Anasayfa GÜZELLİK & MODA makyaj hataları . peki bu hataları nasıl çözürüz?

makyaj hataları . peki bu hataları nasıl çözürüz?

7 Dak okundu
0
0
1,612

Hepimiz bu makyaj hataları yaptık.. peki bu hataları nasıl çözürüz?

Eminim ki sende benim gibi bir gün facebookta koyduğun fotograflara bakıp şaşırmışşın. Oha benim yüzüme nasıl böyle bir şey yapmışım..   korkmayın! Bügün biz size makyaj hatalarınızı gösterip nasıl çözeceğinizi de gösterceğiz.

 • Yanlış föndeten rengi seçmek

Fondetenler yüz renginin aynısı olmalıdır ve daha koyu olmamalıdır. Fondeten yüzüundeki olan kusuruları gizlemek için kullanılıyor. Bunun için ten rengimize aynı olan fondeten rengi seçmemiz gerekiyor.peki.. dogru fondeten rengi nasıl bulabiliriz? Çok kolay! Fondeteni deneyince ellerinize degil, çenenize deneyin.

 • Kuru yüze makyaj uygulamak

  makyaj hataları
  makyaj hataları

Yüzünuze peeling yapıp sonar nemlendirici sürün. Çünkü kuru yüze makyaj uygulamak ciltin kusurları daha da cok gösterir.

 •   kaşlarınızı çok aldırıyorsunuz

  makyaj hataları
  makyaj hataları

Kaşlarınız güzel olunca tüm yüzünuze bir etki verir. Ama biz yaşlanınca kaşlarımız daha da ince oluyor. O yuzden kaşlarınızı alınca cok aldırmayın. Cünku sonra bir daha kaşlarınız aynı güçlükte büyümez.

 • Fırçalarınızı sık sık temizlemiyorsunuz

Bazı kadınlar eski yıkanmamıs fırçalar ile makyajlarını uyguluyorlar sonra merak ediyorlar.. acaba neden yüzüme bu kadar cok sivilce ve siyah nokta çıktı?!  Fırşçalarınızı en az her ay bir sampuan ile yıkayın veya değiştirin.

 •  yüz renginiz boyun renginiz ile aynı olmaması

Her zaman yüz renginize aynı olan fondeten rengi seçin boyle boynunuz ve yüzünuz de aynı renkte olur. Aynı renkte değillerse demek ki yanlıs fondeten rengi kullanıyorsunuz.

 •  kuru dudaklara mat ruj uygulaması

Böyle bir sey yapsanız zaten sonucu siz de biliyorsunuz..  dudaklarınıza iyi bakın ve nemlendirici de sürun.

 •  makyaj malzemelerinizi lavobada veya sıcak bir yerde tutmanız

  OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Sıcaklık ve nemlilik  makyaj malzemelerinize bakteri sayıları artırıyor. Ve dayanıklık süresini de azaltıyor. O yuzden kremlerinizi, rujlarınızı,  maskelerınızı ve parfumlarınızı soguk bir yerde saklayınız. Size garip gelevek bu ama.. buzdolaba da koyabilirsiniz. Çünkü soguk yerler mikroprları öldürur.

 •  Kapatıcı – fondöten sıralaması da, çoğu kadının kafasını karıştırıyor.

İşte o kadınlar için minik bir hatırlatma, ilk olarak fondöteni uygulayarak, cildinizdeki renk farklılıklarını giderin. Tüm yüzünüzde renk dengesi sağlandığındaysa, kapatıcınızı uygulayabilirsiniz.

 •  Yağlı cilde sahip olan kadınların, onu nemlendirme ihtiyacı duymaması.

Yağlı bir cilde sahip olmanız, nemli bir cilde sahip olduğunuz anlamına gelmiyor. Cildi yağlarından arındırıp, neme doymasını sağlamalısınız. Yağdan arındırmak için yapabileceğiniz işlemlerden birisi, elma sirkesini 2 bardak suda seyrelterek cilde uygulamak ve tonik olarak da poşet yeşil çay kullanmak.

Benim yüzüum de cok yağlı ama ben ne yapıyorum biliyor musunuz? Yüzüumu her gun en az uç kez sui le temizliıyorum sonra bu toneri uygkuyorum. Sivilcelerim ve yağlı yuzum icin cok buyuk bir yardım oldu. 

 •  Göz altına siyah eyeliner sürmek

Göz altınıza eyeliner sürerseniz gözleriniz daha küçük gözükecek ve bu gözaltı morluklarınıza daha çok dikkat çekecektir. Eyeliner’ı göz kapağınızın üstüne ve dış kenarlarına doğru kalınlaşan bir çizgi şeklinde uygulayın.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle GÜZELLİK & MODA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…