Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU

İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU

8 Dak okundu
0
0
1,971

İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU

İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORu : İşte geliyorlar – onları bir mil öteden fark edebilirsin. Bir kadın ve bir erkek, şehir merkezinde bir bistroda bir masada karşı karşıya oturmuş, sinirleri gerilmiş ve beceriksiz içinde birbirlerine bakarlar. Şüphesiz ilk randevularındadırlar.

İlk kez çıktıklarını nasıl biliyoruz? Tüm gözlemlenebilir ve bariz ipuçlar: Güzel ve bakımlılar -şık ama aşırıya kaçmamışlardır. Oturuş şekillerinde sert bir formalite var -kamburluk yok. Oda, menü ve masayı tararken, çok nadir göz teması kurarlar.

İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU
İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU

Hepsinden büyük ipucu ise: Salata geldiğinde sessizlik hakimdir, sadece ara sıra hızlıca konuşmalar döner. Akşam yemeğinden önce salatayla upuzun bakışmalar yaşanır. Erkek dilsiz gibidir, kadın ise kendinden emin görünüyor. Sonunda bir tanesi konuşma başlatmaya yeltenir.
Erkek: Salatan nasıl?
Kadın: Güzel, sen de beğendin mi?
Erkek: Evet, çok güzel.
Ve daha da sinir bozucu bir sessizlik devam eder.
Romantizmde de olduğu gibi bu durumda da katedilecek çok yol var. Ya hız kazanıp uçacak veya asfalta çakılacak.
Bunun sana olmasına izin verme!

İlk buluşmaların, çevremizde gerçek anlamda sinir bozucu, endişe verici durumlardan biri olduğu doğrudur. Olumlu bir tecrübe kazanmanın anahtarı rahat konuşma ve bu iyi seçilmiş ilk randevu sorularıyla birlikte gerçekleşebilir. Bunlara başlamadan önce, buluşma anına ilişkin birkaç genel yönergeyi gözden geçirelim:

⚪Konuştuğun kadar/dan çok dinlemeyi de bil. Bazı insanlar kendilerini yetenekli iletişimciler olarak görürler, çünkü sonsuz konuşabilirler. Fakat konuşma yeteneği, denklemin sadece bir parçasıdır ve en önemli kısmı değildir. En iyi iletişim iki kişi arasında eşit bir değişim olarak gerçekleşir. Konuşmayı tenis maçı olarak düşün; oyuncular topu birbirlerine atarlar. Her biri öbürüne dönüş yapar.

⚪Soğanı soy, bıçakla doğrama. Yeni birini tanımak bir soğanı soymak gibidir. Bu yavaş ve güvenli bir süreçtir. Ancak bazı insanlar derine inmeye ve anlam dolu konuşmaya alıştıklarından fazla ileriye fazla hızlı giderler. Diğer kişiyi savunmaya sokan kişisel veya hassas sorular sorarlar. İlişki gelişirse, ağır konulara girmek için bol zaman olacaktır. Şimdilik, sakin ol.

İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU
İLK BULUŞMADA SORULABİLECEK EN HARİKA 15 SORU

⚪Susma. Bazıları hislerini engellerken öbürleri bunun tam tersi bir yol izlerler: randevuyu, arınmak ve duygularını açığa çıkarmak için bir fırsat olarak görürler. Bir kişi duygularını çok erken ortaya koyduğunda karşıya yanlış bir samimiyet hissi verebilir. Gerçekte, çok erken veya abartılı açılmalar gerçek duygulardan çok çözülmemiş acılardan, ben merkezlilikten kaynaklanıyor.

⚪Gerçek ilgi için uzun bir yol kat etmen gerekir. Belki ilk randevudaki sorularınız, bu kişinin ruh eşiniz olduğunu keşfetmenizi sağlayacaktır – belki de değil. Her iki durumda da, başka bir insanı tanımak ve kendi dünyasına bir göz atmak heyecan vericidir. Asıl iletişim, birlikte olduğunuz bireye gerçekten ilgi duyduğunuzda ve söylediklerini yakından takip etmekle başlar. Süreç, karşınızdakinin tam ifadesi için bolca alan sağlanması ve konuşan kişiyi daha da ortaya çıkarmak için takip soruları sormakla başlar.
Tüm bunları akılda tutarak, birkaç örnek spesifik ilk buluşma sorularıyla devam edelim.

Bunları dene:

1. Hayatında sende en büyük etkileri bırakan kişi kim?
2. Ne tür şeyler seni gerçekten güldürür?
3. Dünyada en sevdiğin yer neresi?
4. En yakın arkadaşın kimdir? Onda kendini sevdirecek ne tür özellikler var?
5. Tüm zamanların en sevdiğin filmi? Neden öyle?
6. Şu anda hayatındaki en büyük hedef nedir?
7. Cumartesiyi geçirmenin en sevdiğin yolu nedir?
8. Evcil hayvanın var mı?
9. Ailen seni büyütürken nasıldı?
10. Nasıl bir çocuktun?
11. Hakkında sormayı aklıma bile getiremeyeceğim ve bilmem gereken neler var?
12. Takma adın var mı/mıydı? Hikayesi nedir?
13. En sevdiğin öğretmen veya üniversite profesörü kimdi? Neden seviyordun?
14. Seni hayata bağlayan nedir?
15. Randevulaşma sürecinde en çok neyden nefret ediyorsun? (Söyle bana, bundan kaçınabilirim!)

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …