Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Erkek masturbasyon  hakkında bilinmediği 5 şey

Erkek masturbasyon  hakkında bilinmediği 5 şey

8 Dak okundu
0
0
2,706
Erkek masturbasyon 

Erkek masturbasyon  hakkında bilinmediği 5 şey

Neredeyse her erkeğin uzman olduğu bir şey  mastürbyon. Yıllarca süregelen kapsamlı deneyimlerin ardından, bilmeniz gereken her şeyi bildiğinizi düşünüyorsunuz. Fakat uzmanlara göre, belki de bilmiyorsunuz. İşte sizi şaşırtabilecek bazı gerçekler.

Erkek masturbasyon 
Erkek masturbasyon
  1. Mastürbasyonun seksin gibi sağlık yararları yoktur.

Springfield’daki Southern Illinois Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden doçent olan Tobias S. Köhler, MD, MPH “Tüm orgazmların eşit olarak yaratılmadığı anlaşılıyor” diyor.

Yapılan araştırmalar sonucunda, cinsel ilişkinin erkeklerde her türlü fayda sağladığını gösteriyor –  biliyorsunuz tansiyon, kalp ve prostat sağlığı, acı  vs. Sen  mastürbasyonun da aynı yararları sağladığını mi düşünürdün?  Yok öyle değil.

Cinsel ilişki sırasında veya kendi başınıza kendinizi boşaltırsanız neden bir fark var? Kimse emin değil. Ancak vücudunuz farklı tepki veriyor gibi görünüyor. Seks yapmak yerine mastürbasyon yapmak bile spermi farklıdır.

Yine de, gerçekten önemli mi? Dürüstçe yıllardır mastürbasyon, yalnızca prostat sağlığınızı artırmak için mi yapıyorsunuz? Öyle düşünmüyordum. Ancak Harvard Sağlık Profesyonelleri Takip adlı bir çalışma, Mastürbasyonun prostat kanseri riskini azaltabileceğini gösteriyor.

  1. Mastürbasyon risksiz değildir. *Erkek masturbasyon*

Tabii, bu düşük riskli. Bu mümkün olan en güvenli seks biçimidir. Kimse kendisinden bir CYBE yakalamamış ya da hamile kalmıştır. Ancak diğer düşük riskli faaliyetler  hala bazı riskler taşıyor.

Sık sık veya kaba mastürbasyon, küçük cilt tahrişine neden olabilir. Zorla eritilmiş bir penisin bükülmesi, kanla doldurulan odaları parçalayabilir, bu nadir ancak korkunç bir durumdur ve kırık penis deniyor.

Köhler, kaba mastürbasyondan sonra onunla erkekler gördü. “Sonradan penis patlıcana benziyor” diyor. “Mor ve şişmiş.” Çoğu erkeğin onarmak için ameliyat gerekir.

  1. “Normal” mastürbasyon miktarı yok.

Erkekler çok fazla mastürbasyon yapıyorlar mı diye üzülüp durabilirler. Bir seksolog ve seks eğiticisi olan Logan Levkoff, PhD diyor ki, bir hafta içinde (veya gün içinde) kaç kez mastürbasyon yaptığınız değil. Hayatını bu nasıl etkiliyor önemli.

Günde birçok kez mastürbasyon yaparsanız ve sağlıklı, tatmin edici bir hayat yaşarsanız, sana göre iyi olur. Ancak, günde birçok kez mastürbasyon yaparsanız ve işiniz bittiğinde veya eşinizle cinsel ilişkinizden vazgeçerseniz, bir seks terapisti görmeyi düşünün.

O zaman bile, sorun olan masturbasyon hakkında spesifik bir şey yok. Kompulsif mastürbasyon, zorla poker oynuyor olsanız da sosyal medyalarınızı her dakika kontrol edip etmese de hayatınızı bozan herhangi bir davranış gibidir.

  1. Mastürbasyon ilişkinizi etkilemez.

Levkoff, erkek mastürbasyon hakkında en çok zarar verici efsanenin, bunun sizin ilişkinizde bir şeylerin yanlış olduğunu gösteren bir işaret olduğunu söylüyor.

Gerçek şu ki, çoğu erkek mastürbasyon yapıyor. İlişkisi olmadığı zaman, kötü bir ilişki içerisinde veya uzun ve iyi bir ilişki içinde, fark etmez, yine mastürbasyon yaparlar. Bu, yaptıkları onların partnerlerle hiçbir ilgisi olmayan bir şey.

Levkoff, mastürbasyon sadece seksin yerınde  değil. Çoğu kişi, stres atmak, iş başında başınızı rahatlatmak  veya uykuya dalmak için rutin bir yöntemdir.

  1. Mastürbasyon, seks hayatınız için kesinlikle iyi bir şeydir.

Mastürbasyon (Erkek masturbasyon ) , seks hayatınıza yardımcı olabilir, çünkü erkekler seks sırasında sevdikleri şeyleri öğrenirler. Levkoff, “Kadınların erkekler kadar mastürbasyon yapmaları halinde, ilişkilerinde cinsel olarak daha tatmin olur” dedi.

İstisnalar var mı? Bir seks terapisti ve O’nun İlk Yazarının yazarı olan PhD, mastürbasyon sırasında veya porno izlerken erekte olduğu kadar sonra  bir partnerle seks yaptıkları zaman olamıyor ve iyi performans yapamayorlar.

Yine de Kerner, o adamların istisnai olduğunu söylüyor. “Erkeklerin büyük çoğunluğu için, mastürbasyon sağlıklı bir şey” diyor. “Genellikle mastürbasyon yapmayı bırakan – ki kaygı veya sağlık sorunlarının bir işareti olabilir – bunu düzenli olarak yapan bir erkekten daha fazla endişelendirici durumdur.”

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …