Anasayfa FİTNESS & SPOR Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

12 Dak okundu
0
0
1,050
Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir
Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Bebek burada ve günleriniz ve geceleriniz daha hereketli oldu, bir artık eski kıyafetlerinize sığamak ve yine o  kot pantolonları giymek için sıbırsızlanıyorsunuz. Bunu yapabilirsin. İhtiyacınız olan tek şey, sağduyu ve sabır üstelik diyet yapmadan. En başından  başlayalım. Hamilelik öncesi kilinuz  11-13 kg gebelik döneminden daha az ise bu normal ve sağlıklı bir kilo alımı olarak kabul edilir. Fazla kilolu veya obezseniz, bu kilo vermeye çalışmanın zamanı değil. Bebeğin kilo alması, büyümesi ve gelişmesi için bebeğin sağlığı için önemlidir. Çocuk doğumunun başlangıcında, tüm kilo vermeniz, sonradan obezite ve kilo alımı ile ilişkili olduğu için önemlidir, fakat daha da önemlisi, Bunu sağlıklı bir şekilde yapın ve sabırla yapın. 9 aydan fazla sürdün, vücudun fizyolojik olarak zor zamanlar geçti, biraz ara ver. Kilitlenme diyet, zayıf beslenme, uygun olmayan fiziksel aktivite sağlığınıza çok ciddi zarar verebilir.

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir ?

Doğum sırasında bebeğin ağırlığı, plasenta ve amniyotik sıvılarla neredeyse 3-4 kg kaybedersiniz. İlave sıvı kaybı nedeniyle ilk hafta ek kilo kaybı görüyor. Biriken yağın üzerinde çalışılması gerekiyor.

 1. Her şeyi ye

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir
Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Yeni bir bebeğe uyum vurgusu, kiloya katkıda bulunabilir, bu nedenle daha fazla stres katmayın – aç olduğunuzda yemek yeyin, sağlıklı yemek yemeye çalışın  ve kilo vereceksiniz. Emzirme, kalorilerini çok fazla kısıtlamasa da, boş kaloriler yerine besin sağlayan bazı yiyecekleri yiyin.

Buğday, Bajra ve Ragi gibi bütün tahılları seçin, bu sadece sağlıklı ve iyileşmesi için enerji sağlamaz, aynı zamanda yemeğe toplu katmak ve yiyecekleri daha uzun süre sistemde tutmak için lif de sağlar. Ayrıca laktasyondan geçen anneler için ortak bir problem olan kabızlık için de yardımcı olur. Bütün tahıllar, birtakım gerekli Vitaminlerin ve folat ve fosfor gibi mineralleri bebeğinizi de besleyen iyi bir kaynaktır.

Yeterli Proteinler, iyileşmeye ve tokluk katmaya yardımcı olur. Süt, yoğurt, fasulye, mercimek, balık, yumurta ve yağsız et, fındık ve tohumlardan kaliteli proteinler ekleyin. Çimlendirilmiş ve fermente edilmiş gramlar, gebelik sonrası beslenme için önemli bir besin olan demirin biyoyararlanımını artırmaya yardımcı olur. Fındık ve tohumlar, yeni doğan bebeğinizin sağlıklı bir beyin ve sinir sistemi geliştirmesine yardımcı olmak için omega -3 gibi önemli yağları da ekler.

Yağlar herkes için önemlidir. Kilonuzu azaltmaya çalışsanız bile, yağsız bir diyet yapmayın. Sadece sağlıklı değil. Çoğunlukla yerfıstığı, fıstık ya da hardalı gibi bitkisel yağları yiyin, bunlar sağlıklı çoklu doymamış yağların iyi kaynaklarıdır. Tereyağı da sağlıklıdır. Hepsi aynı 45 Kcal / 5gms sunar, bu nedenle çeşitliliğin tadını çıkarın.

Bütün meyve ve sebzeler, öğünde yemeğinize vitamin ve mineraller katar. Turunçgiller Vitamin C eklerken, yeşil yapraklı olanlar Vitamin A’yı sizin için ve bebeğin için çok önemli kılar. Bir aperitif için bir meyve veya sebze seçerek, daha az kalori, daha fazla nutirent ve sağlıklıdır.

İki kişi için yemek yemeniz gerekmiyor, bu nedenle daha küçük porsiyonlar seçip yemek atlamayın.

 1. Çok sıvı tüketmeye çaliş

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir
Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Bebeğinizi beslerken yardımcı olur. Su, sizin için en iyi sıvı. Size yardımcı oluyor ve araştırmar, aynı zamanda yeterli suyun içilmesinin kilo vermesine yardımcı olduğunu gösteriyor. Yemeklerle bir bardak ılık su içmek, kilo kontrolü sayesinde, sindirimi iyileştirmenin doğal bir yoludur. Süt, yeterli miktarda kalsiyum elde etmenize yardımcı olur ve protein eklerken kemiklerinizi koruyan önemli bir içecektir.

Emzirerek bebeğinizi besleyin. Bağışıklık ve diğer sayısız yararlar sağlar. Aynı zamanda kilo vermenize yardımcı olur, özellikle vücudunuzdaki yağ. Emzirme sırasında vücut, gebelik sırasında vücudunuzda depolanan yağ hücrelerini süt üretimine yakıt olarak kullanır. Bu diyet kalorileri ile birlikte hepsi tükeniyor. Ayrıca emzirirken diyetinize 600 kcal ekleyebilirsiniz, ancak bunu önemsiz yemek için bir bahane olarak kullanmayın.

 1. Aktif olun

excercise 620

Egzersiz, gebelik sonrası flabın sağlıklı bir şekilde azaltılmasının önemli bir parçasıdır. Normal (vajinal) doğum yaptıysanız ve gebelik sırasında egzersiz yaptıysanız, hafif egzersizleri 2-3 hafta sonra kendinize geldiğinde başlayabilirsiniz. C-bölümünüz varsa veya gebelik sırasında başka komplikasyonlar varsa, başlamadan önce doktorunuza danışın. Sırtınız ve karnınız için hafif egzersizlerle başlayın ve birlikte ilerlediğinizde giderek aerobik ve mukavemet eğitimi ekleyin. Hareket halindeyken 30 dakikanızı ayıramıyorsanız, bir seferde 10 dakikanızı ayırın. Bebeğinizi egzersiz rutininize dahil edin-Bebeğinizi, kuvvet eğitimi için yatarken yukarısına kaldırın; bebeğinizi bir bebek arabasına götürmek, onu etrafında taşıyan iyi bir egzersizdir. Uzmanlar, sıkışmış göğüslerden rahatsız olmamak için egzersiz yapmadan önce bebeğinizi beslemenizi tavsiye eder.Egzersiz, doğum sonrası depresyonla mücadelede ve stresin azaltmasına da yardımcıdır.

 1. Yeterli Uyku Alın

Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir
Doğum yaptıktan sonar kilo nasıl verilir

Uyku yoksunluğu, yeni annelere göre, kilo vermeyi zorlaştırıyor. Yorgunluk, kilo alımını teşvik edebilen kortizol düzeylerini arttırır. Üstelik, yorgun veya uykudan mahrum kaldığınızda, başka bir şey yapmaya yetecek kadar motive olmayabilir veya hissetmeyebilirsiniz. Bebeğinizle uyutun, uyumaya başlayın ve dinlenin, böylece enerji düzeyleriniz yüksek kalır ve kendinize iyi bakabilirsiniz.

Annelik, herhangi bir bayan için en keyifli zamandır, öyleyse tadını çıkarın. Kendinize güvenin, emzirmeseniz de emprenye olmanıza gerek kalmadan şekline geri dönmeniz 6-9 ay sürebilir. Haftada yarım kilo vermek yeterli bir hedeftir.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
 • 10 günde 10 kilo

  10 günde 10 kilo nasıl verilir ?

  10 günde 10 kilo nasıl verilir  ? Egzersizle Gününüzü Başlatın Alarmınızı 20 dakika erken …
 • formunuz kuruması için

  Çok çaba göstermeden formunuz kuruması için 15 taktik

  Çok çaba göstermeden formunuz kuruması için 15 taktik 10 dakika bekleyin Araştırmala güste…
 • NASIL SPOR YAPILIR?

  NASIL SPOR YAPILIR? spor tayt tayt modelleri spor kıyafetleri        1- HAZIRLANMAK Doğru …
 • VUCUDUM ..

  VUCUDUM:  MERHABA! Bugün sizinle baya samimi olucaz. Çünkü size benim için önemli olan bir…
 • NEDEN KİLO VEREMİYORUM?

  NEDEN KİLO VEREMİYORUM? MERHABA! Bu konu her kız için cok önemlidir. Bazıları diyet yapıp …
 • Nasıl Kilo Alabilirim

  Nasıl Kilo Alabilirim çok zayıfım

  Nasıl Kilo Alabilirim: İnsanlar çeşitli sebeplerden dolayı zayıf olabilir Yetersiz beslenm…
Daha Fazla Yükle FİTNESS & SPOR

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…