Anasayfa GÜZELLİK & MODA 10 Vücut bakım ipucuları her kız için

10 Vücut bakım ipucuları her kız için

8 Dak okundu
0
0
524
Vücut bakım

10 Vücut bakım ipucuları

Her kız güzel ve cazip olmak istiyor. Neyse ki, canlı bir görünüm elde etmek için pahalı güzellik ürünlerinde savurmaya gerek yoktur. En iyi sonucu elde etmenize yardımcı olacak etkili ev ilaçları vardır.

 

 

  1. Bir tuzlu su şişmeyi azaltmaya ve yüzünüze yeni bir görünüm vermeye yardımcı olacaktır.
Vücut bakım
Vücut bakım

 

Tuzu suyla çözün (çözelti oldukça konsantre olmalıdır) havluyu çözeltiye batırın ve 10 dakika boyunca yüzünüze sürdürün.

 

  1. Dudaklarınıza yağ ve bir diş fırçasıyla daha dolgun ve seksi görünmelerini sağlayın.
Vücut bakım
Vücut bakım

Dudaklarınıza şeftali yağı, badem yağı veya düzenli dudak balsamı için herhangi bir kozmetik yağ uygulayın. Daha sonra yumuşak bir diş fırçası alın ve hafifçe dudaklarınıza 1 dakika boyunca sürtün.

 

  1. Parlayan ve nemlendirilmiş cilt elde etmek için zeytinyağı kullanın.

Yüzünüzü zeytinyağıyla masajlamak, cildinizin temiz, yumuşak, pürüzsüz ve mat olmasını sağlar. Yağı yaklaşık 7 dakika boyunca yüzünüze masaj yapın. En iyi sonuçları elde etmek için, 4-5 günde bir prosedürü tekrarlayın.

 

  1. Bal, iltihaplanmayı azaltabilir ve akneden kurtulmaktan yardımcı olur .

Büyük bir randevuda veya önemli bir toplantıdan önce yüzünüzde bir sivilce bulursanız, çabucak yok olmanın bir yolu var. Akne üzerine bir miktar bal tatbik edin ve 15 dakika bekletin. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu yöntem bir sivilcenin boyutunu azaltmanıza ve daha az fark edilmesini sağlayarak makyajla kolayca saklamanıza yardımcı olacaktır.

 

  1. Yüzündeki iltihabı azaltmak için göz damlası kullanın.

Bu sinir bozucu sivilceklerden kurtulmanın bir başka yolu göz damlası kullanmaktır. Bir pamuklu bezin kızarıklık derecesine indirgeyerek göz damlalarını azaltın ve 3-5 dakika boyunca dondurucuya koyun. Daha sonra pamuklu bezin iltihaplı bölgeye hafifçe bastırın ve sivilce neredeyse fark edilmeyecek hale gelir.

 

  1. Tüm doğal ev yapımı makyaj temizleyicisi.

Temiz bir suyun zeytinyağına 3: 1 oranında cam kavanozda karıştırın ve bileşenlerin doğru şekilde birleştirileceği şekilde iyice çalkalayın. Bu kadar!

 

  1. Soda batık kıllardan kurtulmanıza yardımcı olabilir.

Bu ev yapımı vücut ovma yapmak gerçekten kolaydır. Küçük bir kapta, 1 çay kaşığı kabartma tozu (soda), 1 çay kaşığı yeryüzü yulaf ezmesi ve 1 çorba kaşığı su karıştırın. Kalın bir macun elde edilene kadar iyice karıştırın. Karışımı deriye uygulayın ve 5 dakika bekletin. Daha sonra sıcak su ile durulayın.

 

  1. Gözlerin altındaki morlukları azaltmak için soda kullanın.

Bir bardak sıcak su veya çaydana bir çay kaşığı soda ekleyin ve iyice karıştırın. Bu karışıma bir pamuk yatağı ıslatın ve sonra gözlerinizin altındaki bölgeye uygulayın. Yaklaşık 10-15 dakika bekleyin, daha sonra herhangi bir kalıntıyı yıkayın ve nemlendirici bir krem kullanın. Bu işlemi her gün tekrarlayın; sonuçlarınızı yakında görürsünüz!

 

  1. Sağlıklı parlak saçlar için muz saç maskesi.

Bu maskeyi hazırlamak için ihtiyacınız olan şey: 1 muz, 1 yumurta, 1 çorba kaşığı bal ve 1/2 bardak koyu bira. Tüm malzemeleri küçük bir kapta birleştirin ve pürüzsüz olana kadar karıştırın. Karışımı saçınıza birkaç saat uygulayın. Daha sonra ılık suyla yıkayın. Bu maskeyi haftada bir kez kullanın ve çok hızlı bir şekilde şaşırtıcı sonuçlar görürsünüz!

 

  1. Uzun kirpikler büyütmek için bir hindistan cevizi ve lavanta yağı karışımı kullanın.

1/2 çay kaşığı hindistancevizi yağını 2-4 damla lavanta esansiyel yağı ile birleştirin. Pamuklu bir bez kullanarak, karışımı kirpiklerine hafifçe uygulayın, onları kökten uca kadar koruyun. Bu çare en az haftada üç kez uygulayın ve kirpikleriniz zamanla daha kalınlaşacak ve daha parlak olacak.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle GÜZELLİK & MODA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…