Anasayfa GÜZELLİK & MODA Makyajsizken güzel görünmenin yolları

Makyajsizken güzel görünmenin yolları

17 Dak okundu
0
0
1,443

Makyajsizken güzel görünmenin yolları

Makyaj yaptığınızda kendinizi daha güzel hissediyor olabilirsiniz. Ama kendinizi her zaman makyaj yapmaya mecbur hissetmeniz de doğru değil. Çünkü doğal güzelliğinizin ve sahip olduklarınızın farkına varırsanız, makyajsız da iyi göründüğünüzü kabul edebilirsiniz. Doğal güzelliğin her geçen gün daha da popüler hale geldiği günümüzde, siz de kendi güzelliğinizi keşfedebilirsiniz. Birçoğumuz makyaja o kadar alıştık ki, bırakın makyaj olmadan nasıl güzel olunacağını, makyaj yapmadan yaşamayı bile unutmuş haldeyiz. Artık neredeyse çoğumuzun sabah ritüeli haline gelmiş makyajı yapmadan veya azaltarak da gün içerisinde güzelliğimizi koruyabilir miyiz? Bugün bunun cevabını bu yazıda arıyoruz.

Cildinizi iyi temizleyin 
Sağlıklı bir cilt, makyajsız da güzel görünür. Cildinizi iyi temizlerseniz, sağlıklı görünen bir cildin temellerini de atabilirsiniz. Cilt tipinize göre güvendiğiniz bir ürünle düzenli olarak cildinizi temizler ve bakım yaparsanız, cildiniz tazeliği ile hiçbir makyaj ürününe ihtiyaç duymaz.
Düzenli olarak nemlendirin
İyi nemlenmiş ve ışıl ışıl parlayan bir cilde sahipseniz, makyaj yapmaya ihtiyaç bile duymazsınız. Sağlıklı cildin sırrıysa, düzenli olarak cilt tipinize ve yaşınıza uygun bir nemlendirici kullanmaktan geçiyor. Gece yatmadan önce cildinize uygulayacağınız nemlendirici, sabahları sağlıklı bir ciltle uyanmanızı sağlayacak.

Kendinize güvenin!

Makyajın elinizde oynaması güzel bir araç olduğunu kabul edin ve arkasına saklandığınız bir maske haline dönüşmesine engel olun. Eğer siz makyajsız berbat bir halde olduğunuzu düşünürseniz bu güvensizlik görünüşünüze ve mimiklerinize de yansıyacaktır. Bu da olmadığınız halde sizi daha silik gösterecektir. Diğerlerinin sizin makyajsız halinizi güzel bulabilmesi için öncelikle buna siz inanmalısınız. Bakımlı bir kadın makyajsız da çok bakımlı ve güzel olduğunu kolaylıkla belli edebilir.

Göz çevresi bakımına özen gösterin
Çalışan kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden biri gözaltı kapatıcıları. Peki bunun nedenini hiç düşündünüz mü? Gün boyu bilgisayara bakmaktan ya da yorgunluktan koyulaşan göz altlarına, kapatıcıları uyguladıkça çıkmaz bir döngüye giriyoruz. Bunun yerine geceleri yatmadan önce yoğun nemlendirme etkisine sahip göz çevresi kremleriyle bakım yapabilir ya da yaşınıza uygun serumlar kullanabilirsiniz. Sabah uyandığınızda ne kadar dinç göründüğünüze kendiniz de şaşıracaksınız. Gündüzleri ise aydınlatıcı etkiye sahip göz çevresi kremlerini kullanmak, sizi gözaltı kapatıcısı kullanmaktan kurtarabilir.

Doğal kaşların güzelliği

Bazen makyaj yaparken dünya standartlarında güzel olarak kabul edilen formatlara girmek için uğraşıyoruz. Bu da bize bazı özelliklerimizin doğal hallerinin de çok güzel olabileceği gerçeğini unutturabiliyor. Makyajsız yaşamaya alışmak istiyorsanız kaşların gözlerinizin ön plana çıkmasında önemli olduğunu unutmayın. Bu yüzden de kaşlarınızı ne şekilde olursa olsun gür bir şekilde çıkmasını sağlamalısınız. Gür ve istediğiniz şekillerde alınmış doğal kaşlar sizin doğal güzelliğinize gerçekten de çok katkı sağlayacak.

En az 7 saat uyuyun
Uykunun cildimiz için ne kadar önemli olduğunu hepimiz biliyoruz artık. Cildin yenilenmesi ve kendini onarması için günde en az 7 saat uyumak gerekiyor. Gözaltı morluklarından şikayetçiyseniz, 7-8 saatlik bir uyku, morluk ve halkaların görünümünün azalmasına ve güne taptaze başlamanıza yardımcı olabilir.

Gülümsemeyi unutmayın!

İçten gelen bir gülümseme hemen hemen herkesi daha güzel gösterecektir. Erkekler arasında yapılan araştırmalarda kadınlarda en çekici bulunan özellikler arasında gülümseme hep en üst sıralarda gelir. İnsanların zihninde sizin görünüşündeki hatalardan ziyade gülümsemenizin ne kadar hoş olacağı kalacaktır. Zorlama gülümsemeler yerine içten ve gözlerinizi de işin içine katarak gülümsemeye çalışın. Çok daha güzel göründüğünüzü fark edeceksiniz.

Toksinleri vücuttan atalım

Güzelliğiniz, özellikle cilt güzelliğiniz için toksinleri vücuttan atarak vücudu rahatlatmak çok önemli. Bunu yapmanın çok pratik bir yolunu hemen size anlatalım; Kaynattığınız bir bardak suya iki dilim limon atarak bir iki dakika beklettikten sonra bu suyu için. Aynı zamanda karın bölgesindeki yağ yakımının da hızlanmasına yardımcı olacaktır. Gece yatarken de bu limonlu suyu yapıp içerseniz gece boyunca cildinizin ihtiyacı olan sıvıyı karşılayacaktır.

Haftada bir peeling yapın
Haftada bir defa uygulayacağınız peeling, cildinizdeki ölü derileri arındırır ve yüzünüze renk getirir. Daha canlı bir görünüm elde etmek ve makyajsız da güzel görünebilmek için cildinize düzenli olarak peeling uygulamalı ve bunu yaparken cilt tipinize uygun ürünü kullanmalısınız.

Kaşlarınızı tarayın
Yüzünüze ifade katan kaşlar, makyajsızken de oldukça önemli bir etkiye sahip. Kaşlarınızın fazlalıklarını alıp, güzelce taradığınız taktirde ortaya çıkan görüntüye siz bile şaşıracaksınız. İyi taranmış, düzenli kaşlar, son derece bakımlı görükmenizi sağlayacak. Eğer kaşlarınızın yeteri kadar dolgun olmadığını düşünüyorsanız bakım ürünleriyle sıklaşmasını da sağlayabilirsiniz.

Saç kesimine dikkat

Harika ve sıra dışı bir saç kesimine sahip olmak da makyajsız güzel gözükmeniz için çok can alıcı bir ipucu. Saç kesiminizi sevdiğinizde kendinize olan güveniniz de artacak ve bu da güzelliğinize yansıyacak. Ama bunun için gerçekten sizin yüzünüze iyi gidecek saç kesimini bulmanız gerekiyor. Önemli olan dışarıdan nasıl göründüğünüz değil, kendinizi en rahat ve güzel hissettiğiniz saç kesimini bulmanız.

Kirpiklere bakım yapın
Maskaralar, kadınların en çok kullandığı makyaj ürünlerinden. Çünkü kadınlar upuzun ve simsiyah kirpiklerle kendilerini daha güzel ve daha alımlı hissediyorlar. Fakat güzel kirpiklerin tek çözümü rimel sürmek değil. Her gece yatmadan önce gözlerinize değdirmeden uygulayacağınız bir miktar vazelinle de kirpikleriniz bakımlı, gür ve uzun olabilir.

Gözleriniz kızarmasın
Kalem ya da eyeliner sürmediğinizde gözlerinizin donuk baktığını düşünüyor olabilirsiniz. Genellikle sürmeye alışık olduğunuz koyu renk kalemler sizde bu etkiyi bırakıyor. Göz kalemi ya da eyeliner kullanmadığınızda da canlı bakan, daha parlak gözler için kırmızılık giderici damlalardan yardım alabilirsiniz. Eğer gözlerinizin kızarmasından şikayetçiyseniz, doktorunuza danışarak bir göz damlası kullanabilirsiniz.

Daha fazla su tüketin

Su insan vücudunun en önemli ve en temel ihtiyacıdır. Cildinizin elastiki yapısını korumak için bol miktarda suya ihtiyacı var. Makyajsız bir şekilde güzel görünmek istiyorsanız günde en az 8 bardak su tüketmeye dikkat edin. Su içmeyi unutan bir kişiyseniz bunun için olan uygulamaları cep telefonunuza indirebilir veya gün içerisinde sıkça vakit geçirdiğiniz ofis masası, televizyon sehpası gibi yerlere su şişeleri koyarak hatırlamanıza yardımcı olabilirsiniz.

Dudaklarınıza bakım yapın
Dudaklar makyajsız olduğunuzda yüzünüzde en çok dikkat çeken noktalardan. Canlı renklere sahip ve güzel dudaklar için peeling yapmayı deneyebilirsiniz. Ölü derilerden arınmak için haftada bir kez kuru bir diş fırçası ile dudaklarınızı fırçalayabilir ve çok daha canlı bir dudak rengine sahip olabilirsiniz. Ayrıca dudaklarınızı nemlendirmeye özen gösterin. Kremsi özellikte bir dudak koruyucusu, dudaklarınıza parlaklık verirken size de canlı bir görünüm sağlayabilir.

Dişlerinize önem verin
Makyajsız güzelliğinizi güzel bir gülümseme ile taçlandırmak için diş bakımınıza da önem vermelisiniz. Bembeyaz bir gülümseme birçok makyaj malzemesinden çok daha etkili olabilir. Beyazlatıcı diş macunlarından yardım alarak daha etkili bir gülümseme elde edebilir ve doğal güzelliğinizi vurgulayabilirsiniz.

Sağlıklı beslenin
Cildinizi dışarıdan olduğu kadar içeriden beslemek de oldukça önemli. Çünkü yedikleriniz, içtikleriniz cildinizin makyaj olmadan da sağlıklı ve canlı görünmesini sağlar. Sebze ve meyvelere ağırlık vermek cildinize doğal bir ışıltı kazandırır ve çok daha taze bir görünüme sahip olmanızı sağlar. Düzenli beslenmek, güzel görünmek için yapabileceğiniz en iyi şeylerden biri.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle GÜZELLİK & MODA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…