Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

13 Dak okundu
0
0
1,258

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY
Dublin’de kadınların, erkeklerin onları hangi konularda deli ettikleri konusunda tartıştıklarını duydum. Bunun sonucunda tam tersini düşünmeye karar verdim!

1. Sahte Bronzluk

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY
KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

Kendi başına kokusu berbat ve evet başka kokusuz seçeneklerin de olduğunu biliyoruz ama ne kadar çok veya az olsa da sahte bronzluk korkunç görünüyor. Diyelim ki, bir Oompa Loompa görünümüne sahip olmak tam senlik bir iş, o zaman üstüne alınmayabilirsin, ancak sahte bronzluğun sebep olduğu çizgisiz veya koyu yamalı olmayan bir ten hiç görmedim. Tüm bunlar yataktan kalktığınızda arkanızda kirli çarşaflar bırakmanızı da beraberinde getiriyor ve erkeklerin sevmeyeceği kesin.
Ve lütfen bize kadınların kullandığı o büyük fırın eldiveni tarzı şeylerden başlatmayın. Erkekler, partnerlerini o şeylerle yaklaştığını görünce kilometreler kat ederek kaçar.

2. Çok Fazla Makyaj

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY
KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

Makyaj ve badana kelimeleri asla aynı cümlede kullanılmamalı, dolayısıyla hanımlar lütfen yeni yüzlerinizi oluştururken bunlara dikkat edin. Çoğu erkeğe sorarsanız hepsi aynı şeyi söyler, çok fazla makyaj zıt teper.
Ayrıca, erkekler çok fazla fondöten veya bronzer uygulandığını fark ederler ve eğer fark etmezlerse, sonunda yüzünüzün yarısını kıyafetlerinde bulduklarında fark ederler. Ne kadar az o kadar iyi.

3. Çok Fazla Parfüm

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY
KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

Parfüm, bir sivrisinek spreyi değildir ve aynı mantıkla sıkılmamalıdır(aynısı erkekler için de geçerlidir).
Çevrenizde hapşıran insanlar veya siz yürürken kuşların uçup duvara çarptığını fark ediyorsanız, genelde parfümü fazla kaçırdığınızdandır.

4. Hazırlanmanın Bir Asır Sürmesi

KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY
KADINLARIN YAPIP ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ 12 ŞEY

Bu, yukarıdakilerin hepsiyle birlikte ele alınır. Hepimiz kadınların bir geceye hazırlanmaktan keyif aldıklarını biliyoruz- ve bunu kim inkar eder ki- ancak hazırlanma süresi gecenin kendisinden uzun olduğunda, hanımlar bence aynaya bakıp kendinizi sorgulamanızın zamanı gelmiştir. Gerçek anlamda değil tabiki, çünkü bu daha da vaktinizi alır.
Bunu yazarken, eminim ki dünyanın dört bir yanındaki erkekler, eşlerinin hazırlanmaya ne kadar zaman ayırdıkları konusunda hayal kırıklığı içinde ağlıyorlardır. Aynı şekilde, eminim ki bar/restoranlarda, randevulaştıkları kadınların 99 kıyafet denemiş olmasından ötürü bekleyip duran erkeklerin üzüntü içinde kıvrandıklarını biliyorum. Dahası, sonunda geldiklerinde, aldıkları iltifat sonrası “ah, çok teşekkürler, öylesine sırtıma geçiriverdim işte” cevabı beni ayrı eğlendirir.
Bir vücut geliştiricinin, ben böyle doğdum demesi gibi bir şey bu.

5. Drama Kraliçesi

Şunu hayal edin, bir kadın hazırlanmak için bir asır harcıyor (korku filmi). Nihayet randevu başladığında, “beklerken yapacak hiçbir şeyim yoktu” erkeğine, yarı eğlenir bir şekilde peki ya nasıl görünüyorum diye soran kadın büyük ihtimalle “evet, hoş, müthiş” tarzı geçiştirilen cevaplarla karşılaşır.
Devamında gelecek şey ise muhteşem bir yıkılıştır- “Ha demek söyleyeceklerin bu kadar. Üzerime oturmadı mı yoksa?” Bu cümleler genelde şöyle devam eder “Ben bir yere gitmiyorum, kendin gidebilirsin!”
Sonraki yarım saatte ise, normal olarak eşine inanılmaz bronzluğuna, muhteşem makyajına, parfümünün enfes kokusuna(Cicikuş cama çarpıverir), ve harika tuvaletine iltifat eden yorgun bir adamı görebilirsiniz.

6. Dağınıklık


Zemine saçılmış giysiler olsun, lavabonun üstüne konmuş kahve bardakları olsun, veya haliyle ıslanmış havlunun üstündeki ıslak havlu olsun- dağınık kadınlar siz en beterisiniz. Bu durum, dağınık oldukları için erkeklere söz söylemekle çifte standart yaratır.
Evde aşçılık yapmak da beraberinde 300 tencere tavanın yıkanması anlamını taşıdığından endişe verici.

7. Çifte Standart

Hmm, listedeki onlarca (dürüstçe söylemek gerekirse) konunun arasında çok da popüler olmasa da bir kısmına tanıklık olduğumdan yazmak istedim. Geçmişte, bir çift olarak dışarı çıkarken daima arkadaşlarımı da çağırmak isteyen ben, suçlanıyordum( bunu sosyalleşme olarak nitelendiriyordum ama görünüşe göre değilmiş). Neyse, birkaç hafta önce akşam karımla dışarı çıkmak üzere sözleştik ancak rastgele tavsiyeler üzerine karımın sayısız arkadaşına ‘rastgeldik’.
Ne büyük tesadüf.

8. Arka Plandaki Sürücü

Erkekler sürüş esnasında nasıl sürmeleri gerektiğinin söylenmesinden çok hoşlanırlar. Bunu çok rahatlatıcı, çok eğlenceli bulur, hiçbir rahatsız edici tarafını bulmazlar… BUNU HİÇBİR ERKEK DEMEZ.
Bugüne kadar bir kadının başka bir kadına nasıl sürmesi gerektiğini söylediğini duymadım. Nedenini bilmiyorum ama bir tahmin yürütebirim. #GözdağıVermek
Biliyorum, erkekler de bunu çok yapar.

9. Kararsızlık

Erkek: Akşam ne izlemek istersin?
Kadın: Fark etmez sen söyle.
Erkek: Tamam.
Kadın: Yok bunu sevmiyorum.
Erkek: Tamam.
Kadın: Yok bunu da sevmiyorum.
Erkek(sahte bir gülümsemeyle): Pekala, sen seç..
Alın size canlı örnek.

10. Büyük Güneş Gözlükleri

ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ
ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ

Neden, neden?
Jackie Onassis değilsiniz. Audrey Hepburn da değilsiniz. Daha az önce hazırlanmaya 18 saat harcadınız neden kocaman gözlüklerle yüzünüzün yarısını kapatıyorsunuz.

11. TV Seyredilirken Konuşmak veya Gürültü Yapmak

ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ
ERKEKLERİN SEVMEDİĞİ

Anlaşılan, bu durum bir erkek için bıkılası bir şey ve dürüst olayım, en heyecanlı sahnede gevrek paketinin açılması veya cipsin kemirilmesine kadar bu durumdan rahatsız olacağımı düşünmezdim.
Bu olay ya da film esnasındaki konuşmalar yıllardır erkeklerde kalp rahatsızlığına neden oluyor. Günümüzde her sahnede WhatsApp mesajlarının tınnn sesleri veya titreşimleri de erkeklerin damarlarını patlatıyor.
İsterseniz bize hırçın diyebilirsiniz, ancak büyük ihtimalle sizi gevrek gürültüsünden duymayacağız.

12. Klonlama

Dolly 1996’da ilk defa klonlandı ve görünüşe göre o günden sonra kadınlar da kendilerini düzenli olarak klonlamakta. Herhangi bir kahve dükkanına gidin veya bara yürüyün ve tıpatıp aynı kızlardan 15 tane görürsünüz (kestiğimden değil tabi). UGG botlar, taytlar,küçük siyah elbiseler, ve 50-inçlik topuklular, gittikçe artan bir şekilde kadınlar birbirlerine benziyor.
Bu nokta, sorduğum her erkek tarafından anlaşılmıştır ki, hepsi bireyselliğe önem verdiklerini söyledi. Sen güzelsin, kendin oldukça, sadece kendi görünüşünle git ve kalabalıktan sıyrılırsın.

Pekala, katılıyor musunuz? Başka unuttuğum noktalar da var mı? Yorumlarınızı bırakın!!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …