Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Seks ile ilgili kesinlikle bilmeniz gereken 30 gerçek

Seks ile ilgili kesinlikle bilmeniz gereken 30 gerçek

26 Dak okundu
0
0
5,326

Seks ile ilgili kesinlikle bilmeniz gereken 30 gerçek

 cuddle kiss in bed good night kiss GIF
Seks

Seks eğitimi, davranışın diğer yönleri ile aynı kadere sahiptir ve bunlardan zarar görür; Mitlerden tavsiye ve en iyi uygulamalara kadar, cinsiyet eğitiminin neyi içerdiğinin farkında olmalıdır.

Bunu aklımızda tutarak, seks hakkında bilmeniz gereken 30 şeyi sunuyoruz. Bu 30 maddenin her biri cinsellik ve cinsellik eğitimini daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. İlk görüşte, cinsel buluşma dünyasıyla ilgilenmeleri için gençleri rahatsız eden bazı yaygın efsanelerle başlıyoruz.

Seks Eğitimi İpucu
Seks Eğitimi İpucu

Seks Eğitimi İpucu 1: ‘Penetrasyon yok’, hamile kalamayacaksanız anlamına gelmez.

Hamilelik, bir eşiniz size vulva yakınında veya onda boşalma veya önceden boşalma yapsa bile ortaya çıkabilir. Vaginal cinsel ilişkiye girdiğinizi veya etmediğinize bakılmaksızın, bu bölgenin etrafındaki çıplak vücut teması gebeliğe neden olabilir.

Seks Eğitimi İpucu 2: Adet döngüsü sırasında seks yapmaya devam ederseniz, hamile kalabilirsiniz.

Regl iken vajinal seks yapıyorsanız, hamile kalabilirsiniz. Spermlerin ömrü bir günden bir haftaya kadar değişir, yani yumurtladığınızda spermin yumurta dölleyebileceği anlamına gelir. Cinsel yolla bulaşan hastalıkları ve istenmeyen gebelikleri önlemenin kanıtlanmış bir yolu olduğu için, cinsel ilişkiye karar verdiğinizde menstrüel olduğunuzda bile, prezervatif kullanmak bir zorunluluktur.

Cinsel Eğitim İpucu 3: Seks menstrüel sırasında zararlı değildir.

Menstrüel döngüsü sırasında sevişmek hiçbir şekilde zararlı bir deneyim değildir. Aslında, pek çok çalışma tersini kanıtladı – aşk yapma çok daha tatmin edici ve zevkli olduğunu belirtti.

Cinsel Eğitim İpucu 4: Cinsel ilişkiden sonra vajinayı yıkamak hamileliği engellemez.

Vajinenizi sıcak su, soğuk su, sabun solüsyonu veya şampuan çözeltisiyle yıkamış olsanız bile, spermler gerçekten hızlı yüzücülerdir ve gözünüzü kırpmadan bile belirlediğiniz yere ulaşabilirler. Bilimsel olarak, cinsel ilişkiden sonra vajinal bölgenizi yıkamak hamileliği engellemez. Bunun yerine güvenli doğum kontrolü yöntemlerini kullanın.

Sex Education İpucu 5: Salya HIV yaymaz.

Çok seyrektir ve biri HIV veya AIDS’li birisini öperek HIV veya AIDS bulaşma şansının yanında bulunmaktadır. HIV’in, enfekte olmuş bir kişiden anne sütüyle veya meni yutarak kolayca bulaşabileceğini bilmek önemlidir; Bu genellikle tükürükte görülmez. HIV ve AIDS iki farklı hastalıktır ve çoğunlukla AIDS’li kişilerin tükürüklerinde HIV içermediği görülmektedir.

Seks Eğitimi İpucu 6: İlk kez olsa bile hamile kalabilirsiniz.

Bir kız her zaman ve onun ilk kez olup olmadığına bakılmaksızın seks yaparken hamile kalabilir. Ve bir kızın yaşı söz konusu olduğunda, gençlik yıllarında en verimli olanı olduğundan, güvenilir doğum kontrolünü kullanması bir zorunluluktur.

Cinsel Eğitim İpucu 7: Genitallerin uygun hijyen için sürekli olarak dikkat edilmesi gerekir.

Genitaller vücudun herhangi bir yerinde gibidir. Hiçbir şekilde, vücudunuzun alt parçaları olarak görülmelidirler. Özel parçalara yeterli dikkat gösterdiğinizden ve temizlik ve hijyen sağlamak istediğinizden emin olun.

Seks Eğitimi İpucu 8: Her iki cinsiyet de seks yapmaktan hoşlanıyor.

Erkeklerin kadınlardan daha çok cinsel ilişkiden hoşlandıklarına dair bilimsel kanıt yok. Belki de toplumsal normlar ve zihniyet setleri kadınların cinsiyet ve zevk açısından duygularını ifade etmelerini engeller; Fakat kadınların erkekler kadar seks zevk almadıkları düşünmek yanlıştır.

Seks Eğitimi İpucu 9: İlk kez seks yaptıklarında kadınların hepsi kanamıyor.

 Kadınların, kızlık hasadını ilk kez yırttığıdında ve sonrasında değil de kanamalarını anlamak önemlidir. Bazı zarları elastik kavamındadır ve  kınama olmayabilir. Ve kızlık zarı, bisiklet sürmek, koşu ya da yüzmek gibi her türlü titiz fiziksel aktivite ile kolayca yırıtabilir. Bakire, cinsel ilişkide bulunduğu ilk seferde kanaması şart değildir.

Cinsel Eğitim İpucu 10: Mastürbasyon iktidarsızlığa neden olmaz.

Gerçekten buna neden değil,  buna gülmeyin, fakat bu (ne yazık ki) gençler arasında en beğenilen seks mitleri arasındadır. Lütfen iktidarsızlığın mastürbasyona bağlı olmadığını anlayın. Mastürbasyon sağlıklı bir süreçtir ve hiçbir iktidarsızlıktan en az bir yan etkisi yoktur.

Cinsel Eğitim İpucu 11: Menopoz seks yapmakta zorluk çekebilir.

Kadınlar menopoz aşamasına geldiğinde, düşük düzeylerde östrojen ve progesteron olma eğilimi gösterirler – ana seks hormonları. Dahası, vajinal duvarlarda gözyaşı dökülmesiyle cinsel aktiviteyi rahatsız edebilir. Kayganlaştırıcılar kullanarak, daha uzun süren ön seviye sporculardan ve hatta bazı östrojen kremasından etkilenerek hormonal dengesinin düşürülmesi yolunda çalışabilirsiniz.

Seks Eğitimi İpucu 12: Ortadan yaşlılık yılları doğru cinsel performansı kötü olmaya başlayabilir.

Vücudunuzdaki düşük testosteron seviyeleri veya yaşla bağlantılı sağlık koşulları nedeniyle cinsel istekliliğiniz düşebilir. Medikal olarak, orgazm elde etmeye odaklanmamamız önerilir, ancak birbirinizin bedenlerinden ve uyumluluklarından zevk almaya başlamanız gerekir. Gereksiz uyuşturuculara fazla güvenmeyin ve yeni bir ilaç rutinine başlamadan önce doktorunuzla konuşmanızın bir anlamı olsun, çünkü cinsel arzunuzu olumsuz yönde etkileyebilir. Mastürbasyon, şehvetli masajlar, öpüşme, kucak açma ve açık iletişim kanallarını korumak, cinsel yaşam ilginizi canlandırmak için gereklidir.

Seks Eğitimi İpucu 13: Cinsel terapi ve danışmanlık yardımcı olur.

Her şey başarısız olursa ve cinsel istek eksikliği yaşamaya devam ederseniz, daima cinsel terapi veya danışmanlık için gidebilirsiniz. Terapistler, duygularınızı ayrıntılı bir şekilde sıralamada size yardımcı olacaktır. Bir danışman ya da terapist, iletişim, güvensizlikler ve cinsel yaşamınızı engelleyebilecek diğer psikoseksüel sorunlardan herhangi biriyle başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Ayrıca, tıbbi tedaviyi önermek yanında cinsel sorunlarla başa çıkmak için ek stratejiler önerebilirler.

Cinsel Eğitim İpucu 14: Sağlıklı bir yaşam tarzı şarttır.

O uyuşuk kasları dışarıda çalıştırmak ve tekrar tekrar genç hissetmek çok geç değildir. Ve eğer cinsel yaşamınıza bir yer katıyorsa, neden olmasın! Daha iyi orgazm elde etmenize yardımcı olacak şekilde Kegel egzersizleri vajinal duvarlarınızı ve pelvik taban kaslarınızı güçlendirin. Kegel’in egzersizlerini tam bir mesane ile veya idrar yaparken yapmamalısınız. Eğer böyle yapılırsa, kasları zayıflatabilir ve aynı zamanda idrar yolu enfeksiyonu riskini artıran mesanenin boşaltılmasına neden olabilir.

Cinsel Eğitim İpucu 15: Erektil disfonksiyon tedavi edilebilir.

Bu, herkesin en büyük efsanesi. ED gerçekten de tedavi edilebilir. Aslında aklınızda bulundurmanız gereken birkaç yaşam tarzı ipucu: Alkol alımınızı kontrol edin, sigarayı bırakın, sağlıklı bir egzersiz ve diyet rejimine uyun ve şeker hastalığını seyretin.

Seks Eğitimi İpucu 16: Adam dışarı çıksa bile, bir kadının hamile kalması mümkündür.

Çekme yöntemi olarak da bilinen ritim yöntemi doğum kontrolü için en kötü senaryondur. İnsanlar, tam olarak ne zaman sıvının sızmaya başlandığının farkında değildirler. Bu yöntemi doğum kontrolünün tek biçimi olarak izleyen her 5 çiftten birinin hamile kaldığı söyleniyor. Bu şansı kullanmaya hazır mısınız?

Seks Eğitimi İpucu 17: Herkes zevkli bir deneyim için bütün gece cinsel eylemleri gerçekleştiremiyor ya da hatta yapması gerekmiyor.

Hayatta olan her şeyde olduğu gibi, cinsel yetenekler ve cinsel iştah kişiden kişiye farklılık gösterir. Ayrıca, yatağa as olmasını isterseniz, bu tür fiziksel egzersizi destekleyebilmek için iyi durumda olmanız gerekir!

Cinsel Eğitim İpucu 18: Bir CYBE yakalayıp bakmamak da cinsel ilişki sıklığıyla bir ilgisi yoktur.

Cinsel yolla bulaşan hastalıklarla temas kurmak için cinsel ilişkiye girmek gerekli değildir. Bazı durumlarda genital siğillere neden olabilen HPV virüsünün yayılması için cilt-cilt teması bile yeterlidir.

Sex Education İpucu 19: Her HIV vakası AIDS’e yol açmaz.

HIV için kesinlikle emin bir atış tedavisi olmasa da, virüsü engelleyebildiğiniz birçok ilaç ve diyet kuralları vardır. Doktorunuzla bu konuda ayrıntılı olarak konuşun ve bağışıklık sisteminizi güçlendirmeye yönelik proaktif olun.

Cinsel Eğitim İpucu 20: Prezervatiflerin son kullanma tarihleri ​​var. Her zaman, her yerde bir tane kullanamazsın.

Prezervatifler, diğer bakkaliye ürünleri gibi son kullanma tarihleriyle birlikte gelir. Üçü beş yıl boyunca kullanabilirsiniz. En iyisi, kullanımdan önce basılı son kullanma tarihini kontrol etmektir.

Cinsel Eğitim İpucu 21: Lateks prezervatifleri ve CYBH / Gebelikler.

Lateks prezervatifleri, CYBH ve gebeliklerin önlenmesi için iyidir. Bununla birlikte, lateks prezervatiflerine alerjiniz varsa, doktorunuzla ayrıntılı olarak konuşmalısınız ve kendisinden bunun yerine poliüretan prezervatiflerini tavsiye etmesini isteyeceksiniz.

Cinsel Eğitim İpucu 22: Erektil disfonksiyon kalp hastalığına bağlıdır.

Evet, bazı durumlarda kalp hastalığına bağlıdır. Aslında, erektil disfonksiyon tümüyle kardiyovasküler hastalıklarla bağlantılı olabilir. Araştırmalar, ED’den muzdarip olan tüm erkeklerin kalp hastalıklarına yakalanması gerektiğini zaman ve tekrar gösterdi.

Cinsel Eğitim İpucu 23: Hamililik nasıl seks hayatı etkiliyor

Kaba aşk için hayır söyle. Bir anne hamile kaldığında, midesi güvenli bir şekilde bebeği güvence altına alan amniyotik kese ile kapatılır. Bununla birlikte, zor sevimcilikle dallanmak fetüsü etkileyebilir. Sevişme çağrısı duyduğunuzda, öpüşmeye, kucaklaşmaya ve nazik bir şekilde devam ettirmeye başlayın.

Seks Eğitimi İpucu 24: Kalp krizinden sonra bir kişi seks yapmaktan korkmalı mı?

Hayır, kalp krizinden sonra seks yapmaktan korkmamalı. Kalp krizinden sonra, kalbin uygun tedaviden sonra iyileşmesi yaklaşık 3-4 hafta alır. Bundan sonra korkmadan seks de dahil olmak üzere normal faaliyetlerine devam edebilirsiniz.

Kardiyoloji ile ilgili birkaç ilaç cinsel aktiviteyi etkileyebilir, ancak az sayıda hastada olabilir. İlaç belirli bir hastada cinsel aktiviteyi etkiliyorsa, kardiyolog ile istişare ederek kolaylıkla ikame edilebilir.

Seks Eğitimi İpucu 25: Oral cinsiyet ve penetrasyon iki ayrı şeydir.

Bazı insanlar bakirelik meselelerini salt cinsel ilişkiye girip girmediklerini soruyorlar – bu da oral seks, anal seks ve diğer cinsel deneyimler yaşarken bakire olmayı planlıyor. Bir bakire kalmanız sizin için hayati önem taşıyorsa bakire olmanın ne demek olduğunu anlamanız size kalmıştır. Bunu yaparsanız, ancak oral seksin sahip olmasını isteyip istemediğiniz konusunda fikir sahibi olabilirsiniz. Aynı şekilde, bekaretin farklı insanlara farklı şeyler anlamına geldiğini akılda tutmak önemlidir.

Cinsel Eğitim İpucu 26: Seks ağrıyı hafifletmeye yardımcı olur.

Vücut, orgazm öncesi ve sırasında oksitosin olarak adlandırılan bir bağ hormonu salgılar. Doğal afyonlar olarak görülen bu hormonlar, ağrı tolerans eşiğini arttırarak ağrı algısını azaltır. Ünlü seksolog Beverly Whipple, “bir kadın orgazm için mastürbasyon yaparsa ağrı tolerans eşiği ve ağrı bulma eşi değeri sırasıyla% 74.6 ve% 106.7 artar” dedi. Bunun dışında başka bir doğal afyon benzeri hormon salındı Orgazm endorfindir.Bu hormonun başlıca etkisi, ağrıyı azaltmanın yanında çevrenin olumlu bir algısı yaratmasıdır.

Seks Eğitimi İpucu 27: Seks pozitif psikolojik etkilere sahiptir.

Sevilen biriyle fiziksel yakınlığa girmek, aynı zamanda psikolojik düzeylerde şifayı da teşvik eder. Cinsiyete bağlı tatmin hissi ruh halini geliştirir ve benlik saygısını artırır. Böyle bir kişi partneriyle daha samimi ve dürüst bir şekilde iletişim kurabilir. Böylece, her türlü duygusal yaralar iyileştirilebilir ve zihinsel iyilik hali elde edilebilir.

Seks Eğitimi İpucu 28: Cinsiyet kalp rahatsızlığı riskini azaltır.

Amerikan Kardiyoloji Dergisi, haftada en az iki kez sevişen erkeklerin kalp hastalığına yakalanma ihtimalinin ayda sadece bir kez veya daha az cinsel ilişki yaşananlara kıyasla çok daha düşük olduğunu bildirmiştir. 1000’den fazla erkekte yapılan bu çalışma, seksin erkek kalp üzerinde olumlu bir etkisi olduğu ortaya çıktı. Bununla birlikte, kadınların kalbiyle sık ilişki kurmanın tam faydasını göstermek için çok fazla bilimsel delil bulunmamaktadır.

Cinsel Eğitim İpucu 29: Cinsiyet prostat kanseri riskini azaltır.

Sıklıkla cinsel aktivitenin faydalı etkilerini ispatlamak için yapılan bir diğer hayati tıbbi araştırmanın prostat kanseri ile ilişkili olduğu araştırıldı. ABD Ulusal Kanser Enstitüsünde yapılan bir araştırma, cinsiyet veya masturbasyon yoluyla haftada en az beş kez boşalmış erkeklerin prostat kanseri alma olasılıklarının daha düşük olduğunu gösterdi. Araştırmacılar, boşalmaların, prostatta anormal hücre bölünmesine ve kanser gelişimine neden olabilecek merkezi sinir sistemi aktivitesini hafifleten gerginliği gidermesine yardım ettiğini söyledi.

Seks Eğitimi İpucu 30: Cinsiyet stres azaltır ve kan basıncını düşürür.

Orgasm, insanlar üzerinde sakinleştirici bir etkiye sahiptir ve aynı zamanda daha iyi uykuya yardımcı olur. Yakın seks, destekleyici bir ilişkiyi teşvik etmeye yardımcı olduğundan, stres azaltma ve sosyal destek yoluyla sağlığı iyileştirmeye yardımcı olabilir.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …