Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Arkadaşlar ve Okul İngilizceniz Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 60 Şey

İngilizceniz Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 60 Şey

17 Dak okundu
0
0
1,079
İngilizceniz Geliştirmek İçin

İngilizceniz  Geliştirmek İçin Yapabileceğiniz 60 Şey

İngilizceniz Geliştirmek İçin
İngilizceniz Geliştirmek İçin
 1. İngilizceniz  Geliştirmek İçin : Hatalar yapmaktan korkmayın. Kendine güvenin. İnsanlar, yaptıklarınız hata duyduklarında düzeltebilirler.
 2. Kendinizi İngilizce ile çevreleyin. Kendinizi pasif öğrenebileceğiniz tüm İngilizce konuşma ortamına sokun. Öğrenmenin en iyi yolu konuşmaktır.
 3. Her gün pratik yapın. Kendinize bir çalışma planı yapın. Haftanın ne kadar zaman harcayacağına karar verin ve okumak için sadık kalın. Bir rutinin kurun.
 4. Ailenize ve arkadaşlarınıza çalışma planınızı söyleyin. Sizi onları okumaya zorlamalarını ve onları kesmelerine izin verme.
 5. 4 ana beceriyi uygulayın: okuma, yazma, konuşma ve dinleme. Hepsinin iyileştirilmesi için üzerinde çalışılması gerekiyor.
 6. Öğrendiğin yeni kelimeleri bir dizinde sakla. Onları cümlelerde kullanın ve konuşurken bunları en az 3 kez söylemeye çalışın.
 7. En az günde bir kez bir ders yapın.
 8. Vücudunuzun saatini kullanın. Sabah erkenden değilse, öğleden sonra çalış.
 9. Bu kelimeyi eğer örnek bir cümleye kullansan daha kolay onu ezberlersiniz.
 10. İngilizceniz Geliştirmek İçin : Bir test yapmayı planlayın. Bir şey için çalışmanız gerektiğinde daha fazla çalıştığını göreceksiniz.
 11. Bunu söylerken, sadece testi için  çalışmamak daha iyidir. Daha büyük resmi düşünün. İyi derecede İngilizce bilgisine sahip olduğunuzda ne yapabilirsiniz? Hayatınızın kalitesi nasıl gelişecek?
 12. Kendinize uzun vadeli bir gol verin. Doğru şekilde çalışmaya odaklanın.
 13. Kendinize kısa vadeli hedefler de verin ve her birinize ulaştığınızda kendinize ödül verin.
 14. Öğrenmek istediğiniz bir atmosfer yaratın, zorunluluğunuz olmadığı için. Öğrenmek istediğinizde daha çok öğreneceksiniz.
 15. Senin için en iyi olanı bil. Geçmişte hangi yöntemlerin sizin için başarılı olduğunu düşünün ve onlarla birlikte kalın.
 16. Nasıl öğrendiğini bul. Ezberleme, okuma, konuşma, özetleme veya diğer yöntemleri kullanarak da En iyi nasıl çalıştığını öğrenin. Kendiniz ya da bir grup tarafından sakin bir yerde olabilir.
 17. Yardım almak! Bir şey anlamıyorsan, birine sorman lazım. Öğretmeninize, sınıf arkadaşlarınıza veya arkadaşlarınıza yardım isteyin.
 18. Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Gözden geçirmek! Geçmişte okuduğunuz şeyleri incelemek için zaman ayırdığınızdan emin olun.
 19. İngilizceniz  Geliştirmek İçin : Bir seferde 30 dakikadan fazla ke ndi başınıza araştırma yapmak iyi bir fikir değildir. Düzenli molalar verin, biraz temiz hava alın ve bacaklarınızı uzatın.
 20. Bir seviyeye çıkmak için bu kadar acele etme. Şu anda bulunduğunuz seviyeye konsantre olun.
 21. TV yerine DVD izleyin. İlk kez kaçırmış olabileceğiniz bilgileri yakalamak için tekrar izleyebileceğiniz bir şey kullanmak daha iyidir.
 22. TV izlemek, yalnızca ilk kez bir şeyi doğru şekilde duyma şansın verir. Bu üst düzey öğrenciler için daha iyi. Anadili olan İngilizce konuşanlarla konuşmak harika birer uygulama olabilir, böylece onlardan kendilerini tekrar etmelerini istemezsiniz!
 23. İngilizceniz Geliştirmek İçin : Dereceli okuyucuları okuyun. Bu kitaplar özellikle seviye için yazılmıştır. Bütün bir roman okuyun. Bunu yapabilirsin! Daha sonra kendinizi harika hissedeceksiniz.
 24. Çocuk kitapları daha kolay sözcüklere sahiptir ve kademeli okuyuculara iyi bir alternatiftir.
 25. Gazeteler pasif yapıları bulmak için iyi bir yerdir. Bir makaleyi okuyun ve pasif cümleleri bulup bulamayacağınıza bakın.
 26. Önce genel anlamı okuyun. Her sözcüğü anlama konusunda endişelenmeyin, sonra geri dönün ve yeni kelimeler arayın.
 27. Cümlede anlamadığınız bir kelime için etrafındaki diğer kelimelere bakın. Size bir ipucu verecekler. Bağlamdan anlamını tahmin etmeye çalışın.
 28. Kök kelimeleri öğrenin. Kelimelerin anlamını tahmin etmenize yardımcı olurlar. Örneğin: scrib = yaz, min = küçük
 29. Yeni bir kelime öğrenirken diğer tüm formlarını düşünün: Güzel (sıfat), güzellik (ad), güzel (zarf).
 30. Örnekleri öğrenin (ayrıştırma, yeniden yazma ve tekrar ekleme) ve son ekler (yalnızca, -ment, -ful) öğrenin, bu, sözcüklerin anlamını bulmanıza ve sözcük dağarcınızı oluşturmanıza yardımcı olacaktır.
 31. İngilizce, Japonca veya Fransızcanın aksine, kelime vurgunu kullanır. Yeni kelimeler için heceleri sayın ve vurgu nerede olduğunu bulun. Kelime başına sadece bir vurgu, daima bir sesli harf kullanılır. İki hece fiilden ikinci hecede (beGIN) vurgu var. 2 hece sözcük isimleri (TEAcher) ve sıfatlar (HAPpy) ilk vurgulamaktadır.
 32. Mümkün olduğunca İngilizce kullanın. Bu kadar basit!
 33. Kendi dilinizden İngilizce’ye tercüme etmeyin. Akıcılığınızı geliştirmek için İngilizce düşünün. Kendinle konuş … ama otobüsle değil, aksi takdirde insanlar delirdiğini düşünecek!
 34. Bir kitaptan İngilizce öğrenemezsiniz. Araba sürmek gibi, sadece bunu yaparak öğrenebilirsiniz.
 35. Dilbilgisi öğrenmenin en doğal yolu konuşmaktır.
 36. Bir ingilice günlük tutun. Günde birkaç cümle yazarak başlayın ve ardından daha fazla yazma alışkanlığınıza girin.
 37. Neden bir çevrimiçi blog başlatıp yazılarınızı dünyayla paylaşmayalım?
 38. Dilbilgisi veya yazım hakkında endişelenmeden kağıt üzerine birçok fikir ve düşünceyi daha iyi bir yazar beyin fırtınası haline getirmek. Sonra yapıyı düşünün. Bundan sonra, iyi dilbilgisi ve yazım denetimi kullanarak parçanı yazın. Son olarak, okumak veya hata denetimi yapmak için başkasına vermin.
 39. Söylemeye çalıştığınız şeyi tamamen değiştirebileceğinden noktalama işaretinize göz kulak olun. Bu iki cümle arasındaki anlam farkını kontrol edin: “Adamı olmayan bir kadın hiçbir şey değildir” ve “Bir kadın: onun olmadan, adam hiçbir şey değildir”.
 40. Kalbini söyle! Dünyaya güzel sesinizi gösterin! Akıcılık ve tonlamayı artırmak için İngilizce şarkıları öğrenin ve birlikte şarkı söyleyin ..
 41. Kalıcı bir arkadaşınızı bulun veya sohbet odalarını, forumları ve diğer sitelerini kullanın. İngilizce biriyle konuşamıyorsanız, bu en iyi şeydir.
 42. Gölge İngiliz CD’leri. Birkaç cümle dinleyin ve duyduğunuz şeyi tekrar edin. Ritm ve tonlamaya odaklanın.
 43. Evinizde İngilizce radyo dinleyin. Aktif olarak dinlemiyorsanız bile, kulaklarınızı eğitmeye devam edeceksiniz.
 44. Ayna CD’leri. Bir CD ile birlikte yüksek sesle okuyun. Yine, bu tonlama, telaffuz ve ritm için harika.
 45. Bir CD veya arkadaşınızı dinleyin ve duyduğunuz şeyi yazın.
 46. Hiç kimse kendi sesini duymaktan hoşlanmaz, ama cesur olmaya çalışın ve deneyin! Sesinizi kaydedin ve telaffuzunuzu ve tonlamanızı dinleyin. Sorunlu alanlarınızı tanımlamanıza yardımcı olacaktır.
 47.  İngilizceniz  Geliştirmek İçin  Yardımlı öğretmeninize dersini kaydedip kaydedemeyeceğini sorun. Bu incelemek için harika bir yoldur. Hız ve tonlamaları konuşan öğretmenlerinizi de dinleyebilirsiniz.
 48. Ingilizce düşünmeyi ve çevirmemenize yardımcı olacak sözlük kullanın.
 49. Sözlüğe çok fazla bağımlı olma. Sözlüğünüz ana öğretmeniniz değil bir yardım olmalıdır. Sözlüğünüzün anlamını tahmin etmeye çalışın, doğrudan sözlüğünüze gitmektense.
 50. Pes etme! Pozitif kal! Bazen hızlı bir şekilde öğrenmediğinizi hissedersiniz. Herkes böyle hissediyor, endişelenmeyin.
 51. Tadını çıkar! Eğlenirken daha çok şey öğreniyoruz!
 52. Konuşurken gerginleşirsen, bir şey söylemeden önce iki nefes al. Kendinizi rahat hissettiğinizde daha iyi konuşursınız.
 53. Geçmişte kullandığınız kitaplara ve CD’lere bakarak kendinizi motive edin. Şimdi sana ne kadar kolay göründükleri konusunda şaşıracaksın! Tebrikler, seviyeniz gelişiyor!
 54. İngilizce öğrenmeye başlamak için asla çok genç veya yaşlı değilsiniz. Öğrenmemek için mazeret tutma. Ne için bekliyorsun?
 55. Erteleme sizi başarılı olmaktan alıkoyabilir. Ertelemeyi durdurmak için, ertelemenin eğitimden kaçınmak mı yoksa kötü alışkanlığınız mı olduğunu anlamak önemlidir.
 56. Hala istediğiniz sonuçları elde etmediyseniz, bu dillerde kötü olduğunuz için değil, çünkü henüz kendi özel öğrenme şeklinizi bulamamışsınızdır.
 57. Seviyenle eşleşen kaynakları kullanın. Çok zor veya çok kolay olan metin / dinleme alıştırmaları kullanmayın. Sizi rahatsız eden ancak sizi sinirlendiren materyalleri kullanın.
 58. Aksanı mükemmel yapma konusunda endişelenme. Aksanınızı korumak için kültürel kimliğinizin önemli bir parçasıdır. Anadili İngilizce konuşanlar, bir vurguyla konuşulan İngilizce konuşmanın tadını çıkarıyor.
 59. Aynen böyle devam! İngilizce konuşmaktan bir mola veriyorsanız, seviyenizin azaldığını ve tüm zorlu çalışmalarınızın boşa gittiğini göreceksiniz.
 60. Seviyemiz yüksek olduğunda iyileşmenin daha uzun sürdüğünü unutmayın. Genellikle en hızlı gelişme yeni başlayanlara yapılır. Aniden artık öğrenmediğinizi düşünmeyin, daha az farkedilir bir ilerleme vardır.
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Arkadaşlar ve Okul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …