Anasayfa EĞLENCE SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI

SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI

9 Dak okundu
0
0
1,051

POP STAR SELENA GOMEZ BÖBREK AMELİYATI OLDUĞUNU SÖYLEDİ VE DONÖRÜ OLAN EN YAKIN ARKADAŞIYLA  FOTOĞRAFINI PAYLAŞTI

 SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI
SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI

Selena Gomez Ünlü şarkıcı ameliyat izlerini gösteren bir dizi fotoğrafla beraber ona en mükemmel hediyeyi veren donörü oyuncu arkadaşı Francia Raisa ile hastanede el ele tutuşmuş fotoğrafını paylaştı.

Selena Gomez gizli ameliyat görüntülerini paylaştı ve en yakın arkadaşı donörüydü.

25 yaşındaki ünlü şarkıcı hastaneden paylaştığı fotoğraflarla son dakika haberlerinde zirve olmaya başardı. Arkadaşı oyuncu Francia Raisa ile el ele olan fotoğrafı çok ilgi gördü.

Uzun bir süredir ortalarda olmayan ünlü şarkıcı neden bunca zamandır kayıp olduğunu açıkladı. Yaz boyunca sesi çıkmayan ünlü ameliyet fotoğraflarını paylaştı.

 SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI
SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI

Lupus doğuştan gelen bağışıklıkla alakalı kronik bir hastalık. Semptomları vücut ağrıları, ateş ve yorgunluk olarak görülen hastalık böbrekler ve kalpte zarar yol açıyor.

Selena şöyle diyor; uzun bir süredir yokluğumu farkeden hayranlarım neden bu yaz bir albüm çıkarmadığımı sormaya başladılar ve o zaman böbrek ameliyatı olmam gerektiğini anladım.

“Tamamen sağlığım için yapmam gereken bir şeydi. Fakat içimden asıl geçen sizlerle birlikte olmak. Buradan tüm aileme ve başarılı cerrah takımına sonsuz şükranlarımı sunuyorum…”

 SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI
SELENA GOMEZ VE BÖBREK AMELİYATI

The Weekend dergisiyle çalışan Selena şöyle devam ediyor: The Secret Life of The American Teenager starı Francia’ya bana verdiği bu inanılmaz hediye için teşekkür ederim. Şuan anlatamayacağım kadar mutluyum…

Selena Gomez : Peki Lupus Nedir?

Lupus oto-bağışıklık sisteminin ürettiği antikorların kendi kendine saldırması sonucu ortaya çıkan bir hastalıktır.

Bazı hastalar sadece vücut ağrılarından ve yorgunluktan şikayet ederken bu durum bazıları için ciddi organ kayıplarına ve hayati tehlikeye neden olabiliyor.

Diğer etkileri ise depresyon, kalp ve akciğer hastalıklarıyla beraber saç dökülmesi.

Kadınlarda erkeklere göre 10 kat daha yaygın olan hastalık 12 ve 25 yaş arasında gelişim gösteriyor.

Lupus için şuanda kesin bir tedavi yöntemi yok. Fakat kemoterapi, anti-flamatuar ve steroid tabletlerle etkisi azaltılabiliniyor.

Selena, kendi deyimiyle güzel arkadaşı Francia Rasia’ya teşekkür edecek kelime bulmakta zorlanıyor ve “bana böbreğini vererek inanılmaz bir fedakarlık ve dostluk örneği sergiledi. Seni çok seviyorum kardeşim” diyor.

Ve lupus hakkında farkındalığı arttırmak için ekliyor: lupus siz anlamadan ilerliyor ve gelişimini tamamlıyor, o yüzden ekstra dikkat edilmesi gerekiyor daha fazla bilgi için Lupus Araştırmaları Birliği’nin websitesini kontrol edin.

Selena ve Francia, 2008 yılından beri yakın arkadaşlar ve bu tarihten beri birbirlerine kardeşim diyorlar.

Geçen yıl ki doğum gününde arkadaşını hediyelere boğan Francia onun zayıfladığını görmüş ve üzülmüş.

Şöyle yazmış; birbirimize ait o kadar çok ortak anımız var ki hepsi çok değerli. Büyük bir şey olup olmaması önemli değil. Bir gülüşümüz, ağlayışımız yahut mutfak zeminine beraber oturup konuşmuş olmamız hepsi çok güzel. Hep yanımda olduğu için müteşekkirim.

8 yıllık arkadaşlığını değerlendirirken şöyle devam ediyor; gerçekten bu sekiz yıl boyunca yaşadığımız her bir ana takıntılıyım ve yeni bir tanesini yaşamayı dört gözle bekliyorum. Tanrı’ya beni onun hayatına koyduğu için şükrediyorum.

Ekliyor; kendinin ve onun birlikte büyümesini görmek çok ilham verici oluyor. Ondan çok şey öğrendim ve onunla gurur duyuyorum.

Selena’nın lupus teşhisi ilk olarak 2015 yılında konuldu. Ara vermesi için anksiyete, depresyon ve panik atak tarafından çok zorlandı. Hastalıktan onu hayranlarından kopardığı için sitem eden ünlü şarkıcı insanları farklı yönden etkileyen bu hastalığın kendini böyle bir mahrumiyete mahkum ettiğini söylüyor.

“Anksiyete, depresyon ve panik atağın lupusun bir yan etkisi olduğunu farkettim.”

“Sağlığıma ve mutluluğuma önem vermem gerektiğini anladım ve bir ara vermenin en doğrusu olacağına karar verdim.”

Lupus konusu açılınca, ona verilen desteğin hakikaten çok fazla olduğunu kabul ederek niçin bunu duyurmayı ertelediğini anlatıyor.

“Evet desteğim çoktu ve ilerleme kayda değerdi. Fakat hala beni bu durum rahatdız ediyordu.”

“Doğru zamanı bekledim. Çünkü hala sağlığım yerindeydi ve tamamen her şeyin düzelmesini ve platformumu sonrasında bilgilendirmek istedim.”

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle EĞLENCE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Netflix ‘e Bayılmanın ve Senin de Sevmen Gerekmesinin 10 Nedeni

Facebook’ta, Twitter’da ve iş yerlerinde öfkeli kalabalığa katılarak; Netflix&…