Anasayfa EĞLENCE Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler

Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler

7 Dak okundu
0
0
3,364

Şansınızı Coca-Cola’ya aşina olduğunuz. Çoğu kişi vardır. Sonuçta, ikonik karbonatlı meşrubat, dünyadaki en ünlü, popüler ve en yaygın dağıtılan Amerikan ürünüdür! Ancak popüler olduğu için, bilmemiz gereken her şeyi bildiğimiz anlamına gelmez. Şaşırtıcı Coca-Cola sağlık durumlarından Coca-Cola tarihi hakkındaki gerçeklere kadar, bunlar bilmeyebileceğiniz Coca-Cola hakkında 25 şaşırtıcı gerçektir.

25-Her gün 1.9 milyar porsiyon Coca Cola dünyada tüketiliyor.

Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler
Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler

24-Coca Cola’nın satılmadığı sadece 2 ülke var – Küba ve Kuzey Kore.

23-Coca Cola bir zamanlar kokain içeriyordu. İçkinin ana maddelerinden biri, ilacın yapıldığı koka yapraklarıdır. Madde 1929 yılına kadar içki içinden çıkmadı.

22-Coca Cola ilk olarak 1886 yılında Atlanta’da bir eczacı Dr. John S. Pemberton tarafından bir ilaç olarak icat edildi.

21-Coca Cola çok güçlü asit içerir, bu nedenle işleri temizlemek için kullanılabilir. Etkinliği aslında kimyasal ev temizleyicileri ile karşılaştırılabilir.

20-Coca Cola şirketi, 3.900 farklı içecekten oluşan inanılmaz bir ürün portföyüne sahiptir.

19-Budweiser, Pepsi, Starbucks ve Red Bull’ın birleşmesinden daha fazla olan Coca Cola markası 74 milyar dolar değerinde ve bu da dünyanın üçüncü en değerli markası.

18-Coca Cola, Hindistan, Latin Amerika ve Afrika gibi arzın az olduğu bazı bölgelerde su sıkıntısı çekti.

17-“Coca-Cola” kelimesi, dünyada “tamam” ın arkasında en çok anlaşılan ikinci kelimedir.

16-Bir 355 ml’lik (12 oz) kutu Coca-Cola’da, 10 gün boyunca bir yetişkin kişi için önerilen şeker miktarı olan 10 çay kaşığı şeker bulunur.

15-Coca-Cola’nın ilk porsiyonu bardak başına 5 sent satıldı.

14-Diyet kola 1982 yılında tanıtıldı. Daha sonra dünyanın en popüler diyet içeceği oldu.

13-Şimdiye kadar üretilen tüm Coca-Cola 30 km (18,6 mil), 15 km (9,3 mil) genişliğinde ve 200 m (656 ft) derinliğinde dev bir rezervuarı dolduracaktı. Yarım milyar insanın içinde yüzebilirlerdi.

12-Atlanta’daki Dünya Coca-Cola Müzesindeki bir kasanın içine gizlenmiş olan Coca-Cola’nın efsanevi tarifi dünyadaki en çok korunan ve en iyi korunan sırlardan biridir.

11-Coca-Cola 1927’de Çin Pazarına girdiğinde, aynı telaffuzu vermek için kullanılan Çin karakterleri “koka-kola” aslında Çin’de “balmumu-yassı kısrak” anlamına geliyordu.

10-Coca-Cola bir keresinde musluk suyuna karşı bir kampanya yürüttü; restoran personeline musluk suyu siparişinden nasıl vazgeçeceğini öğrenecek bir program hazırladı ve bunun yerine daha karlı içecekler almaya başladı.

9-12 Temmuz 1985’te Coca-Cola, uzay mekiği meydan okuyucuda “Coca-Cola Space Can” ı test eden astronotlar tarafından şimdiye kadar uzaydan tüketilecek ilk meşrubat oldu.,

8-Dünyada ortalama 1 kişi dört günde bir Coca Cola ürünü içiyor

7-Ünlü Coca Cola logosu, Coca Cola’nın mucidi JS Pemberton’ın muhasebecisi Frank Robinson tarafından hazırlandı ve elle yazıldı.

Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler
Coca-Cola Hakkında Şaşırtıcı ŞOK Gerçekler

6-Coca-Cola şişelerinin benzersiz tasarımı, Indiana’daki cam fabrikası işçileri tarafından yaratılmıştır. Tasarım, bir kakao çekirdeğinin şekline, yanlışlıkla içeceğe inandıklarına dayanıyor. Benzersiz kontur tasarımı halen günümüzde kullanılmaktadır.

5-Coca-Cola, 1 litre (33.8 ons) ürün elde etmek için 2.7 litre su kullanıyor. 2004 yılında şirket, 283 milyar litre su kullandı (75 milyar galon).

4-Hiçbir reklam fırsatını kaçırmamak için, Coca Cola, Amsterdam’daki 1928 Yaz Olimpiyatları’nın sponsorluğunu üstlenen ilk Olimpiyat sponsoru oldu.

3-Coca Cola şu anda Facebook’ta 106 milyondan fazla taraftar topluyor ve sosyal medyada en popüler markalardan biri haline geliyor.

2-1888’de icatından iki yıl sonra, Amerikalı işadamı Asa Griggs Candler, JS Pemberton’dan 550 dolara Coca-Cola’yı satın aldı.

1-Şimdiye kadar üretilen her damla kola 237 ml’lik (8 oz) şişelere kondu ve uçtan-uca konduysa, şişeler Ay’a ulaşacak ve 2000’den fazla kez geri dönecekti.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle EĞLENCE

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

Netflix ‘e Bayılmanın ve Senin de Sevmen Gerekmesinin 10 Nedeni

Facebook’ta, Twitter’da ve iş yerlerinde öfkeli kalabalığa katılarak; Netflix&…