Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk ONYILLARCA SÜRECEK MUTLU BİR İLİŞKİ İÇİN 6 ŞAŞIRTICI SIR

ONYILLARCA SÜRECEK MUTLU BİR İLİŞKİ İÇİN 6 ŞAŞIRTICI SIR

9 Dak okundu
0
0
506

ONYILLARCA SÜRECEK MUTLU BİR İLİŞKİ İÇİN 6 ŞAŞIRTICI SIR

İlişkin biraz daha güçlendirilebilir mi?
Televizyonu aç veya haberleri oku, göreceğin şeyler genelde ilişkilerle alakalı olumsuzluklardır. Bir ünlü başka bir ünlüyü terk etti, biri öbürünü aldattı.. Son çalışma ve makalelere inanacak olursak eğer, bir yandan ekonomik nedenler, öbür yandan sizden soğumuş olan eşinizle nasıl yaşanacağı konusunda bloggerlar ve haberciler tarafından telkin edilen yüzlerce tavsiye yüzünden günbegün boşanmayı erteleyen çiftlerle karşı karşıya kalırız.
İlişkisinde mutlu olan birileri var mı? Lafa gelecek olursak evet. Beraber olmaktan mutlu olan birsürü çift var. Ancak, “Yüzlerce çift mutlu olmaya başardı” başlığı, “Boşanma oranları artıyor” başlığı kadar çarpıcı değil.
Peki bu çiftler günümüzün ekonomik zorluklarıyla beraber, evliliğin engebeli taraflarıyla nasıl başa çıkabiliyor ve mutlu kalabiliyor? Sadece şanslılar diye mi? Yoksa “evet hayatım” lafını gözlerini devirerek mi söylüyorlar? İlişkilerini nasıl sürdürebiliyorlar?
Facebook sayfamdaki 500 kadın ve erkeği araştırdıktan sonra, cevapların ve sırların çok açık olduğunu fark ettim.

1. İletişim, iletişim, iletişim

Her terapist, danışman ve ilişki uzmanı, her ilişkinin yardımcı kitabının aynı şeyi söylediğini belirtiyor: “iletişim kurmanız gerekiyor”.
Merriam- Webster, “iletişim” kavramını “fikirlerin ve duyguların başarılı bir şekilde iletilmesi veya paylaşılması” olarak tanımlıyor. Maalesef, bu tanım oldukça yanlış anlaşılıyor,  çünkü çoğu insan bunun haklı olduğunuzu ispatlamak amaçlı konuşmak anlamına geldiğini düşünüyor.
Başarılı ve mutlu ilişkisi olanlar dinleyip empati kurarlar. Mutlak olarak aynı fikirde olmak zorunda değiller, ancak dinleyerek bütün detayları öğrenebilmek adına efor harcarlar ve sonrasında önem verdiklerini bu kişinin bakış açısından bakmaya uğraşırlar.

2. Bazen Yatağa Kızgın Girin

Altın kural yatağa asla öfkeli girmemektir. Ancak bazen işler kısa bir ara vermeden düzelmez. Her ikiniz de bir şeyleri düşünmek, değerlendirmek için zamana ihtiyaç duyarsınız.
Tartışmanın birinin bas bas bağırmasına veya kapıyı hiddetle çarpmasına neden olmadığı sürece, olayı tamamen ortadan kaldırmadan yatağa girmek, gece boyunca geniş bir perspektiften bakarak ertesi sabah daha akıllıca bir konuşmaya ortam hazırlayabilir.

3. Ne Söylediğinize Dikkat Edin

Günümüzün sosyal medya odaklı dünyasında, sözler ve bildirimler dikkatsizce uçuşuyor.
Mutlu ve birbirine bağlı kalmak isteyen çiftler, yalnızca birbirlerine değil aynı zamanda birbirleri hakkında söylediklerine de dikkat etmeliler. Genellikle ilişkiler, eşiniz odada bulunmadığı zaman onun hakkında söylediklerinize göre tanımlanabilir.

4. Randevu gecelerini unutun. En iyisi oteldeki seks.

Randevular, romantizmi yeniden canlandırmak için büyük girişimlerdir. Ancak, bütün hafta çalıştıktan ve çocuk bezlerinin yanında ödev yardımlarından sonra, akşam yemeğinde geçirilecek saatler, çiftler için uygun olmayabilir.
Otelde yaşanacak seks daha iyi bir çözümdür. “Şşşş çocuklar duyacak!”, “Çocuklar uyudu mu?” veya beklenmedik kapı çalmalarına son. Mutluluk mu istiyorsunuz? Güvenilir bir bakıcı bulun ve kendinizi yetişkin gecesine kaptırın. Bir yemek alın ve sonrasında biraz tatlı için otelin yolunu tutun. Ekonomik durumdan ötürü parasal yönden sıkışık mısınız? Moteller de düşünülebilir. Hayal gücünüzü kullanın ve kısa bir süre için ebeveyn olmaktan çıkın.

5. Küçük Şeyler Önemlidir

Küçük jestler farklı şekillerde olabilir, örneğin sebepsiz yere aramak, evi temizlemek için yardımda bulunmak, aşk mektupları, aynadaki öpücük izli notlar, otururken eşinizin sandalyesini çekmek veya arabasını yıkamak. Tüm bunlar o eski önermeyi haklı kılıyor, “önemli olan düşünmen”.

6. Bağlantıyı Kes

Hiçbir şey kayıtsızlığı, sevdiğiniz kişi konuşurken telefonunuzla ilgilenmek kadar iyi tanımlayamaz. Dikkatinizi verin ve konuştuklarıda gözlerinin içine bakın. Bu, sizin etkileşim düzeyinizi göstererek ona önem verdiğinizi kanıtlar.

Erkekler için, yapmaları durumunda eşlerini mutlu edecek bazı özel tavsiyeleri aşağıda bulabilirsiniz:

# Onu dinle, problemlerini çözmeye çalışma.
# Egzersiz yap.
# Kumandayı bırak.
# ONUN BİR KADIN OLDUĞUNU HATIRLA, SADECE ANNE VEYA EŞ OLDUĞUNU DEĞİL.

Şu tavsiyeler ise kadınlar için, kocalarınızı daha fazla hoşnut edecek:

# Eğer bir şey istiyorsan bunu söyle. Kendisi zihninizi okuyamaz.
# İnsanların aşklarını farklı yollarla gösterdiğini unutma.
# Başarılarını öv. Onunla gurur duyup farkında olman çok önemli.
# Seni mutlu etmeye çalıştığını bil.
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …