Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk UMUTSUZ HİSSETTİĞİNİZDE EVLİLİĞİNİZİ KURTARMANIN 6 YOLU

UMUTSUZ HİSSETTİĞİNİZDE EVLİLİĞİNİZİ KURTARMANIN 6 YOLU

8 Dak okundu
0
0
694

UMUTSUZ HİSSETTİĞİNİZDE EVLİLİĞİNİZİ KURTARMANIN 6 YOLU 

Evliliğinizin kurtarılamaz olduğunu düşünüyorsanız, tekrar düşünün.
Olan bitenlere kızgınsanız ve/veya durumu iyileştirmek konusunda karamsarsanız, evliliğinizin muhtemelen kurtarılmaya ihtiyacı olduğunu söyleyebilirsiniz.
İyi haber şu ki; öfke ve umutsuzluk, evliliğinizi nasıl kurtaracağınıza dair ipuçları verebilir. Bu olumsuz duygular, ne istediğini netleştirmede yardımcınız olabilir.
Daha iyi bir evliliğe rehber olmaları açısından bu olumsuz duyguları nasıl kullanacağınıza göz atalım. Müşterilerimden çoğu, eşlerine kronik olarak öfke ve umutsuzluk beslediklerini söyleyen çiftlerdir. Birçoğu boşanmayı düşünüyor.
Seansların sonunda, evliliklerini güçlendirerek ayağa kalktılar. Peki nasıl? İşte tavsiye ettiğim yollar:

1. Tartıştığınız veya umutsuz hissettiğiniz tüm konuların bir listesini yapın.

Öfke, savaşma zamanı anlamına gelmez. Umutsuzluk da, evliliğinizi kurtarmaktan vazgeçerek boşanmanız gerektiği anlamına gelmiyor. Öfke ve umutsuzluk, evlilik hayatınızda bir sorun, bir engel olduğuna işaret eder. Kendinize şu soruyu sorarak başlayın: “Ne zaman kızgın veya umutsuz hissediyorum?”
Üzerinde tartışmakta olduğunuz veya vazgeçtiğiniz tüm konuların bir listesini oluşturun. Eşinizi ilgilendiren sorunların yanında sizi sinirlendiren konuları da ekleyin.

2. Kendinize odaklanın. 

Şunu fark etmeniz gerekiyor ki, kızgın olduğunuzda tüm odağınız eşinizin üzerindedir: neyi yapıp neyi yapmadığını, sizi hayal kırıklığına uğrattığını. Bu ikinci adımda, odağınızı eşinizden çekerek kendinize, endişe ve arzularınıza odaklanın.
Eşinizi değiştirmeye yönelik girişimler beraberinde savunmaya kapı açıyor. Bu strateji sizi hiçbir yere getirmez. Bunun yerine gücünüzü, neleri tercih ettiğinizi ve bu tercihlere erişmek adına kendinizde neleri değiştirebileceğinizi anlamak için kullanın, mümkün olduğunca “ben-merkezli” olun. Eşler, istediklerini elde etmek adına kendileri neleri değiştirebileceklerine odaklanınca, süreç işleyecektir.

3. Saçmalamayı kesin. 

UMUTSUZ HİSSETTİĞİNİZDE EVLİLİĞİNİZİ KURTARMANIN 6 YOLU

Birbirinize verdiğiniz negatiflikler tamamen yararsızdır. Birbirinize yapacağınız negatif yorumlar sadece pozitif ilişkinin önüne set çekecektir. Bu nedenle, eleştirileri, şikayetleri, suçlamaları, öfkeyi, alayı, çarpıtmaları kesin. Ses yükseltme ve öfke patlamaları da yok. Sakin bir çerçevede kalın.

4. Endişeleri açıkça yapılandırın ve kararları ortaklaşa alın.

UMUTSUZ HİSSETTİĞİNİZDE EVLİLİĞİNİZİ KURTARMANIN 6 YOLU

 Hassas konuşmalarda yapıcı olmak için en basit yol, aşağıdaki üç potansiyel cümle başlangıcı arasından seçim yapmaktır:
# “Şöyle hissediyorum ki…”
# “Benim endişem…”
# “İsterdim ki…”

Birbirinizin endişelerini anlamanız, ikiniz için kazan-kazan politikası yürütmek adına gereklidir. Kazan-kazan felsefesi, ikinizi de memnun edecek çözümlere ulaşmaktır. Artık sadece kendi hedefini gerçekleştirmeye çalışmak yok. Onun yerine ikinizi de rahat hissettirecek eylem planını tercih edin.

5. Evlilikleri yıkan unsurları yok edin.

Aldatma, bağımlılıklar ve aşırı öfke, ilişkileri yıkan temel unsurlardır. Bunlar sağlıklı bir ilişkinin içerisinde olamazlar.
Kendinizi yenilgiye uğratacak ve ilişkileri yok edecek bu unsurlara sahipseniz hemen bunları hayatınızdan çıkarın. Sorunlu olan taraf eşinizse, evliliği nasıl kurtaracağınızı öğrenmeye çalışmak hata olabilir. Ya bunların olmadığı bir yerde yeni tarzda bir evlilik inşa edin ya da evliliği bitirin.

6. Eşinize verdiğiniz pozitif enerjiyi radikal olarak arttırın.

 Daha fazla gülümse, daha çok sarıl, daha çok seks yapın, daha fazla değer ver; birlikte olduğunuzda hoşunuza giden şeylere daha fazla zaman ayırın; birbirinize daha çok yardım edin; övgüleri arttırın, daha çok kahkaha atın, daha fazla anlaşın, birlikte daha da eğlenceli şeyler yapın.
Hayattaki en güzel şeyler gerçekten ücretsizdir. Ne kadar çok pozitif enerji yayarsanız o kadar çok alırsınız.

Bu 6 adımlık yol ile birlikte, öfkenizden ve umutsuzlığunuzdan yola çıkarak sevindirici bir başarıya doğru rota çizeceksiniz.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …