Anasayfa GÜZELLİK & MODA Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

9 Dak okundu
0
0
718
Dişler evde nasıl beyazlatılır

Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

Dişler evde nasıl beyazlatılır ?
Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

Dişler evde nasıl beyazlatılır ? Soda ile Diş Beyazlatma

Pişirme soda beyazlatır mı dişler? Bu soru, daha iyi görünen dişler arayan insanlar arasında oldukça yaygındır.

Ürün, ağızda güvenli bir şekilde kullanılmak için yeterince yumuşak aşındırıcı öğeler içerir. Onları daha beyaz ve bırakarak dişler üzerindeki lekeleri hafifçe ovar. Alkali niteliği de pH dengelemesinde yardımcı olur ve böylece dişleri üzerinde olumsuz etkileri olan ağzı asitlikten arındırmaya yardımcı olur.

Her ne kadar soda diş üzerindeki lekeleri etkili bir şekilde giderse de, dişlerde derin koyu lekelerden kurtulamayabilir. Diş beyazlatma için  soda kullanmak için çeşitli yollar vardır.

  1. Dişleri fırçalarken normal diş macunu ile birlikte kullanın.
  2. Kalın bir macun yapmak için soda bikarbonatını biraz su ile karıştırın. Bunu dişlerinizi fırçalamak için kullanın.
  3. Su yerine peroksit ile karıştırıp aynı şekilde kullanabilirsiniz.

Elma Sirke ile  Dişler beyazlatma 

Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

Elma sirkesi anında sonuç vermez, ancak zamanla onun düzenli kullanımı, daha beyaz dişlerle karşılaşacaktır. Elma sirkesi dişlerdeki parlaklığın düzeltilmesine yardımcı olan ve çeşitli şekillerde kullanılabilen sağlıklı bir organik çaredir.

Elma sirkesi ve su 1:2 oranda karıştırın. Yaklaşık iki dakika azınızı çalkalayın. Bunu her gün tekrarlayın. Ayrıca düzenli oral bakımınızın ardından ağız durulama olarak da kullanabilirsiniz.

Ayrıca, bir parça kabartma tozu iki sirke ile birleştirilebilir. Bunu dişlerinizi fırçalamak için kullanın.

Muz kabuğu ile diş beyazlatma

Beyaz dişlerin doğal olarak nasıl elde edilebileceğinin bir diğer etkili yolu, muz kabukları kullanmaktır. Bunun kullanımı kolaydır. Muz kabukların dişlerine emdirilmiş minerallere sahipler ve onlara mükemmel bir görünüm veriyorlar. Diş beyazlatma amacıyla uygulanması kolaydır. Olgunlaşmış bir muz alın ve kabuğun iç kısmını her gün iki kez iki dakika boyunca dişlerinize sürtün.

Çilek

Bazı beyazlatıcı diş macunu markalarında bulunan malik asit içerdiklerinden diş beyazlatma için kullanılabilirler. Ayrıca ağız boşluğunda ve dişlerde bulunan mikroorganizmaları yok ederek organik temizleme çözeltisi olarak işlev gören elyafları da içerir.

  1. Kurumayı yarıya kesin ve dişlerinizi fırçalamak için kullanın.
  2. Ayrıca öğütebilirsiniz ve dişlerinizi bir dakika fırçalamak için elde edilen macunu kullanabilirsiniz.
  3. Dişler üzerinde saman çilekini kullandıktan kısa süre sonra, dişlerine zarar vermemek için dişlerinizi fırçalamak için diş macunu kullanın.
  4. Ağzınızı durulamak için biraz su kullanın

Beyaz Dişler İçin Hindistan Cevizi Yağı

Dişler evde nasıl beyazlatılır ?
Dişler evde nasıl beyazlatılır ?

Colgate.com’a göre, hindistancevizi yağı laurik asit içeriyor. Bu, dişlerin sararmasından sorumlu olan bakterilerin parçalanmasına yardımcı olan bir ajandır.

Yağ çekme dişleri beyazlatmakla kalmaz, aynı zamanda güçlendirir. Yağlar günlük olarak kullanım için güvenlidir ve dişlerde herhangi bir sarı renk tonu elde etmek için uzun bir yol kat etmenize yardımcı olan miktarda herhangi bir sınırlama yoktur.

  1. Doğal olarak beyaz dişler elde etmek için temiz bir bez parçası kullanın ve yağda bekletin.
  2. Dişlerinizi ovmak ve istenilen sonuç elde edilene dek prosedürü tekrarlamak için bunu kullanın.

Turunçgiller

Daha beyaz dişler için narenciye kullanımını çevreleyen çok sayıda tartışma var. Bazı insanlar onlara karşı yemin eder. Limon ve portakalar, ek tükürük üretiminde yardımcı olurlar. Saliva büyük bir doğal diş temizleyicisi olarak hizmet eder.

Limonların, dişlerinizi aydınlatmaya yardımcı olacak doğal elementler içerdiği bilinmektedir. Bu çareyi aşındırıcı olabileceği için her hafta iki kereden fazla kullanılmamalıdır.

Limon suyu asidik olduğundan, eşit miktarda su ile karıştırarak sulandırın ve dişlerinizde kullanın. Her hafta iki kere tekrarlayın.

Parlak bir gülümseme için portakal kabuğunun iç tarafını dişlerinize sürtün.

Elmalar, Kereviz ve Havuç

Bu doğal gıdalar beyaz dişlerin doğal olarak nasıl alınacağı konusunda iyi bilinen bir yöntemdir. Onların doğası ağızda tükürük artışı ile leke sökücü olarak hareket etmelerine yardımcı olur. Bu, dahili bir temizleme maddesi gibi davranır. Ayrıca kötü kokuyu neden olan bakterileri öldürmek için önemli olan C vitamini de içerirler.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle GÜZELLİK & MODA

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…