Anasayfa SAĞLIK & BESLENME Diyet Çok çaba göstermeden formunuz kuruması için 15 taktik

Çok çaba göstermeden formunuz kuruması için 15 taktik

8 Dak okundu
0
0
983
formunuz kuruması için

Çok çaba göstermeden formunuz kuruması için 15 taktik

10 dakika bekleyin

formunuz kuruması için
formunuz kuruması için

Araştırmala güsteriyor ki yemek arzusu  ortalama 10 dakika  sürerve sonra azalız. En kısa zamanda bir şeyler yemek istiyorum gibi kafanın içinde on dakikalık zamanlayıcı başlatın. Kendini rahatsız etmek için bu süre içinde işe yarar bir şey yap.

 Uzun süre oturmak zararlı

formunuz kuruması için
formunuz kuruması için

Bu bir yaşam sedanter yolu metabolizma yavaşlar iyi bilinen bir gerçektir. Ama ofis başka içi çalışıyorsanız bir üst kata çıkıp veya bir kahve alacaksanız  o yere kadar kadar bile hızlı bir yürüyüş yapabilirsiniz. Ayakta en az iki saat bir gün geçirmek verirsen, daha iyi olacak. oturarak  biz 100 kalori bir saate yakıyoruz; ayakta ise  140 kalori . Biraz daha sık bu basit gerçeği kendinize hatırlatın ediyor.

Su içmek

Her şey çok basit. Vücudumuz genellikle susuzluktan açlığı karıştırmayın. Yani Aç hissediyorum dahaki sefere sadece biraz su veya soğuk çayı için. açlık yaklaşık 10-20 dakika içinde geçmezse, o zaman bir şeyler yiyebilirsiniz.

 Gazlı içecekler bırakın

Image result for carbonated drinks

Karbonatlı içecekler iyi bir fikir değildir neden henüz başka uzun bir açıklama yazmaya anlamı yok. Gerçekten bilmek gereken tek onlar istediğiniz vücut alma yönünde yaptık herhangi bir ilerleme yok edebilir olmasıdır. Sadece kola bir litre şeker asgari 90 g içeriyor! Sadece buna değer değil – yerine çay içmek daha iyi fikirdir.

Atıştırmalıklar yiyerek oturmayın

Abur cabur yemeye istediğiniz zaman mutfağa gidin ve onun yerine buzdulabınızdan daha zağliklı şeyler atıstırın. Yavaş yiyin her lokmanın tadına çıkarın.

Protein sizin arkadaşınız

Image result for protein foods

İyi bir protein daha uzun süre tok tutar biliniyor. Kahvaltı ve öğle yemeği için yüksek protein içeriği ve daha az yağ ile daha fazla yemek yerseniz yani, yemekte aşırı yemek sona olmayacaktır.

Antrenman yapmak istiyorsqanız , kardiyo yapın

Kardiyo  hem spor salonunda  hem dışarıda da yapabilirsiniz. O kasların en fazla sayıda aktive ediyor çünkü yağ yakma söz konusu olduğunda egzersiz bu form en etkili yöntemdir.

Daha küçük bir tabak kullanın

Biz 5 cm çapında daha küçük bir tabak kullanırsanız biz% 22 daha az yemek yediğni gösteriyor.  Onda yiyecekler daha hızlı bitiyor çünkü.

Asansyör kullanma

Koşu sevmiyorum diyenler  için iyi bir alternatif bu. Mümkün olan her yerde sadece merdivenleri çıkın. 15 dakika olmak üzere toplam yukarı ve aşağı bir merdiven çıkmakla 150 kalori yakmış olursunuz. Her gün bu yaparsanız, 1.050 kalori haftada yakarsınız. Harika değil mi.

Alkoldan uzak durun

Alkol iştahınızı açar ayrıca kalori dolu. Bir bira 150-200 kalori oysa Bir bardak şarap, 85 kalori içerir. Bu açıdan en kötü seçenek “krem” kokteyller şunlardır: Baileys 100-327 kalori bir tatlının eşdeğerdir.

Neden pizza yemelisin?

pizza yemek istiyor musunuz? Evet, neden olmasın?! ince tabanında vejetaryen pizza Birkaç dlim yemek  veya diğer ağır Topingler ile olandan daha az kalorilidir diğer pizza çeşitlerinden.

Sinemada patlatmış mısır

Unutmayın ki o karamelli, tuzlanmış, tatlı, ve tatsiz patlamış mısırdan bize daha çekici geliyor ama aynı zamanda bunlar da daha kalori içerir. Amacınız kilo vermek ise, her zaman sinemaya sizinle bu patlatmış mısırdan almayın.

Ailenle yada arkadaşklarınla bovlinge git

Eğer kış havalarda egzersiz  için dışarıya çıkmak istemiyorsanız , harika bir alternatif bovlinge gitmektir. Bu telaşsız oyunun iki saat 500 kaloriden size kurtulabilir.

Sabaha kadar dans

Bir partide iseniz, dans alanına zamanınız geçirmeye çalışın masaların etrafında değil.. Sadece iki saat dans ederseniz , 650 kalori yakabilirsiniz. Tüm geçe dans ederseniz kaç kalori yıkarsınız siz hesaplayın.

Temizlik rejimi yapın

Eğer k misafirlerinizi gittikten hemen sonra  bırakmış dağnık yerleri temizlemek  ve her şeyi tekratdan düzene sokmak  için sabırsızlanıyor musunuz? Hiç acele etmeyin. , Oturma odası temizlemek bugün yapın – farklı günlerde farklı görevler yapın; yarın mutfak; Ertesi gün banyo vs. Günde  egzersiz sadece 45 dakika yaparsaniz vücudun üzerinde olumlu etkiye sahip olabileceğini duydum. Eh, aynı prensip burada da geçerlidir. Birkaç gün günde 30 dakika  içinı temizlik yaparsanız, çok daha fazla kalori yakmış olursunuz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Diyet

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY

EBEVEYN OLMADAN ÖNCE BİLİNMESİ GEREKEN 9 ŞEY 1. Bebek yapmak sanılanın aksine kolay değil.…