Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk KADINLARIN ZEVK NOKTALARI NELERDİR?

KADINLARIN ZEVK NOKTALARI NELERDİR?

8 Dak okundu
0
0
1,394

KADINLARIN ZEVK NOKTALARI NELERDİR?

Kadınların pek çok erojen noktaları vardır, kimilerinden hiç haberiniz olmayabilir. “Erojen bölge, vücudun herhangi bir yerinde, yüksek duyarlılığa sahip ve uyarıldığında cinsel tepki verebilecek yerlerdir” diye açıklıyor seks ve ilişki uzmanı, doktoralı Jane Greer.

1. İç Bacaklar

Kendileri sadece misyoner pozisyonunda eşinizi sarmalamaya yaramıyor. İç bacakların eşinizin hafif ısırlıklarına, çimdiklemelerine vb. temaslarına ekstra duyarlıdır. Sıcak bir yaz gününde, partnerinizden “iç bacaklarınıza buz küplerini aşağı yukarı gezdirmesini rica edin ve yeni bir hissi keşfedin” önerisini sunuyor Greer.

2. Ense

Eğer boynundan tahrik oluyorsan, bunu bilirsin. “Boynun arkası ve ense çok fazla sinir uçlarına sahiptir ki ufak bir dokunuşla seni ve partnerini vahşileştirebilir” diyor Greer. Ayrıca kendisi, öpüşme esnasında parmaklarınızla hafifçe aşağı yukarı bastırarak bu hissi başlatmanızı öneriyor.

3. Koltukaltları

“Partnerinizin koltuklatlarını deneyimlemek biraz korkutucu görünebilir çünkü çoğu kişi bu bölgeden uzak durur” diyor Cory Beth Honickman, “Yıldızların İlişki Danışmanı” olarak da bilinen bir ilişki uzmanı. Eğer biraz ter, saç ve tabuları aşabilirsen, kesin olarak birisini çarşaflarda memnun edebilirsin.
Parmak uçlarını eşinin koltukaltlarında gezdir. Öncelikle, en iyi karşılığı(ağır bir soluk, heyecanlanmış bir yüz) ortaya çıkarmadan önce tempolu, dairesel hareketlere geçmeden hafifçe yukarı çıkıp aşağı inin. Honickman, “Cinsel olarak heyecanlanmanın eşliğinde gıdıklanma hissi de ortaya çıkıyor” diyor. Çok eğlenceli ama ayrıca baştan çıkarıcı. “Bu deneyim karşılıklı olarak rahatlatıcıdır, çünkü salınan hormonlar, eylemi yapan kişi için de sarhoş edici olabiliyor!”

4. Kulakları

“Her ne kadar kulakların çok erotik olduğu düşünülse de, genellikle göz ardı edilirler, oysa onları yatakta ateşleyici olarak kullanmak mümkündür,” diyor Emily Morse, seksolog ve Sex With Emily programının sunucusu. “Kulaklar aslında dokunuşlara karşı çok duyarlıdır, çünkü çok miktarda duyusal resepsör barındırırlar”. Buradaki tüm sinir uçları sayesinde, birinin kulaklarını sıvazlamak, eşinizin zirveye çıkmasına ve hatta orgazmı yoğunlaştırmaya yardımcı olabilir.
Öpüşürken partnerinizin kulaklarının C şeklindeki kısmını takip ederek parmak uçlarınızla hafifçe dokunun. Yavaşça ağzınızı kulağına yaklaştırın. “Kulak kepçesini nazikçe öpün veya ağzınızda tutun ve dudaklarınızla masaj yapın. Eğer bundan hoşlandıysa, kulak memesini emmeniz için yeşil ışık yakıyor demektir,” diyor Morse. Eğer eşinizin kulaklarını keşfetmede rahatsanız yavaşça ısırmayı, öpmeyi deneyin. Bir sürpriz eklemek adına, Morse, beklenmedik ama keyif verici bir his için dilinizi eşinizin kulağının merkezine doğru götürmenizi tavsiye ediyor.

5. Karnı

Evet, gerçekten. We-Vibe’s’ta ikamet eden seks uzmanı Tristan Weedmark, “Göbek deliği ile pelvis arasındaki karın bölgesinin az tanınmış bir erojen bölgedir” diyor. “Bu bölgenin zevk verici olmasının sebebi, bir kadının G noktasını o kısımdan tersten uyarmanızı sağlamasıdır” diye ekliyor Honickman.
” Bu bölge sadece hassas olmakla kalmayıp uyarıldığında diğer erojen bölgelere de kan akışını sağlıyor “diyor Weedmark, alt karın bölgesi vajina ve klitorise inanılmaz derecede yakındır bu nedenle güneye inmek pek çok kadın için heyecan vericidir”.

6. Elleri

Eller nasıl erojen bölge olabilir? “Elleriniz en önemli seks organlarından biridir,” diyor Chavez. Ve bunlar, eşinize bazı yatay eylemler için hazır olduğunuza dair işaret vermenin harika bir yoludur: “Eller son derece tenseldir. En ufak bir dokunuş dahi his dalgalarını üretebilir. Ve onları emdiğinde, oral seksin bir formunu yaşıyorsunuz demektir.”

7. Dudakları

Sıcak ve buharlı bir öpücükten daha romantik bir şey yoktur- ne kadar beraber olduğunuzun önemi yok. ” Dudaklar tüm erojen bölgelerden daha açıkta olanlardır, deri yüzeyine yakın çok fazla sinir ucu barındırırlar (parmakuçlarından 100 kez daha fazla), ” diyor Morse. Dudaklara hafif bir dokunuş bile mutluluğu ortaya çıkarıcı ve iyi hissetmemizi sağlayan hormonları beyne salgılatarak duygularımızı etkiler diye açıklıyor Morse.
ÖNEMLİ!
Hatırlatmak isteriz ki; ister flörtünüz ister sevgiliniz ister eşiniz olsun, birine dokunurken onun da buna rızası olması gerekir. Ve “Hayır” demek HAYIR demektir.
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …