Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Diyet Başarı hikayesi : 136 kilodan 65 kiloya düsmek

Başarı hikayesi : 136 kilodan 65 kiloya düsmek

6 Dak okundu
0
0
786
Başarı hikayesi

Başarı hikayesi : 136 kilodan 65 kiloya düsmek

Başarı hikayesi
Başarı hikayesi

Tara Kavanagh‘ın birçok obez aile üyesi var, bu yüzden hep “onun şişman olması” gerektiğine inanıyordu.

Rapid City, Güney Dakota, 35 yaşında, serbest meslek sahibi  ve 3 cocuğu vardı. 1.73 sm boyunda ve, zaten doğum yapmadan önce 90 kilonun üzerinde idi. Çocuk sahibi olmaya başladığında, ancak gebelik kilosu onu 137ye yükseltti. İkinci çocuğunu doğurduktan  sonra, bir değişiklik yapmak istediğini biliyordu.

“İki küçük kızın genç bir annesiydim ve 20’li yaşların başında artık hayatımın geri kalanını obez ve sağlıksız olarak yaşamak istemediğime karar verdim” diye söylüyor. “Aktif bir anne olmak ve çocuklarımla oynamak  istedim. Ben de hayatımı yaşamak istedim, sadece var olmak istedim. Yeni şeyler yaşamak istedim ve kilomu beni geride tuttuğunu hissettim. “

Kavanagh’ın aile üyelerinden bazıları kilodan kurtulması için ameliyatı geçirmek istiyordiler, ancak hepsi ağırlığını geri kazandılar. Böylece genç anne farklı bir rotaya gitmeye kararlı oldu.

“Uzun süredir ameliyatın benim için ne kadar büyük olduğum için tek seçenek olduğumu hissettim – kendi başıma çok fazla kilo verebilecek bir yol yoktu – ancak akrabalarımın kilo aldıklarını gördükten sonra, onunla ilgili olmadığını biliyordum” diyor. “Bu tamamen yaşam tarzıyla ilgili olduğunu farkında vardım  ve kendimi böyle ameliyat paranın tamamını harcamak istemiyordum ve ameliyatın acısını yaşamamaya istedim cünkü bu ailemin üyeleri için de uzun vadeli çözüm olmadığını gördüm.”

Kavanagh, herhangi bir sonuç almadan önce sıkılaçağı için geçmişte egzersiz programına asla yapmadığını itiraf ediyor. Jillian Michaels’ın egzersiz programını (uygulamasında ve FitFusion’da mevcuttu) çalışmaya başladığında ama , nihayet yapabileceği bir fitness programı buldu.

“Jillian’ın egzersizleri her zaman eğlencelidir ve bunları yapmayı çalışıyorum” diyor. “Bir egzersizden sıkıldığım zaman bir başkası çıkıyordu, bu yüzden hiç sıkılmadım. Yıllar boyunca, çoğu ekzersizler için çeşitli yoğunluk seviyelerinin bulunduğunu da takdir ettim, bu nedenle, ne kilida olsam iyi bir egzersiz yapabilirdim. 136 kilolu  bir performansla hala aynı egzersizi yapıyorum. Şimdi daha etkili egzersizimi elde etmek için yoğunluğu arttırıyorum! “

Ayrıca yediklerine daha fazla dikkat etmeye başladı.

“Sıkılmış olduğum için yemek yiyordum,” diyor Kavanagh. “Ne yediğimi, ne kadar kalori içerdiğini, ne kadar kaliteli olduğunu düşünmedim, yediğim için iyi hissediyordum”

Başlangıçta Kavanag, her zaman yediği  yiyecekleri yedi ama porsyonları küçültmeye başladı.

“Çok hızlı değiştiysem bıkmış olacağım ve herşey bırakacağımı biliyordum” diyor. “Kilo vermeye başladıktan sonra, bana daha sağlıklı yemek yeme yolları öğrenmek bağımlılık yapıyordu. Bundan sonra kalori konusuna çevirdim, Jillian’dan öğrendiklerimle yaşadım: ihtiyac olduğum kalorileri yediğim  kalorileriden daha az olması gerekiyordu. Uygulamasını bir spor takipçisi ile birlikte kullandım ve kilo o kadar kolay çıktı! “

Şimdi Kavanagh, mümkün olduğunca işlenmemiş, GDO dışı ve organik yemek yeme üzerine yoğunlaşıyor ve yeme konusunda 80/20 kuralına uyuyor.

65 kilo vermek Kavanagh’a hayat hakkında yepyeni bir yaşam verdi.

“Kiloyu kaybetmenin en güzel yanı, hayatımı gerçekten yaşamak ve yeni şeyler denemek için güven kazanmak” dedi. “Vücudumun beni daha fazla durdurmasına izin vermiyorum.” Başarı hikayesi .

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Diyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ

SİVİLCELERİNİZİN PATLAK VERMESİNİN 10 ŞAŞIRTICI SEBEBİ Akne ve sivilceler içinde kalmanızı…