize Geri Dönün

Yapmak: Cildi beslerken Ayurveda kese kullanın ve daha iyi nefes almasına yardımcı olur. Neyse ki sizin için ihtiyacınız olan her şey zaten mutfakta. 2 çorba kaşığı nohut unu, ½ çay kaşığı zerdeçal tozu, bir parça kokur ve sandal ağacı, bazı gül suyu / süt / su ile mükemmel cilt bakım paketidir. Evet, güzelliğin sırları eski Ayurveda’da yatıyor.

Yapmayın: Temelleri ihmal edin. Sudarshan Kriya’ya güzellik mantranı olun. Evet, bu kadar kolay. Sadece nefes almanız sizi lekelerden ve sivilcelerden kurtardı. Nidhi Gureja, Yaşayan Sanat, “Sudarshan Kriya, beden, zihin ve duyguları uyumlu nefesin özel doğal ritimleri içeren nefes tekniğidir” diyor. Bu, birikmiş stresleri serbest bırakmaya yardımcı olur ve her bireyin deneyimi farklıdır. ”

face-care-tips-beautiful-skin-9

  1. Günlük Spa Günü?

Yapmak: Düzenli cilt bakım rejimi uygulayın. “Kuru ciltler için taze kiraz maskesi kullanın. Yatmadan önce yüzünüzdeki taze kiraz hamurunu uygulayın. 15 dakika bırakın ve ılık suyla yıkayın “, Amerikalı yazar Vasant Lad diyor.

Yapmaın: Kendinizi şımartmayı unutmayın. Yağlarla nazik bir yüz masajı harikalar gösterebilir. Cildinizin türüne bağlı olarak, hardaldan, hindistancevizinden, bademden veya kumkadanlardan yağlar seçin, çünkü parlayan cildi almaya yardımcı olan mükemmel besleyici maddelerdir. Daha da iyisi – biraz dinlendirici enstrümantal müzik açın. 20 dakika sonra nasil buldun?

face-care-tips-beautiful-skin-10

  1. Sağlıklı Alışkanlıklar

Yapın: Kendinize vakit ayırın ve mümkün olduğunca stresden kaçınmaya çalışın. Stresyken, daha fazla patlama eğiliminde olduğunuzu fark ettiniz mi? Bunun nedeni, stresin vücudunuzun kortizol ve diğer hormonları üretmesine neden olması, cildi daha yağlı hale getirmesidir. Nefes egzersizleri, yoga ve meditasyon gibi stres yönetimi tekniklerine başvurun.

Yapmayın: Çene çizgisini ve yüz kaslarınızı ihmal etmeyin. Günde sadece 5 dakika boyunca, birkaç yüz tatbikatı yapın. Alt dudağınızı çenede kırışmalar oluşacak şekilde dışarı atabilir, sonra da çenenizi göğsünüze kadar indirin.

face-care-tips-beautiful-skin-11

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Cilt Bakımı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…