Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Ilk defa seks yapmak . Beklentiler, gerçekler ve dikkat edilmesi gereken şeyler.

Ilk defa seks yapmak . Beklentiler, gerçekler ve dikkat edilmesi gereken şeyler.

16 Dak okundu
0
1
207,321

Ilk defa seks yapmak. Beklentiler, gerçekler ve dikkat edilmesi gereken şeyler. Merhaba kızlar. Itiraf etmeliyiz ki kızlarlın ilk seksi konusu ve genel olarak cinsellikle ilgili konuları Türkiyede hala tabu.  Ailelerde konuşulmuyor iken, arkadaş ortamlarda heyecala tartışılıyor. İşte biz de burada size bu konu hakkında biraz bahsedeceğiz.

İlk olarak seks ayıp bir şey değil. Hatta her insanın doğal ihtiyacı diyebiliriz. Belli bir yaşa geldikten sonra herkesin yaptığı ya da yapmak istediği şey.

Birçoğunuz seks nasıl bir şey olduğunu, ve seks sırasında neler yapılması gerektiğini öğrenmek için gizlice porno filmler  izlemişsinizdir. İzlediğiniz sahneler ama gerçek ilk seksle alakası yoktur. O pozisyonla, hareketler vs ilk seks yaptığınız zaman yapmaya çalışmayın. Çünkü onlar hic normal değil.

Her şeyden en önemlisi seks için siz ve vücudunuz hazır olup olmaması. Kendinizi hazir hissetmiyorsanız hiçbir şey yapmak zorunda değilsiniz. “ Ben hazır miyim?” nasıl anlayacağım da sorarsanız, merak etmeyın o önemli anda siz anlarsınız.

Ilk defa seks yapmak
Ilk defa seks yapmak

Beklentilere gelelim simdi kızlar. Kesinlikle her kız için çok önemli ve unutulmaz andır. Hepiniz o an için hayal kurmuşsunuzdur. Nasıl olmasını isterseniz, kiminle bu ilk deneyim yaşarsanız, orgazım nasıl bir şey vs. Çoğunuzun hayali güzel bir yatak odası, büyük yatak etrafı küçük mumlar ve gül yaprakları şeklindedir diye tahmin ediyorum. Böyle olsa ne güzel ama kızlar hepsi bunlar bu şekilde gerçekleşmeyebilir.

Ilk defa seks yapmak
Ilk defa seks yapmak

Ilk deneyiminiz aslında planlamadınız bir şekilde ve beklenmediğiniz bir anda olabilir.  Size hayal kırıklığna uğratmak istemem ama ilk seksinizde orgazım büyük ihtimalde yaşamayacaksınız. Orgazm yaşayıp yaşamayacağınızı  ne kadar kendinizi rahat hissetmenize bağlı. Kendinizi, vücudunuzu kasmamalısınız. Ama bu sadece böyle söylemek kolay tabi. Siz orada bir erkeğin vücuduna ilk defa dokunuyorsunuz ilk defa dokunuluyorsunuz. Bu yüzden heyecanlı olmanız çok normal. Büyük ihtimalle her hareketinize düşünürsünüz, doğru mu değil mi, diğer kisi ne düşünür vs. Bu sizin dikkatiniz dağlır, beyinizi sürekli meşgül eder ve rahatlamaniza engel olur. Hatta sadece ılk seferinizde değil, ilk birkaç seferinizde orgazm olmayabilirsiniz. O kadar kolay bir şey değil. Anladığınız gibi orgazım olmanız birden fazla faktörlere bağlıdır.

Partneriniz ne kadar deneyimli olup olmadığını da sizin, hatta ikinizin orgazım olmanıza önemli rol öynar. Partneriniz sizden daha deneyimli ise sizin için daha iyi ya da vücudunuz için daha iyi olur. Çünkü deneyımli partner daha kolay tahmin edebilir ne hoşunuza gider, nerde ve nasıl sizi dokunmanıza bilir vs.

Evet sevgiliniz, kocanız sizden daha deneyimli olması sizi bir yandan kıskandırabilir ya da hoşunuza gitmiyor olabilir ama siz zaten bunu bilerek onunla birlikte bir yola çıkmışsınız ve ayrıca bu sizin için kesinlikle bir firsattır.

Seksin daha kolay gerçekleşmesi için birkaç ipucudan bahsedelim.                                                                                       Pozisyon önemlidir. Misyoner yeni başlayanlar için en uygundur.  Ciftlerin birbirlerinin yüzüne baktığı için daha yakın ve samimi hissediyorlar.Misyoner temel olarak siz yatarken onun sizing üstünüzde olmasıdır. İçinize ilk girişinde , sanki çiş yapacakmışsınız gibi vajina kaslarınızla aşağı doğru itin. Sonra yavaşça ilerlemeli ve her ikiniz de rahatlayıp havaya girdiyinizde derinleşmeli. Bu, onu barındırmak için vajinanızın genişlemesini ve kızlık zarının yırtılarak nihayet seks yapabilmenize izin vermesini sağlayacaktır.

Kişisel hijiyeni unutmayın. O an her kötü koku güzel ortamı bozabilir. O yüzden her yeriniz temiz olduğundan emin olun. Dişlerinizi fırçalayın. İstenmeyen tuylerden de kurtulun. Kıllı bacaklar kimse sevmez mesela.

Vücudunuzdan utanmayın, çok zayıf ya da çok şişman, kimse kusursuz değildir. Yine de utanıyorsanız ışığı söndürün ve başka bir şeye odaklanmaya çalışın.

Partnerinize bakire olduğunuzu söyleyin. Size karşı daha anlayışlı ve dikkatlı davranacaktır. İlk deneyinizde başarımazsanız kendinize kötü hissetmeyın. Bir zaman sonar tekrar deneyın. Şöyle düşünün seks yapmak da bisiklete binmek, yüzme öğrenmek gibi, zamanla daha iyi olmaya başlıyorsunuz.

Acı. Hepimizin beklediği ve korkuttuğu bir şey. Acı var mı? Yok mu? Ne kadar? Kafalarımızda deli senaryolar ve sorular doğuran bir nokta. Aslında bu az çok bireysel bir şey. Orgazmı olduğu gibi, acı da birden fazla faktörlere bağlıdır. Burada da önemli nokta kendiniz ne kadar hazır hıssediyorsunuz ve partneriniz yanında ne kadar rahatsınız. Ön sevişme önemlidir. Kapıdan girer girmez direk asıl işine gelmeyin. Ön sevişme sizin tahrik olmanızı ve ıslatmanızı sağlar. Yeterınce ıslak değilseniz lubricant ( kaygınlaştırıcı) kullanabilirsiniz ( Su bazlı lubrikant tercih edın, çünkü yağ bazlı olanlar prezervatife daha çok zarar verir, yırtılmasına neden olabilir.) Böylece penisi daha kolay girer ve acıyı tamamen yok etmezse de ciddi oranda azalır. Kaslarınızın da rahat olması önemli. Kendinizi kilitlemeyın, kasmayın.

Ilk defa seks yapmak
Ilk defa seks yapmak

Kan. Acıdan sonra diğer korktuğumuz şey. Simdi biraz bundan bahsedelim. Kan gelmesi normal bir şey olduğunu belirtememiz gerekir. Peki kan nerden geliyor? Çoğunuz biliyordur, ama yine daha kuçuk hanımları için söyliyelim. Kan kızlık zarıdan geliyor. Bazı kişilerde kanıma olmaya bilir ama. Bazı tip kızlık zarları estetik kavamdadır ve ilişki esnasında kanama olmayabilir. Bu da bizim toplumda önemli sorunlara yol açabilir. Kan olmaması bakıre olmadığınızı anlamına gelmez. Bazı kadınlarda da kızlık zarının üzerinde yer alan damar yapıları çok az olduğundan,  zar yırtılmasına rağmen gözle görülebilen bir kanıma gerçekleşmeyebilir. Kanıma ilişkiden sonar birkaç gün boyunca devam edebilir bazen. Kanıma miktari kızlık zarının yapısı, kalınlığı ve cinsel ilişkiye giriş şekli belirler.

Kızlık zarı girişten 1.5 sm. bulunuyor.  Bazen ilişki dışında nadir olarak uzakdoğu sporu, jimnastik gibi altif ve normalin dışında bacak açma hareketi yapanlarda da kızlık zarı yırtılabilir. Ayrıca vajınaya giren herşeyden yırtılabilir. Masturbasyonda vajina içinde parmaklar veya başka bir şey girdiği zaman yırtılır.

Zamanla seksten çok zevk almaya baslayacaksınız ama seks sadece bir haz değil, aynı zamanda büyük bir sorumluluktur. Çünkü cinsel yolla bulaşan enfeksiyon kapmanız veya hamile kalmanız mümkün. Modern doğum kontrol yöntemleri epey etkilidir ama seks yapıyorsanız hem istenmeyen gebelik hem de cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korunmanın tek yolu prezervatif kullanmaktır. Doğum kontrol hapı, implant ve spiral hamilelikten korusa da sizi veya partnerinizi cinsel yolla bulaşan enfeksiyonlardan korumaz. Prezervatif kullanırken çok küçük bir olasılıkla hamile kalma veya cinsel yolla bulaşan  enfeksiyon bulaştırma ihtimaliniz yine de olduğu için önceden partnerinizle konuşup bunlar başınıza gelirse ne yapacağınızı kararlaştırmanız önemli.

Unutmayın ki ilk seks sadece bir kez olacak  ve bu buyuk bir olaydır çoğu kızlar için. İlk cinsel birlikteliğiniz sırasında, tam hazır hissetmiyorsaniz , kendinizi zorlarsanız ya da başkasının baskının altında yaparsanır, bu sizin duygusal olarak korkmanıza ve sonunda yaşadığınız şeyin kötü bir deneyim olarak aklınıza yer alır.

Kızlar ilk seks, ilk randevu gibi biraz acemi ve utandırıcı olabılır. Çok şey beklemeyin. İlk seferinizde beklediğiniz zevk alamadığıysanız, hıçbir şey beklediğiniz gibi geçmediğise şaşırmayın. İyi seks zaman alır. İlk kez seks yaptığınızda uyum sağlamak için birkaç deneme gerekebilir. O yüzden hemen bunalıma girmeyin.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ÇEVREM & HAYAT

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …