Anasayfa EĞLENCE Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

13 Dak okundu
0
1
1,374

Ünlülerle İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

1) Natalie Portman Harvard’dan mezun olmak için çalışırken aynı zamanda Star Wars’u çekiyordu

Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız
Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

Ünlüler ile  İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız : The Phantom Menace’in çekimlerinden sonra Harvard’da okuyabilmek için oyunculuğa bir süre ara vermeye karar verdi ve ders çalıştı. Ancak o zaman Star Wars serisini çoktan kabul etmişti o yüzden ilk yılından sonra yaz tatilini Attack of Clones’u çekerek geçirdi. 2003’de psikoloji bölümünden mezun oldu ve 2015 yılı mezunlarına mezuniyet konuşması yaptı.

2) Akademi Ödülü sahibi oyuncu Brie Larson bir kere Jesse McCartney’le turneye çıktı

Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız
Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

Oscar kazanmış ciddi bir oyuncu ve Emma Stone’un en yakın arkadaşı olmadan önce Brie, çocukların dünyasında Finally Out of PE adlı ilk albümüyle bir fırtına yaratmıştı adeta. Sonunda 3500 adet satan albümünü daha çok tanıtmak için turneye Jesse McCartney’le çıktı!

3) Mathilda’da Wormwood ailesinin anne babasını oynayan Danny DeVito ve Rhea Pearlman gerçek hayatta da evliler

DeVito ve Pearlman 1971’de tanıştılar, 1982’de evlendiler, beraber üç çocukları var ve Pulp Fiction ya da Erin Brokovich gibi filmlerin arkasındaki Jersey Films isimli yapım şirketini kurdular. 30 yıllık evliliklerini 2012 yılında sonlandırdılar ancak birkaç ay sonra tekrar bir araya gelmeye karar verdiler. Ancak bu yıl Mart ayında yine ayrıldılar.

4) Courteney Cox şu an Tom Selleck’in onun erkek arkadaşı rolünü Friends dizisinde Richard olarak oynadığı zamanki halinden daha yaşlı

Friends hakkında ufacık bir bilgisi olan herhangi biri Monica’nın Tom Selleck’in canlandırdığı kendinden oldukça büyük, bıyıklı erkek arkadaşı Richard’ı hatırlar. Selleck Ocak 1945’te doğdu. Yani 1996’da Richard rolünü oynamaya başladığında 51 yaşındaydı. Ve Courtney Cox’un doğum tarihi 15 Haziran 1964 yani şu an 53 yaşında!

5) Dakota ve Elle Fanning Cambridge Düşesi Kate Middleton’ın uzaktan kuzenleri

Bu çok ince bir bağ ama Ancestry.com’daki uzmanların araştırmalarına göre Kate Middleton ve Fanning kardeşler Kral I. Edward’ın soyundan geliyorlar. Aynı araştırma Kate’in aynı zamanda Ellen DeGeneres ve George Washington’la da uzaktan akraba.

6) Elvis Presley doğal bir sarışındı

Elvis’in geriye doğru taranmış koyu renkli saçları ikonik olsa da aslında saçları normalde koyu renkli değil, sarı! Saç stilisti Larry Geller’ın anlattığına göre her iki üç haftada bir saçlarını boyaması gerekiyormuş o simsiyah görüntü için!

7) Barack Obama, Hillary Clinton, and Martin Luther King, Jr. hepsi Katy Perry’den daha fazla Grammy Ödülü kazandılar

Üçü de Spoke Word kategorisinde Grammy Ödülü kazandılar. Oysa 2009’dan beri 13 kere aday gösterilmiş olmasına rağmen henüz hiç Grammy Ödülü’nü alamadı.

8) Family Guy’ın yaratıcısı Seth MacFarlane’nin birkaç tane albümü var

Evet, Peter Griffin ve Ted’le ünlü bu adam ortalamanın üzerinde bir müzisyen. Universal Republic Recods’la beraber 2011’de şarkı söylediğinden beri üç albüm yayınladı. Hatta iki kere En İyi Geleneksel Pop Albümü kategorisine de aday gösterildi.

9) Kanye West Londra’daki Central Saint Martins’e moda eğitimi almak için başvurdu ancak kabul edilmedi

Yeezy’le olağanüstü başarılı bir moda çizgisi yakalamış olan Kanye için işler başlarda o kadar da kolay olmamıştı. Akademik kadrosunda Stella McCartney ve Alexander McQueen bulunan Central Saint Martins’de eğitim almak için başvurmuş ama çok ünlü olduğu için başvurusu kabul edilmemişti.

10) Modern Family’de Luke Dunphy’i oynayan Nolan Gould MENSA’nın bir üyesi

Oynadığı karakter biraz şapşal olsa da Dunphy ailesinin en küçük üyesi tasdikli bir zeki! Mensa’nın bir üyesi. IQ’su 150 ve liseyi 13 yaşında erken bitirdi.

11) Ve Kesha inanılmaz bir dahi, SAT’den neredeyse tam puan aldı

“Tik tok” ve “Your love is my drug” gibi parti pop şarkılarıyla ününü yakalamış olsa da bu onun zeki olmadığı anlamına gelmez. 2010’da NPR ile yapılan bir röportajda okulda her zaman başarılı olduğunu ve öğrenmeyi sevdiğini anlattı.

12) Betty White dilimlenmiş ekmekten daha yaşlı

Dilimlenmiş ekmek ilk kez Temmuz 1928’de Missouri’de bir pastanede satılmıştı. Betty White bu ekmekten neredeyse altı yıl önce 17 Ocak 1922’de doğmuştu.

13) Will Smith’in tam ismi aslında Willard, William değil.

Sebepsiz bir şekilde şaşırtıcı! Belki The Fresh Prince of Bel Air’daki karakterinin adı William’dı diyedir?

14) Julia Andrews’ın şarkı söyleme sesi 90’larda acemice yapılmış bir ameliyat nedeniyle neredeyse tamamen harap edildi

Ünlüler ile  İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız
Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

1997’de Sound of Music ve Marry Poppins’in yıldızı ses tellerindeki iyi huylu nodülleri aldırmak için olduğu ameliyattan uyandığında artık bir daha şarkı söyleyemeceğini öğrendi. Bir daha profesyonel olarak The Princess Diaries 2’de şarkı söyledi. Şarkıyı daha ilk seferde harika söyledi ve tüm ekibi gözyaşlarına boğdu.

15) Nicolas Cage Nicolas Kim Coppola olarak doğmuştu. Sahne adını seçerken karikatür karakteri olan Luke Cage’den esinlendi

Ünlüler ile  İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız
Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

Cage aslında film sektörünün asilleri diyebileceğimiz Coppola ailesinin bir üyesi. Amcası Godfather’ın yönetmeni Francis Ford Coppola ve kuzenleri yönetmen Sofia Coppola ve oyuncu Jason Schwartzmann. Ama o, sektöre ilk girdiği zaman kendini ünlü ailesinden ayırmak için farklı bir isim seçti. Kendine favori Marvel karakteri olan Luke Cage’in ismini seçti!

16) Steve Buscemi FDNY (New York İtfaiye Departmanı)’de gençken itfaiyeciydi ve 9/11’de yardım için geri döndü

Ünlüler ile  İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız
Ünlüler ile İlgili 17 Bilgi Gerçek Olduğuna İnanamayacağınız

80’lerin başında inanılmaz başarılı oyunculuk kariyerine başlamadan önce Buscemi New York’ta itfaiyecilik yaptı. 2001’de 11 Eylül olayı yaşandığından eski işine geçici ve gönüllü olarak geri döndü ve yardım etti diğerlerine. Hatta New York İtfaiye Departmanını inceleyen A Good Job isimli bir belgesel de yaptı.

17) Gossip Girl’ün Blair Waldorf’u Leighton Meester annesi hapishanedeyken doğdu

Meester’ın yetiştirilme tarzı Blair’ın Kuzey Doğulu (Upper East Side) yaşantıdan oldukça farklıydı. Doğduğunda annesi 10 yıllık hapis cezasına mahkumdu ve suçu da 80’lerdeki uyuşturucu kaçakçılığına karışmış olmasıydı. Annesi hapisten çıkana kadar anneannesiyle kaldı. Leighton yetiştirilme tarzı hakkında gayet açık ve bu deneyiminin ona insanları geçmişleriyle yargılamamayı öğrettiğini söyledi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle EĞLENCE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Netflix ‘e Bayılmanın ve Senin de Sevmen Gerekmesinin 10 Nedeni

Facebook’ta, Twitter’da ve iş yerlerinde öfkeli kalabalığa katılarak; Netflix&…