Anasayfa EĞLENCE Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı

12 Dak okundu
0
0
409

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı  bunlardir :

1-Kendinizi daha az Düşün

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı  : C.S Lewis’ten düşünceli sözler, ancak bunlar gerçek yaşam mutluluğuna eşit mu? Öz saygı, biraz zor bir konudur, çünkü benlik saygısına ilişkin güncel araştırmalar çok tutarsız bir resim ortaya koymaktadır: yüksek benlik saygısı mutlaka mutluluk ile ilgilidir, ancak ben ile ilgili başka sorunlar da üretebilir.

Bunun yerine, CS Lewis’in sözlerine kulak asarak mutlu bir orta yer bulmak için – kendinizden daha az bir kişi olarak düşünmeyin, kendinizi daha az düşünün; kendiniz için değil, çevrenizdekilerin uğruna kendinizi iyileştirmeye odaklanın.

 1. Meşgul Olun, fakat Söndürülmeyin

Söylemesi yapmaktan kolay, değil mi?

Oldukça doğrudur, çünkü araştırmalar “acele” duygusunun stres ve mutsuzluğa yön veren tek yönlü bir yol olduğunu gösterse de, az sayıdaki insanın bu mutlu ortamı yeterince meşgul bulabileceğini de belirtmektedir.

 1. Yakın ilişkiniz 5 tane olmalı

En azından çoğu insan için, genel yaşam doyumuna gelince, ilişkiler belki de en önemli şeydir (abartma olmadan).

Ulusal anketler, birisinin önemli sorunları tartışabilecekleri 5 veya daha fazla arkadaşı olduğunu iddia ettiğinde, yüzde 60’ın “çok mutlu olduğunu” olduklarını söylemesi daha muhtemel olduğunu buluyor.

 1. İlişkileriniz hakkında Proaktif Olun

Bu, tüm ilişkiler için geçerlidir, fakat özellikle diğer önemli kişileriniz için geçerlidir. Birçok ilişki (özellikle evlilikler) zamanla azaldığını gösteren çok sayıda kanıt var.

 1. Küçük Konunun Ötesine Taşı

Büyük zihinler fikirleri tartışır; Ortalama akıllar olayları tartışıyor; Küçük zihinlerde insanlar tartışılıyor.

Bir çalışmaya göre, istihbaratınızı tahmin etmek yerine küçük bir konuşma, bunun yerine mutluluğu mutlaka engelleyebilir.

Derin konuşmalar çoğunlukla yakın arkadaşlar ve aileler için ayırdıklarımızdır, bu da yakın ilişkilerin bizim mutluluğumuz için neden bu kadar önemli olduğunu açıklar.

 1. Kendinizi İfade Edin (Küçük Zevk Maddesi)

Şimdiye kadar bir psikoloji kitabında tezahürat yaptığım en komik alıntılardan biri olan Mutluluk Tökezonu, bu alıntıyı, en mutlu kişilerin yalnızca son 12 ayda neden sadece bir cinsel eşe sahip olduğunu gösteren bir çalışmadan paylaştırıyor: Açıkçası küçük bir muamele Ve tutarlılık şimdi ve sonra büyük hedefleriniz için planlar yaparken mutluluğunuz için uzun bir yol kat edebilirsiniz.

 1. Eğlenceyi Planlayın ve Deneyim Üzerine Para harcayın

Spontan eğlence her zaman iyi bir şey olsa da, çeşitli ilginç araştırmalar bunun eğlenceye eklenen gelecekteki faaliyetlerin planlanması olduğunu gösterdi.

Okuduğum literatüre göre, aşağıdaki 5 nedenden ötürü maddi satın almaların (genel olarak) tecrübelerini yaşıyor:

 • Deneyimler zamanla gelişir
 • İnsanlar deneyimleri daha sık tekrar ediyor
 • Deneyimlereşsizdir
 • Deneyimlerimize yavaşça adapte oluyoruz
 • Deneyimler sosyal
 1. Gözünüzü Hedefe Tutun

Stanford hatmi yoğurma deneyinin lideri araştırmacısı Walter Mischel, bunun insanları nasıl disiplin altına alacağı ve hepsini yanlış anayacağı konusunda söylemesi gerekiyordu:

Geciktiremeyen çocuklar genellikle kuralları geri alırdı. Hatırlamasına karşı koymanın en iyi yolunun, hedefe yakından bakmak için ona dik dik bakmak olduğunu düşünürlerdi. Ama bu korkunç bir fikir. Bunu yaparsan, odadan çıkmadan çan çalacaksın.

Eğer hatmi yoğurmayı düşünüyorsanız ve ne kadar lezzetliyse, o zaman yemek yiyeceksiniz.

 1. Bazı Teşekkür etmeye bil

El yazısı ile de karşılıklılık sürecini başlatmak için harika bir yoldur. Onları birisine samimi olarak takdir etmeden göndermeniz gerekirse de, gerçek ağ iletişimi insanlara sizin için önemli olduklarını bildirmelerine yardımcı olmur.

 1. Başkalarının Mutluluğuna Dikkat Edin

Bu gerçekten ilginçti.

Çoğumuz benzersiz bir kar tanesi olduğumuzu düşünmeyi sever, ancak bazen her şey bir nedenden dolayı popülerdir. Aslında, araştırmalar, bir tecrübeden ne kadar keyif alacağımızı tahmin etmenin en iyi yolunun, başkasının ne kadar çok keyif aldığını görmektir.

 1. Perspektifinizi Değiştirin

Bir çalışmada araştırmacılar, o gün olan 3 iyi şeyi listelemek için basit hareketin (ne kadar küçük olursa olsun) mutluluk ve azalmış depresif belirtileri arttırdığını bulmuşlardır.

Bir dahaki sefer kendinize inanmanız ve sahip olduğunuz şey için teşekkür etmeniz gerektiğini duyduğunuzda, göründüğü kadar yüzeysel olmadığını da bilmelisiniz.

 1. Bir Beceri seçin ve onu geliştirin

Her şeyin mükemmelliği her şeydeki potansiyelinizi arttırır.

Çıktığında, imza gücünüzü düzenli olarak kullanarak kendiniz hakkında daha iyi hissetmek için harika bir yoldur.

Araştırmanın, bir beceriye hakim olmanın düşündüğünüz kadar stresli olabileceğini önermiş olduğunu da bilmelisiniz. Araştırmacılar, bir şeyler konusunda ustalık kazanma süreci insanların stres şeklinde olduğunu düşünse de, katılımcılar, aynı faaliyetlerin, günümüze bütün olarak baktıklarında kendilerini mutlu ve tatmin hissettiklerini belirttiler.

 1. Yüksek Amaç

Bir başka araştırmaya göre, iddialı hedefler koymanın insanları daha mutlu hale getirme eğiliminde olduklarını buldu. Denize girmemelisiniz, ancak büyük hedeflerin insanları ilk etapta hareket ettirmenin önemli bir öğesi olduğunu biliyoruz.

 1. Egzersiz

Bunun için ayrıntılı bir başlık yok çünkü etrafından dolaşma yok. Egzersizden ne kadar nefret ettiğinizden umurumda değili, bunun için (fiziksel ve psikolojik olarak) pek çok yarar var; bunu düzenli olarak yapmanız gerekir.

Evet, egzersiz yapmaya başlamak ilk başta sorun olabilir, ancak 7 dakikalık bir egzersizle ilk adımı atmak bile yeterli olabilir – araştırmalar, sadece 7 dakika boyunca yoğun yoğunluklu bir oturumda bir miktar sağlık faydası sağlayabileceğini önermektedir.

 1. Zamanın kaymasına izin verme

Bu biraz daha bilimsel, ancak bunu listenin en önemlilerinden biri olarak değerlendiriyorum.

Burada belki de en büyük uyanış çağrısı, bu insanların bunun gerçekleşmesi anlamına gelmediği- bir gün sonra bir araya geldi ve “birgün” geçti ve belirli bir rüyayı takip etmek için bir çağrı cevapsız kaldı.

iste bunlar Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı ydi

Mutlu İnsanların 15 alışkanlığı

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle EĞLENCE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Alarmın Erteleme Düğmesine Güveniyor Musunuz?

Alarmın Erteleme Düğmesine Güveniyor Musunuz? Birkaç dakika daha… Yataktan kalkip dışarı a…