Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Masturbasyon nedir? Nasil yapılır?

Masturbasyon nedir? Nasil yapılır?

16 Dak okundu
0
1
37,930

Masturbasyon nedir? Nasil yapılır?

Masturbasyon yapmak, kendinizi cinsel yolla teşvik etmek anlamına gelir. Mastürbasyonun iyi olup olmadığını ve kadınların orgazmı kazanmanın en iyi yolunun ne olduğunu inceliyoruz.

Masturbasyon
Masturbasyon

Masturbasyon nedir?

Mastürbasyon yapmak, kendinizi cinsel yolla teşvik etmek anlamına gelir.

Bu, elle veya cinsel yardımlarla yapılabilir –  bazı kadınlar  kalçalarını birlikte ovuşturarak bile yapabilir.

Ve bazı kadınlar ama bunlar azanlık, hiçbir genital teması olmadan bunu yapabilir, sadece göğüslerini okşamak yoluyla yapabilir.

Pek çok kadın kendilerini okşamaktan zevk alan ve mutlaka bir sonuca ulaşmayan bir zevk yaşamaktan ötürü, böyle bir teşvik genellikle çoğu zaman orgazm yaşamazlar ama yine de bundan zevk alıyorlar ve devam ediyorlar.

Çoğu erkek mastürbasyon yapıyor, genellikle oldukça genç yaşta başlıyor. Bununla birlikte, kadınlar daha sonra masturbasyon yapmaya eğilimlidir ve çoğu erkek ve erkek için böylesine otomatik bir etkinlik olma eğilimi yoktur.

Dahası, bir kadın bir kez mastürbasyon yapmayı öğrendiğinde bile, bunu ortalama bir insandan daha az yapıyor olacak – ve erkeklerden daha az kadının düzenli olarak yaptığı gibi görünüyor.

Çeşitli insanlar, durumun neden bu olduğunu spekülasyonlar yapmışlardır. Ancak çoğu, bunun seksin temelinde ile ilgisi olduğunu kabul ederler.

Ortalama bir genç kadının ve ortalama bir genç erkeğin seksüel tahrikini karşılaştıracak olursanız, o zaman bu adamın ikisinin de daha seksüel olduğu muhtemel görünür. Kısmen, bir kadının dalgalanan hormonları, cinsel isteklerinin bir erkeğinki kadar değişmediği anlamına gelir.

kadınlar için erkeklere oranla daha az önemli olmasının bir başka nedeni, bir erkeğin cinsel aletinin tamamının bedeninin dışında olması ve penisinin çok genç yaştan sağladığı zevke odaklanmış olmasıdır.

Kadın seks organları daha az açıktır.

Örneğin, klitoris – ki çoğu kadın zevkinin ana organı – labyanın altına saklanır. Ayrıca, eskiden olduğundan daha az olduğu halde, kızlar geleneksel olarak bedenleri hakkında daha mütevazı ve gizli olmak için yetiştiriliyor.

Masturbasyon iyi birşey mi?

Cinsellik ve / veya ilişki dünyasında çalışan klinisyenlerin ve danışmanların çoğunun, bir kadının mastürbasyon yoluyla kendi cinsel tepkisini çok fazla öğrenebileceğine ve o zaman herhangi bir ortağa (erkek veya kadın) bildiklerini iletebileceğine inanmaktadır.

Bu nedenle, mastürbasyon bir zamanlar olduğu gibi olgunlaşmamış ya da utanç verici sayılmamalıdır. Normal olan kadınların yaptığı şey. Bir tedaviye ihtiyaç duydukları zamanlarda rezerve edebilirler ya da bir ilişkide bulunsalar bile çok düzenli olarak yapabilirler.

Bazı kadınlar, regl dönemlerinde abdominal krampları hafifletmek için mastürbasyon yapmak istiyorlar. Birçoğu aynı zamanda uyanık olduğunuzda sizi uykuya dalmaya yardımcı olduğunu keşfettiler. Diğerleri kişisel olarak cinsel rahatlama için bunu yapıyor ve bugünlerde bir sürü kadın bunu, partnerleriyle paylaştıkları ön sevişimin bir parçası olarak yapıyor.

Kadınların orgazm olmasının en iyi yolu nedir?

Tam olarak neye benzediğinizi veya orgazm ulaşmak için neyin gerekli olduğunu bilmiyorsanız, kendi başınıza çalışmak iyi bir fikirdir.

Bazı insanlar için kendilerini teşvik etme fikri endişe verici, ya da utanacak bir şey ya da utanacak bir şey olabilir. Kadınlar bu hislerden kurtulsalar iyi olur.

Mastürbasyon, vücudun gerginliğini azaltmak için mükemmel bir yoldur. Orgazm olmanın çok tehlikesiz bir yolu. Ve muhtemelen vücudunuzun sevilmeyi sevmeyi öğrenmek için en iyi yol budur. Ancak mastürbasyon, çoğu şey gibi pratik gerektirir. Ve kendi cinsel tepkisini öğrenmenin tek yolu bunu denemektir.

Birinci derece iseniz ve nereden başlanılacağına dair hiçbir fikriniz yoksa veya daha önce mastürbasyon yapmışsanız ve yalnızca tekniğinizi geliştirmek istiyorsanız, bir mastürbasyon rehber kitapına yatırım yapmayı deneyin (evet, var!). Carlyle Jansen’in Seks Yourself  gibi kitaplar, solo oyunun tarihçesi, püf noktaları ve ipuçları hakkında derinlemesine bilgi verecektir.

Mastürbasyon yaparak zevki ve memnuniyeti en üst düzeye çıkaracak şekilde, bunu şansa bırakmak yerine nasıl ve ne zaman yapmayı planlamanız gerekebilir.

Başlamak için, kendinize yeterli zamana sahip olduğunuzdan ve kesilmeyeceğinizden emin olmanız gerekir.

 • Bir duş veya uzun, lüks, kokulu bir banyo alarak başlayın. Vücudunuzu sabunleyin ve özellikle göğüslerinize ve cinsel organınıza dokunmanın tadını çıkarın.
 • Kendinizi dikkatli bir şekilde kurutun, ardından vücudunuzun her yerine en sevdiğiniz losyonu ovun. Vücudunuza her yere dokunmaya devam edin – bunu yaparken aynanın önünde durmanız iyi bir fikir olabilir, böylece bakma alışkanlığınıza girebilir ve görüş ve hislere alışabilirsiniz.
 • Bu noktada, rahatsız olma tehlikesi olmadığını bildiğiniz sürece, yatak odanıza doğru ilerleyin. Sıcak ve rahat olduğundan emin olun. İsterseniz biraz rahatlatıcı müzik dinleyebilirsiniz. Ve tadını çıkar sadece.
 • Yatağınıza yatın ve özel ve samimi mekanlarınıza bakmak için bir ayna kullanın. Labyayı hafifçe serin: yağlama noktasını kullanmak isteyebilirsiniz gibi durumun hassasiyetini arttıran çok güzel modern örnekler var. Fakat herhangi bir yağlama yapmazsan tükürüğü kullanın.
 • Pelvis tabanındaki kasları sıkmaya ve rahatlamaya çalışın.
 • Başarıyla yapıp davranmadığınızı bilmek zor oluyorsa, vajinanızın içine birkaç parmağınızı sokmayı deneyin. Bu şekilde, kaslarınızı sıktığınızdan ve rahatlattığınızı hissetmek mümkün olacak. Birçok kadın vajinada bir miktar kendilerini klitoriyi uyarırken hissedecekleri zaman mastürbasyon tercih eder – bu nedenle içten dokunmak gerçekten çok iyi hissedebilir. Ama bakire iseniz parmaklarınızı sokarsanız kızlık zarı yırtıbilirsiniz unutmayın.
 • Artık art arda kasları sıktığınızda rahatlayın ve bir orgazm yaşarken birçok kadının yaşadığı türden kasılmaları hissedeceksiniz.
 • Ayrıca karında sıcak bir his fark edebilirsiniz. En hassas noktaları hızla bulacağınız göğüsler ve cinsel organlarınız da dahil olmak üzere vücudunuzun her yerine dokunmaya çalışın. Özellikle, vajinanın ve klitorisin açık tarafında deney yapın ve kendinizi en iyi hissedecek şekilde uyarın. Acele etmediğiniz sürece ve rahat ediyorsanız, o zaman kendi parmaklarınız otomatik olarak doğru şeyi yapar ve sizin için doğru miktarda hız ve yoğunluk ile hareket eder.
 • Kendinize dokunmanın sizi nasıl hissettirdiğini tam olarak öğrenmeye çalışın. Etrafınızdaki her şeyi görmezden gelin. İçinizde olup bittiğini düşünün ya da umursadığınız biriyle ya da ünlüyle ya da muhteşem ve romantik bir yerde sevişmeyi hayal edin.
 • Kendinize dokunduğunuzda sizi yönlendiren şeylere bakmak isteyebilirsiniz – resimler, belki de bir film; Hatta seksi bir kitap. İlginçtir ki, kadınlar ve erkekler uyandırdıkları şeyden biraz farklıdırlar. Çoğu erkek, seksi kadınların veya seks yapan kişilerin resimlerini sever. Kadınlar sıklıkla sözlerle açıklanır – bu yüzden erotik bir roman genellikle kadının zevkini artırabilir.
 • Büyük olasılıkla cinsel tansiyonunuz yükselirse, devam edin. Daha önce orgazm için masturbasyon yapmadıysanız, aniden yorgun hissedersiniz ve durmak istersiniz. Veya vücudunuzda heyecan birikimi konusunda sinirlendiniz. Bu konuda endişelenme. Acele etme. Ve şimdi devam etmek istemiyorsan, sorun yok. Her zaman tekrar bir gün daha deneyebilirsin. Sonunda keyifli hisler artacak ve bu konuda rahat edeceksiniz ve gittikçe heyecanlanacaksınız ve durmak istemeyeceksiniz. Bu olduğunda, neredeyse kesinlikle ansızın kendinden geçmiş hissi yaşayacaksınız ve kendinizi orgazm haline getireceksiniz.
 • Bazı kadınlar için parmaklarını kullanmak yeterli değildir – seks yardımcılarını da kullanmaktan hoşlanırlar. Bir vibratör yararlı olabilir (mermiler gibi küçük titreşimler, ilk zamanlayıcılar için en iyisi olacaktır) veya duşta olduğunuzda el spreyi ile kendinizi uyarmaya çalışabilirsiniz. Parmaklarınızı aynı anda kullanın.

Çoğu kadın mastürbasyon yapmak ve orgazm öğrenebilir – ve yukarıdaki kurallar bunu başarmanız için size yardımcı olacaktır.

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …