Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı

Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı

8 Dak okundu
0
0
483
Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı

Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı :Mark Goulston psikiyatrist, uluslararası konuşmacı ve Just Listen gibi çok satan kitapların yazarıdır.

Onun “10 Mutlu Çift Alışkanlığı”, ilişkinizi geliştirmenize yardımcı olacak değerli ipuçları sunuyor.

Mutlu çiftler, balayı bittiğinde gerçek ilişkinin başladığını bilirler. Sevgi bahçesini ellerinde tutmadıkça, güzelliğin solup öldüğünü biliyorlar.

  1. Aynı anda yatın. İlişki başlangıcını, sevişmek için birbirinizin yatmasını bekleyemediğiniz zamanı hatırlıyor musunuz? Mutlu çiftler aynı zamanlarda yatmaya başlarlar. Biri sonra bir şey yapmak için erken yatsa da, diğeri de aynı anda yatar.
Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı
Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı
  1. Ortak ilgi alanları geliştirin. Tutku yatıştıktan sonra ortak ilgi alanlarınızın az olduğunu fark etmek yaygın bir şey. Ancak ikinizin de keyfini çıkarabileceğiniz etkinliklerin önemini en aza indirgemeyin. Ortak menfaatler mevcut değilse mutlu çiftler onları geliştirir. Aynı zamanda, kendi çıkarlarınızı geliştirdiğinizden emin olun; bu, sizi partneriniz için daha ilginç kılacak ve sizin çok bağımlı görünmenizi

  1. Elele ya da yan yana yürüyün. Mutlu çiftler, geride kalanlardan birinin gecikmesinden veya sürüklenmesinden ziyade rahatça ya da yan yana yürürler. Eşleri ile birlikte olmak, yol boyunca manzaraları görmekten daha önemli bir şeydir.
Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı
Mutlu Çiftlerin 10 Alışkanlığı
  1. Güveninizi ve affınızı varsayılan modunuz yapın. Bir anlaşmazlık ya da tartışma varsa ve ne zaman çözemezlerse, mutlu çiftler güvensizlikten ve bağnazlıktan ziyade güvenerek affedici davranmayı kabul ederler.

  1. Partnerinizin yaptıkları arasından doğru olana daha fazla odaklanın. Eşinizin kötü yaptığı işleri ararsanız, her zaman bir şeyler bulabilirsiniz. Neyi doğru yaptığına bakarsanız da daima bir şeyler bulabilirsiniz. Her şey, nasıl bakmak istediğinize bağlı. Mutlu çiftler olumlu şeyleri ararlar.

  1. Birbirinizi işten sonra görür görmez birbirinize sarılın. Cildimiz “iyi dokunuş” (sevilen), “kötü dokunuş” (istismar) ve “dokunulmaz” (ihmal edilmiş) anısına sahiptir. Bir sarılmayla merhaba diyen çiftler ciltlerinin dünyadaki isimsizliğine karşı inançlarıyla “iyi bir dokunuş” hissinde olurlar.

  1. Her sabah “Seni seviyorum” ve “İyi günler” de Her bir ortak trafik sıkışıklığı, uzun bir kuyruk ve diğer sıkıntılarla savaşmak için her gün yola çıktıkça bu biraz sabır ve hoşgörü kazanmak için harika bir yoldur.

  1. Ne hissettiğinize bakılmaksızın, her akşam “iyi geceler” deyin. Bu, eşinize, kendisine ne kadar kırgın olduğunuza bakmaksızın, yine de ilişki içerisinde olmasını istediğinizi gösterir. Bu partnerinizle sahip olduğunuz şeyin tek bir üzücü olaydan daha büyük olduğunun göstergesidir.

  1. Gün boyunca “hava durumunu” kontrol edin. Eşinizi evde ya da iş yerinde arayıp günlerinin nasıl gittiğini görün. Bu, işten sonra biraraya geldiğinizde daha fazla senkronize olmanız için beklentileri ayarlamakta mükemmel bir yoldur. Örneğin, eşiniz kötü bir gün geçiriyorsa, size olan iyi bir şey hakkında hevesli olmasını beklemek makul olmayabilir.

  1. Eşinizle birlikte olmaktan gurur duyun. Mutlu çiftler birlikte görülmekten memnuniyet duyar ve elele tutuşur ya da omuz, diz ya da boyun sırtında

birbirlerine dokunurlar. Böylece irbirlerine ait olduklarını söylerler!

Mutlu çiftlerin mutsuz çiftlerden farklı alışkanlıkları vardır. Alışkanlık, otomatik olarak yaptığınız ayrı bir davranış olup, devam ettirmek çok az çaba gerektirir. Alışkanlık kazanmak için 21 gün boyunca yeni bir davranışın tekrarlanmasını gerektirir. Öyleyse, 21 gün boyunca yukarıdaki listedeki davranışlardan birini seçip yapın ve sonunda bu bir alışkanlık haline gelecektir… Bu sizi bir çift olarak mutlu hale getirir. Ve vagondan düşerseniz, umutsuzluğa düşmeyin, eşinizden özür dileyin, affını isteyin ve alışkanlığa geri döndüğünüz konusunda kendinizi yeniden önerin.

Bunu yararlı bulduysanız, arkadaşlarınız ve ailenizle paylaşın.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …