Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Mastürbasyon sağlıklı mıdır ?

Mastürbasyon sağlıklı mıdır ?

7 Dak okundu
0
0
3,841

Mastürbasyon : Başkalarıyla aktif cinsel hayatın olsa da olmasa da mastürbasyon yapmak (cinsel haz için kendine dokunmak) gayet normaldir. Mastürbasyonun, stresi azaltmak gibi sağlığa faydaları da vardır.

Mastürbasyon sağlıklı mıdır ?
Mastürbasyon sağlıklı mıdır ?

Çoğu insan mastürbasyon yapar mı ?

Birçok insan yapar! Bundan bahsetmeseler de cinsiyet ve yaş fark etmeksizin bu yaygındır. Hatta ergenlikten bile önce, bazen çocuklar cinsel organlarına dokunmanın keyif verdiğini keşfeder. Eğer çocukların varsa ve cinsel organlarına dokunuyorlarsa onlara bunun çok normal olduğunu fakat bunu özelde yapmaları gerektiğini bildirmelisin.

İnsanlar farklı sebeplerden masturbasyon yaparlar. Rahatlatır, vücudunu daha iyi anlamana neden olur, cinsel gerilimi düşürür ya da partnerleri yanlarında değildir. Yine de en çok iyi hissettirdiği için yapılır. Çoğu kişi mastürbasyonun partnersizlikten yapılan bir şey olduğunu düşünür ancak bekar ya da bir ilişkide olmak gözetilmeksizin yapılabilir.

Kimisi sık mastürbasyon yapar kimisi nadir yapar ve kimisi de hiç yapmaz. Farklı kişiler farklı şekillerde farklı sebeplerden mastürbasyon yapar. Bu kişinin tercihine kalmıştır ve genelgeçer bir tarzı olması gerekmez.

Mastürbasyon sağlıklı mıdır?

Mastürbasyon sağlıklı mıdır ?

Masturbasyonun kötü olması konusunda birçok çılgınca şey duymuşsundur. Garip yerlerde tüy çıkardığını, kısırlığa sebep olduğunu, cinsel organlarını tahrip edeceğini ya da bir kez başlarsan You may have bağımlı olacağını söyleyenler vardır. Bunların hiçbiri doğru değildir. Mastürbasyon sağlıksız ya da kötü değildir. Aksine fiziksel ve zihinsel olarak sağlığa yararlıdır. Ve en güvenli seks türüdür çünkü hamile kalmaz ya da bulaşıcı hastalıklara maruz kalmazsın.

Orgazm olduğunda vücudun endorfin salgılar, bu hormon acıyı bloke edip kendini iyi hissetmene neden olur. When you have an orgasm, your body Orgazma eşlik eden iyi hisler tek başına da olsan partnerinle de olsan geçerlidir.

Birçok araştırma mastürbasyonun sağlığa faydalı olduğunu göstermiştir. Mastürbasyon:

  1. cinsel gerilimi dindirir
  2. stresi azaltır
  3. iyi uyumana yardımcı olur
  4. özgüvenini ve dış görünüşünü geliştirir
  5. cinsel problemleri çözmeye yardımcı olur
  6. adet sancılarını ve kas gerilimini dindirir
  7. pelvik ve anal bölgendeki kasları güçlendirir

Mastürbas.yon aynı zamanda cinsellikte neyden hoşlandığını anlamanı sağlar. Masturbation also Nerenden dokunulmasını istersin? Ne kadar basınç hoşuna gider? Yavaş mı hızlı mı? helps you figure out what you Orgazm olmayı kendi kendine öğrenmek partnerinleyken like orgazm olmanı kolaylaştırır. Böylelikle ona neyin sana iyi hissettirdiğini söyleyebilir veya gösterebilirsin. Ayrıca seksle, bedeninle ve partnerinle konuşmakla barışık olacağından kendini cinsel hastalıklar ve hamilelikten korumak daha rahat gelecektir.

Mastürbasyonun ne kadarı iyidir?

Bazıları her gün, günde birçok defa mastürbasyon yapar. Bazıları haftada bir, birkaç haftada bir ya da arada bir yapar. Bazıları da hiç yapmaz ki bunda da bir sorun yoktur. Bunların hepsi normaldir.

Mastürba.syon yalnızca işinin, sorumluluklarının ya da sosyal hayatının önüne geçecek kadar çok yaparsan kötü olur. Eğer bu senin için bir sorunsa bir terapistle konuşabilirsin.

Bazı insanlar küçükken mastürbasyonun yanlış ya da kötü olduğunu duyar ve suçluluk hisseder. Böyle hissedersen bir sürü insanın bunu yaptığını hatırla. Kesinlikle normal bir şeydir ve zararı yoktur. Terapistle konuşmak bu tip suçluluk duygularından kurtulmana da yardımcı olabilir.

Bir ilişkideyken masturbasyon yapmak doğru mudur?

Tabii ki. İlişkisi olan birçok insan bunu yapıyor. İlişkin varken yapmak partnerinin seni tatmin edemediği anlamına gelmez. Hoşuna gidenleri ve orgazm olma yolunu anlamanı sağlar. Partnerinle bunları paylaşmak seksi daha eğlenceli hale getirebilir ve ilişkinizi güçlendirebilir. Kimi insan partnerleriyle aynı anda mastürbasyon yapar. Bu da hamileliği ve cinsel hastalıkları engellemenin bir yoludur.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …