Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

14 Dak okundu
0
3
16,596

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği : Mastürbasyon hep tartışmalı bir konu olmuştur. Asırlardır uydurulan mitler ve kocakarı hikayeleriyle deliliğe sebep olmasından tut cinsel organ kaybına kadar hakkında birçok söylenti vardır. Şükür ki zaman değişti ve biz de mastürbasyon hakkında farkındalık oluşturabiliyoruz!

1. 17 yaşına dek erkeklerin %80’i ve kadınların %58 mastürbasyon yapmış oluyor.

Yetişkin kadın ve erkeklere 3 aylık, 1 yıllık ve yaşam boyu mastürbasyon yapma sıklıkları soruldu. Cinsel partner ile mastürbasyon ve kondom kullanımı da not edildi.

Yapılan ankete göre düzenli mastürbasyon yapanlar daha çok seks yapıp kondom kullanıyor. Erkeklerde oral seks ve vajinal seks ihtimalini yükseltirken kadınlarda partnerli mastürbasyon da dahil tüm seks çeşitleri ihtimalini yükselttiği ortaya çıktı.

2. Her yıl bine yakın insan Otoerotik Boğulma olarak bilinen kendini asarak mastürbasyon yapma yöntemiyle ölüyor.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Beyne giden oksijeni kendini asarak kesince bilincin kaybolmadan saniyeler önce öforik bir yükselme yaşarsın. Otoerotik boğulmacılar cinsel deneyimlerini bir üst seviyeye taşımak için kendinlerini iple bağlarlar. Bazen kafalarını plastik poşete sokarlar. Bu cinsel çeşidin tabu doğasından ötürü psikologlar ve medikal profesyoneller genç ve bilgisiz dimağlara bunun çok tehlikeli olduğunu bildiriyor. Cinsel boğulma kalp krizi ve komaya da neden olabilir.

3. İngiltere gibi bazı ülkeler genç nüfusu mastürbasyona teşvik ediyor.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

2009’da diğer Avrupa ülkeleriyle birlikte İngiltere, cinsel hastalıklar ve istenmeyen hamileliklerle sonuçlanacak riskli cinselliği engellemek adına mastürbasyon yanlısı bir hareket oluşturdu. Mastürbasyonla ilgili bilgi içeren broşürler gençlere, ebeveynlere ve gençlik çalışanlarına dağıtıldı.

4. Geyik, maymun, mors ve sincap gibi hayvanlar mastürbasyon yapar. Bilim insanları dişi maymunların zevki arttırmak için çubuk kullandıklarını da gözlemlediler.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Hayvanlarda mastürbasyonun evrimsel önemini bilim insanları on yıllardır tartışıyor. Çalışmalar birçok hayvanın objelerle genitallerini okşadığını ve kendilerine oral seks yaptığını gösterdi. Yine çalışmalar, kirpilerin seks oyuncaklarından hoşlandığını ve geyiklerin boynuzlarını ağaçlara sürterek boşaldıklarını gösterdi.

5. Eğer çok sert mastürbasyon yaparsan penisini kırabilirsin.

Evet, içinde kemik olmamasına rağmen kırılma sesi, hissedilen acı ve yaralanma kemiklerdeki ile benzer. Seks esnasında partnerin kasık kemiğine çarpmak, uykuda erekteyken dönmek ve ekstrem mastürbasyon yapmak yaralanmalara neden olabilir. Hemen müdahale edilmediği takdirde tekrar erekte olabilme ihtimali çok düşüktür.

6. Mısır gevreğinin mucidi Dr. John Kellogg, kırmızı etin cinsel isteği arttırdığına inanarak mısır gevreği kullanımının mastürbasyonu engelleyeceğini savunan mastürbasyon karşıtı kitaplar yayınlamıştır.

Daha da kötüsü bu kampanyayı oluşturup hastalarını mastürbasyondan alıkoymak için gülünç ve sadist yöntemler denemiştir.
1) Kellogg’s yiyerek
2) Gümüş iplikle genç erkeklerin sünnet derisini dikerek
3) Kadınların klitorisini karbolik asitle yakmayı önererek

Bu makele de okuyabilirsiniz  Erkek masturbasyon  hakkında bilinmediği 5 şey

7. Graham Crackers aslında mastürbasyonu engellemek için üretildi.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Çünkü Kellogg yeterli bir saçmalık çıkarmamış gibi Presbiteryen Sylvester Graham 1829’da o dönemki adıyla “kendine zarar vermeyi” yani mastürbasyonu önlemek adına sağlıklı yiyecek adı altında üretilen Graham krakerlerini icat etti. Graham’ın teorisi iyi huylu yiyecekler tüketerek sağlıksız cinsel isteklerin bastırılabilecek olmasıydı.

8. 1994’te ABD’de genel cerrah Joycelyn Elders, mastürbasyonun doğal olduğunu ve öğretilmesi gerektiğini söyledikten sonra istifa ettirildi.

ABD’nin AIDS konferansında Elders’a riskli cinsellik çeşidi olan mastürbasyonun gençler arasında engellenmesinin uygunluğu soruldu. Cevabı “Bence bu insani cinselliğin bir parçası ve öğretilmeli.” şeklinde oldu. Bu tartışmalara neden oldu ve “Başkan, hanımefendinin görüşleriyle mutabık değil, bu da onlardan biri.” denilerek Beyaz Saray’ın desteğini yitirdi.

9. Eğer 17. yüzyılda Connecticut’ta olsaydın mastürbasyon sebebiyle idam edilebilirdin.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

İsveçli fizikçi Samuel-Auguste Tissot’ın mastürbasyonun “güçte, hafızada ve bilinçte görülür düşüş, bulanık görüş, sinir hastalıkları, gut ve romatizmanın tüm çeşitleri, üreme organlarında güçsüzlük, idrarda kan, a perceptible iştahsızlık, baş ağrısı ve diğer birçok hastalık” sebebi olması iddiası ile mastürbasyona ölüm cezası veriliyordu. Bu listede kafirler ve homoseksüeller de vardı.

10. Japonca’da erkek mastürbasyonuna “bin defa okşama” anlamına gelen “senzuri” denilirken kadın mastürbasyonuna “on bin defa okşama” anlamına gelen “shiko shiko manzuri” denmektedir. Japonlar dillerini nasıl etkin kullanacaklarını biliyor.

11. Viktoryan dönemde doktorlar mastürbasyonun hastalık olduğunu düşünüyordu. Öyle ki yapmamak için dişli bir çelik düzenek kullanıyorlardı.

12. Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği : Paris’te 1879’da Mark Twain mastürbasyondan kaçınanları mizahi bir şekilde yerdiği bir ders verdi.

13. Dünyada 7 milyondan fazla Fleshlight (erkek seks oyuncağı) satıldı. Yani bin kişiden 1’nde bundan var. Marka 1995’te Steve Shubin tarafından kuruldu.

14. İstatistikler gösteriyor ki Amerikan kadınların %53’ü mastürbasyon oyuncakları kullanıyor.

2009 yılında 18-60 yaş arası 2000’den fazla kadın ve 1000’den fazla erkekle vibratör kullanımına ilişkin anket yapıldı. Sonuçlarda, mastürbasyon ve cinsel ilişki esnasında kadınların %50’den erkeklerin %45’inden fazlasının vibratör kullandığı ortaya çıktı.

15. Evlilerin %70’i mastürbasyon yapıyor ve kadınların %46’sı mastürbasyonun 3 dakikasında orgazma ulaştığını belirtiyor.

Yaygın görüşün aksine mastürbasyon yalnızca partnerin başarısız olduğu zamanlarda gerçekleşmiyor. Dennis Coon ve John O. Mitterer’a göre mastürbasyonun evlilik ya da birliktelikle bir alakası yok. Aslında evli çiftlerde mastürbasyonun psikolojik açıdan çok faydası var.

16. Mastürbasyon kadınlarda servikal enfeksiyonları engelliyor, salgınan endorfin ve diğer hormonlarla depresyonu azaltıyor ve bağışıklık sistemini güçlendiriyor.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Sydney Üniversitesi’nde yapılan araştırmaya göre mastürbasyon kistten şeker hastalığına ve prostat kanserine kadar birçok hastalığı olmadan engelleyebilir. Makalede şöyle geçiyor: “Kadınlarda mastürbasyon rahim ve üretraya bağlı enfeksiyonları önlüyor. Çünkü serviksin açılması uyarılmanın bir parçası. Uyarılma ile serviksin sıvısı salgılanıyor bu şekilde sirkülasyon sağlanıyor. Bu da içerideki olası bakterinin dışarı atılmasını sağlıyor.”

17. Mastürbasyon adet sancısını ve krampları giderebilir. Orgazm sonucu dopamin, endorfin ve serotonin gibi doğal kimyasalların salgılanıp kana karışmasıyla mastürbasyon zevk verip acı hissini azaltır. Hapşırmaya ve baş ağrısına da iyi gelir.

18. Ayda 21’den fazla mastürbasyon yapmak prostat kanseri riskini azaltır.

Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği
Kimsenin Bahsetmediği 18 İlginç Mastürbasyon Gerçeği

Bilim insanları bir ayda 21’den fazla boşalan erkeklerin 4-5 defa boşalan erkeklere göre prostat kanseri olma riskinin %33 azaldığını gösterdi. Aynı araştırmada mastürbasyonun erkeklere ve kadınlara herhangi bir zararı olmadığı da belirlendi.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …