Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk SENDEN HOŞLANDIĞINI GÖSTEREN 14 BEDEN DİLİ İŞARETİ

SENDEN HOŞLANDIĞINI GÖSTEREN 14 BEDEN DİLİ İŞARETİ

8 Dak okundu
0
0
1,658

SENDEN HOŞLANDIĞINI GÖSTEREN 14 BEDEN DİLİ İŞARETİ

Erkekler, tıpkı kadınların yaptığı gibi hislerini net bir şekilde yansıtamıyor olabilirler. Ancak erkeklerin, senin hakkında ne düşündüklerini göstermek için fazla konuşmalarına gerek yok.
Bunun nedeni, bilinçsiz beden dili sinyallerinin açıkça ortaya koyucu olabildiğidir diyor Patti Wood, 30 yıllık tecrübeye sahip beden dili uzmanı ve “Success Signals, A Guide to Reading Body Language”‘in yazarı.
Bu yüzden, yeni bir ilişkinin ilk aşamalarında, düşündüklerini anlamak için aşağıdaki işaretlere dikkat et.

1. Gözbebekleri büyük. 

Ya aşırı karanlık bir yerdesiniz, ya da senden hoşlandığının açık bir sinyalidir. “Göz bebeğinin büyümesi olayı, bir şey ilginizi çektiğinde veya sevdiğinizde beynimizin bir tepkisidir,” diyor Wood.

2. Kaşları kalkık.

 İnsanlar, gördüğü şeylerden hoşlandıklarında, gözlerini iyice açmak için kaşlarını bilinçsiz olarak kaldırırlar. Konuşurken kaşlarını hafifçe kaldırıyorsa, bu demek oluyor ki konuştuğun şeylerle ilgileniyordur.

3. Ön dişlerini gösteriyor.

 “Erkekler bu şekilde gülmeyi 5 yaşından sonra bırakıyorlar- tabi eğer gerçek anlamda mutlu olmadıkça” diyor Wood. Sıradan bir  flörtleşmede dişlek bir sırıtış sergilemeyebilir, ancak gerçek anlamda keyif aldığı muhteşem bir randevuda? Dişlerini ara: “Kendini gerçekten mutlu hissettiğinde, onları gizlemez” diyor Wood.

4. Gülüşü ağzıyla sınırlı kalmaz. 

Gerçek gülüşler ağzın ötesine uzanır: alnı kaldırıp gözlerin kısılmasına yol açarlar. Eğer gülümsemesi bütün yüzüne yayılıyorsa bu onu gerçekten etkilediğini gösteriyor.

5.Dudaklarını sevimli bir şekilde yalıyor. 

Wood, birisine karşı çekim hissetiğinizde, tükürük bezlerinizin ekstra salgıladığını söylüyor. Buna tepki olarak, dudaklarını sıkıca kapayabilir veya hızlıca yalayabilir.

6. Seni gördüğünde derin bir nefes alır. 

Evet erkekler oksijene ihtiyaç duyar. Fakat istemsizce derin bir nefes aldığında – karnını içine çeker ve göğsünü kabartır- üst gövdeyi geniş göstererek beli inceltme hareketinde bulunur ve bu bilinçaltıda gizlidir. Bu iki özellik daha fit görünümü ve istenmeyi amaçlar diyor Wood. Diğer bir deyişle, senden hoşlanıyor ve etkilemeye çalışıyor.

7. Konuştuğunda sana doğru eğiliyor. 

Gürültülü bir bardaysanız bu işaret pek bir anlam ifade etmiyor. Ancak seni duyabiliyorsa ve buna rağmen eğiliyorsa söylediklerine ilgi gösteriyordur ve tabiki de seninle.

8. Dizine dokunuyor veya saçını kulağının arkasına koyuyor.

 Fiziksel temas için bahane arıyorsa, bu aslında dokunuşuna nasıl tepki vereceğini görmek için bir testtir. Wood, sınırlarını çözmek için kullandığı bir araç olduğundan sadece seksle ilgilendiği anlamına gelebileceğini belirtiyor. Eğer senden gerçekten hoşlanıyorsa, daha yavaş hareket ederek tatlı bir şekilde gülümseyebilir, bu da demek oluyor ki sana yaklaşmayı sonraki zamanlara erteliyordur.

9. Sen konuşurken bir nevi kıpırtılar içerisine giriyor. 

Belli ki sana yaklaşmak istiyor.

10. Boynuna dokunuyor.

 Wood, boğazın iletişimi ve savunmasızlığı temsil ettiğini söylüyor. Eğer seninle etkileşimdeyken boğazına dokunuyorsa, seninle ilgileniyordur ve işlerin yürümesi konusunda endişeye kapılıyordur. Yine de, bağlam burda çok önemlidir. Boğaz dokunuşu sahtekarlığın da göstergesi olabilir. Bu nedenle onu çözmeden önce listedeki diğer işaretlere de bak.

11. Elini tutarken avucunu seninkine bastırır.

 Bu tür bir tam teşekküllü el tutma, bağlanmaya dair arzuyu ifade eder. Aynı şey, birbirine kenetlenmiş parmaklar için de geçerlidir, ancak biraz geriye çekilmiş bir avuç, korktuğunun veya bir şeylerden çekindiğinin işareti olabilir.

12. Konuşurken senin koluna dokunuyor.

 Mesaj açık ve net: senin dikkatini istiyor, seni etkilemek istiyor ve dinlediğinden emin olmak istiyor, duyulmak istiyor.

13. Senin yanında yürüyor.

 Eğer senden iki adım önde yürüyorsa kendinden daha fazla endişe duyuyor demektir, diyor Wood. Seni korkutucu veya kalabalık bir yere götürmediği sürece, temposunu seninkiyle uyuşacak şekilde ayarlamalıdır.

14. Gözlüğü ile oynuyor.

 Wood bunun gerginlik veya cazibeye kapılmış olma anlamına geleceğini söylüyor.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …