Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk ONLARA İZİN VERMENİZ HALİNDE, İLİŞKİNİZİ MAHVEDEBİLECEK 6 KÖTÜ HUY

ONLARA İZİN VERMENİZ HALİNDE, İLİŞKİNİZİ MAHVEDEBİLECEK 6 KÖTÜ HUY

7 Dak okundu
0
0
310

ONLARA İZİN VERMENİZ HALİNDE, İLİŞKİNİZİ MAHVEDEBİLECEK 6 KÖTÜ HUY

Seninle sevdiğinin arasındaki aşk şu anda düzgün bir şekilde sürüyor olabilir, ancak bu şekilde devam etmesini istiyorsan, “izin vermen halinde” ilişkinizi olumsuz etkileyebilecek potansiyel kötü huyları öğrenmende fayda var. Onları erkenden yakalarsan bu kötü huyları aşabilir ve ilişkine zarar vermesinin önüne geçebilirsin.
İşte yapılmaması gerekenler:

1. Dostların ve Ailenle Olan Sınırları Sağlıklı Bir Şekilde Çekmemek

Kişisel hayatının detaylarını arkadaşların ve ailenle paylaşman normaldir, ancak bu, ilişkinizde üçüncü bir taraf olmaları gerektiği anlamına gelmez. Eğer partnerinle her anlaşmazlığa düştüğünde onların yorumunu bekliyorsan veya düzenli olarak partnerinin kendisinin haberi olmaksızın özel bilgilerini anlatıyorsan, daha iyi sınırlar çekmek için adım atmalı, arkadaşların ve aileni aşk hayatından uzak tutacak şekilde ilişkindeki güveni inşa etmelisin.

2. Eleştiri Dinlemeyi Reddetmek

En sevdiğiniz kişiden eleştiri almak zor olabilir, özellikle henüz üzerinde çalışamadığın tm eksiklikleri gördüğünde. Ve kesinlikle kimse sürekli olarak batırdığı konuları duymak istemez. Ancak, partnerin ilişkinizin daha iyi yürümesi adına gördükleri konusunda sana bazı sağlıklı öneriler sunmaya çalışıyorsa, eleştirilerini yoksaymak onları, seni cezalandırmaya yönlendirebilir, bunun sonucunda aranızdaki bağ kırılabilir.

3. Öfkenizi Bastırmak

Öfkeni neden bastırmak istediğini anlıyoruz: Sen ve önemsediğin kişi arasında işler iyi gidiyor ve hoş olmayan duyguları dile getirip gergin bir anlaşmazlığa neden olmak istemiyorsun. Ancak Mayo Clinic’in de belirttiği gibi, kızgınlığın sonucu, onunla nasıl baş ettiğine bağlıdır.
“Kızgın olmak her zaman kötü bir şey değildir: kızgın olmak endişelerini paylaşmana yardımcı olabilir, başkalarının size karışmasını önleyebilir, sizi olumlu bir şey yapmaya teşvik edebilir. Anahtar, kızgınlığınızı sağlıklı bir şekilde yönetmekte gizlidir,” diyor site.

4. Darlamak

Yorucu olmasının yanısıra, aynı zamanda partnerinin ilişkinizde bir ağırlığa sahip olmasına güvenmediğin anlamına gelir. Eğer yapılan/yapılmayan her şeyi izleme gereksinimindeysen, kendini ilişkideki temel sorun haline getirebilirsin.
Partnerini, seni terk edeceğinden korktuğundan darlamak, ilişkini iyiden kötüye, kötüden de hiçliğe götürmenin kolay bir yoludur. Ayrıca uzmanlar, partnerine kendisi için özel bir alan bırakmanın, bir çiftin mutluluğu için harika bir seks hayatından çok daha önemli olduğunu iddia ediyor.

5. Adil Dövüşmemek

Tartışma esnasında susarak cezalandırma, sıkı savunma, manipülasyonlar, veya bağırışma yavaşça en iyi çiftleri bile yaralar. Eğer birisini sevdiğini söylüyorsan, bu his, anlaşamadığınızda dahi belirgin olmak zorundadır. Manipülasyon taktikleri sadece ikinizi yabancılaştıracaktır ve yaşadığınız her türlü çatlak gittikçe daha da yarılarak genişlemeye devam edecektir.

6. Geçmişi Sıkça Dile Getirmek

Hmm, ardında olmasının bir sebebi var! Eğer geçmişte yaşananları geçmişte bırakamıyorsan, ilişkin tarihe gömülebilir. Partnerinin yarattığı önceki tartışmalara ya da yanlışlara saplanmak, ilerlemeyi son derece zorlaştırıyor. Sorunlarınızın sağlıklı bir şekilde ele alınması için bir çift tanışmanına görünmeyi düşünün, böylelikle geleceğe temiz bir sayfa açabilirsiniz.

Sonunda ikisinden birinden vaz geçilmesi gerekir: kötü huylar veya ilişkiniz.

  • FACEBOOK 5 YOLLA İLİŞKİNİ MAHVEDEBİLİR

    FACEBOOK 5 YOLLA İLİŞKİNİ MAHVEDEBİLİR   Sosyal medyanın, ilişkinizde üçüncü kişi olm…
Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …