Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler

Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler

6 Dak okundu
0
0
1,537

Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler

Yanlış bildiğiniz her şey!

Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler
Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler

1-LEZBİYENLERİN HEPSİ ERKEKLERDEN NEFRET EDER

Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler
Lezbiyenler Hakkındaki Efsaneler

YANLIŞ! Lezbiyenlerin cinsel ve duygusal olarak kadınlara ilgi duyuyor olması, onların erkeklerden nefret ettiği anlamına hatta erkekleri antipatik buldukları anlamına bile gelmiyor. Lezbiyenlerin erkeklerle bir sorunu yok anlayacağınız.

2-LEZBİYENLER (özellikle “butch” lezbiyenler) ERKEK OLMAK İSTER

YANLIŞ! Görünüşleri maskülen olan lezbiyenler öyle görünüyorlar çünkü rahat hissettikleri ve istedikleri şekilde görünüyorlar. Cinsel yönelimleri ne olursa olsun; tüm kadınlar (ve erkekler) arasında cinsiyetini ifade etme konusunda farklılık vardır. Lezbiyenler transseksüel değildir, cinsiyetlerini değiştirmek istemezler.

3-BİR KADINLA BİRLİKTE OLANA KADAR LEZBİYEN OLUP OLMADIĞINI BİLEMEZSİN


YANLIŞ! Tıpkı heteroseksüellerin seks yapmadan önce de bilebildikleri gibi, lezbiyenler de seks yapmadan yönelimlerinin ne olduğunu gayet iyi bilirler. Kendini tanımak ve bunu kabul etmek bir süreçtir. Lezbiyen olup olmadığınızı anlamanız için “hızlı” bir yol yoktur. Bu, kendinizi bulmanızın bir parçasıdır ve içsel bir keşiftir.

4-LEZBİYENLER TÜM KADINLARDAN HOŞLANIR


YANLIŞ! Birinin lezbiyen olması sırf kadın olduğunuz için sizden hoşlanacağı anlamına gelmez. Etrafınızdaki herkesin size aşık olduğunu düşünen türde bir insansanız bu açıklamanın sizin için bir anlamı olmayabilir tabii. Hayal kurmakta özgürsünüz.

5-LEZBİYEN OLMAK BİR TERCİHTİR VE DEĞİŞEBİLİR


YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! Sayısı artmakta olan birçok araştırmanın da söylediği gibi; kanıtlar gösteriyor ki cinsel yönelim birinin seçtiği bir şey değildir, doğuştan gelir ve bu sırf insanlarda değil birçok hayvan türünde de vardır. Çoğu dini söylemin aksine “birini heteroseksüel(NORMAL!) yapmak” mümkün değildir.

6-LEZBİYEN İLİŞKİLER SADECE SEKSLE İLGİLİDİR


YANLIŞ! Tabii ki lezbiyenler de seks yapar ancak lezbiyen ilişkiler seksten fazlası da vardır. Lezbiyen sevgililerin arasında duygusal ve ruhsal bir bağlantı vardır –tıpkı heteroseksüel çiftler arasında olduğu gibi- ve eğer şanslılarsa harika bir seks hayatları da ardır tabii ki.

7-LEZBİYENLER HENÜZ DOĞRU ERKEKLE TANIŞMAMIŞ OLANLARDIR


YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! Çoğu lezbiyen hayatlarının aşkı olacak doğru kadınla tanışmamış olabilir belki ama bunun bir erkekle tanışıp tanışmamakla hiçbir alakası yok.

8-BİR KADININ GÖRÜNÜŞÜNDEN LEZBİYEN OLDUĞUNU ANLARSIN

YANLIŞ! Birinin görünüşünden cinsel yönelimini anlamanın yolu yoktur. Tabii bir medyum değilseniz; ki öyleyseniz bakmanıza bile gerek yok gerçi. Ama bir medyumsanız insanların cinsel yönelimleriyle ilgilenmek yerine loto oynamak isteyebilirsiniz.

9-LEZBİYEN İLİŞKİDE BİR TARAF “ERKEK” OLMAK ZORUNDADIR


YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! Lezbiyen ilişki dediğimiz şey kadınlar arasında olur, bunun neresini anlamak zor? Lezbiyenler erkek olmak istemezler ve “erkek gibi” davranmazlar. Şimdi heceleyerek okuyalım: lez-bi-yen-ler ka-dın-dır.

10-LEZBİYENLER VE GEYLER DİNİ DEĞERLERE ÖNEM VERMEZ


YANLIŞ! YANLIŞ! YANLIŞ! Bazı dini yorumlar eşcinselliğin bir günah olduğunu söyleyebilir ancak çoğu dinde eşcinsellerin Allah’ın/Tanrı’nın yarattığı haliyle kabul edilmesini söyleyen dini söylemler de vardır. Eğer dindar bir insansanız; yaratılanı yaratandan ötürü sevmek zor değildir, değil mi?

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …