Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Arkadaşlar ve Okul Hoşlandığın erkekle nasıl konuşma başlatabilirsin

Hoşlandığın erkekle nasıl konuşma başlatabilirsin

11 Dak okundu
0
0
980

Hoşlandığın erkekle nasıl konuşma başlatabilirsin

Mesaj atmak, hoşlandığınız kişi ile konuşmaya başlamak için erişilebilir ve rahat bir yoldur.Her zaman aramak sizi çok hevesli gösterebilir ve her yerde onu takip edersen seni bir stalker gibi gösterebilir! Mesajlaşmak, yüz yüze görüşmelerden veya telefon görüşmelerinden daha az tedirgin ve daha az stresli bir yoludur. Bu yüzden derin bir nefes al, cesaretini topla ve mesaj yazmaya başla.

Part 1: Konuşma başlatmak

-1- Onun telefon numarası al.

Bunu yapmanın en iyi yolu, gerçekten harika bir konuşmanın ortasında olduğunuz zamandır. İsteği gerçek anlamda rahat bırakın ve gerçekten düşük bir baskı gibi görünmesini sağlayın.

  • “Hey, cep numaralarımızı alalım. Bu arada, yeni iPhone aldım, sen ondan memnun musun?” Gibi basit bir şey söyle.
  • Bir telefon numarası değişiminden sonraki an biraz garip olabilir.Konuşmanın ritmi kaçırmadığınızdan emin olun. Numara alışverişinin tamamen doğal görünmesi için konuşmanın akmasını sağlayın.

-2- Bir plan yapın!

İlk mesajınızı göndermeden önce, ne söyleyeceğinize veya konuşmanın sonunda neyi başarmak istediğinize dair bir plana sahip olun.

-3- İlk mesajını gönder.

 Basit bir “Ne yapıyorsun?” Veya “Neber?” Iyi bir konuşma başlatıcısıdır.

O televizyon seyrettiğini, müzik dinlediğini veya oyun oynadığını söylerse, ne izlediklerini, dinleyip dinlediklerini sorarak yanıtlayın. O ne derse desin, konuşmanın akmasını önlemek için bir takip sorusu ile hazır olman lazım.

 O ” Ödevimi yapıyorum” gibi bir şeyler söyleyebilir. Yanıt olarak, “Çok fazla var, değil mi?” Gibi bir şey söyleyebilirsin, benimki bitmek için yaş aldı! ” Veya o farklı okula gidiyorsa, “Aferin sana! Çok ödevin mi var” diyebilirsiniz.

 Sen de ona ne yaptığını  söyle “Aslında iyiyim, sadece Facebook’ı kontrol ediyorum” gibi bir cevap gönderin.

-4- Onun davranışını gözlemle.

 Kişinin konuşmayı yeterince yapmadığı, ister basamağa hazırlamış veya rastgele bir randevu sormaya hazır olup olmadığına bakmak için konuşmada ipucu ararız.

Mesajlardaki cevaplar gerçekten kısa veya kesikse, muhtemelen “Tamam, sonra görüşürüz”  gibi bir şeyi söyluyorsa çok fazla buna takılmayın. Kişi gerçekten meşgul olabilir ya da kötü bir ruh halinde olabilir.Konuşmyı devam ettirmeye çalışarak kendinizi umutsuz ya da muhtaç görünmeyin.

O size “Ne yapıyorsun?” gibi mesajlar  gönderiyorsa. O zaman konuşmaya devam etmek isteyeceğini biliyorsun. Konuşmanın doğal olarak akmasına izin verin. Bununla birlikte, görüşmelerin sona ermeceğinden emin olun. Konuşkan olun.

Bir sonraki aşamaya geçme şansını arayın. Konuşma yoğunlaşmaya başlarsa ya da gerçekten kişisel konulara yönelirse ya da o size bir sorun hakkında bilgi vermeye başlarsa, “Bana direk ara sana böyle daha kolay konuşuruz” gibi bir şey diyebilirsin

Cesur ol. Zamanın doğru olduğunu bilirsen, randevunuzda ona sorun. Reddederlerse denizde bol balık var! Fazla üzülmeyin.

Part 2: Başka konuşma başlangıçları

-1-  Ona  söyle bir mesaj gönderebilirsin   “Bugün okulda nasıldı?” Yanıt ” İyi gibi” ya da ” normal” gibi bir şeyse, ev ödevi, ne yaptığınız bilim tecrübesi, atadığınız coğrafya projesi, kitap raporunun ne olacağını düşündüğünü sorabilirsiniz.Önümüzdeki hafta veya yakında çıkacak sınavlara.

-2- Tatiller ve kutlamaları konuşma başlatıcılar olarak kullanın.

Ona bayram öncesi veya doğum gününün hemen öncesine yazıyorsan kutlu olsun diye sahip olduğu planlarla ilgili ona sorun.

Kişinin doğum gunuden hemen sonra mesaj  gönderiyorsanız, “Hey, iyi bir doğum günü parti yaptın mı? Hediyeler aldın mı?” gibi bir mesaj gönderebilirsiniz.

Kutlamadığınız bayramları öğrenin. Örneğin, o Noel kutlaması yaparken Hanuka’yı kutlarsa, bu  neyle ilgili olduğunu öğrenmek için sorular sorun.

Yeni Yıl Günü etrafında ona bilgi verin ve kişinin Yılbaşı kararları alıp almadığını sorun. Kararlarınızı geri paylaşın.

-3- Ailesiyle ilgili sorular sorun.

 Onun  kardeşleri hakkında bir şeyler sorun. Kardeşleriniz varsa, “Kızkardeşinizle yaşadığınız sorunları anlayabilirim, kız kardeşim beni delirtiyor” gibi bir şey söyleyebilirsini. Ayrıca ebeveynler ve hatta evcil hayvanlar hakkında sorular sorabilirsiniz.

-4- Hobiler hakkında da  konuşabilirsiniz.
O futbol takımında ise, son maçının nasıl geçtiğini sorun.
O band, okul gazetesi veya akademik ders dışı dersler gibi başka menfaatleri varsa, bu faaliyetlerin bazılarında son zamanlarda neler yaşadığını sorun.
Ya da  son zamanlarda bir çeşit rekabette bulundunuz mu? Kişi kazanan bir quiz bowl takımında mıydı yoksa okul oyununda yer alıyor muydu? “Tebrikler” yazabilirsiniz.

-5- Empai kur.

 Belki onun kötü bir sınav notu, önemli bir maçı kaybetmiş ya da bir evcil hayvan ya da aile üyelerinin ölümü gibi gerçekten üzücü bir şey deneyimlemiştir. Kişiye “neler olduğunu duyduğum için üzgünüm, nasılsın?”

Part 3: Bu kurallar da aklınızda tutun

-1- Acele etmeyin.Harika bir mesaj göndermek için 160 karakteriniz var. Ona anında cevap vermek zorunda değilsin. Üzerinde düşünmek için biraz zaman geçtikten sonra cevap verin.

-2- Kısaltmaları atla. Kısaltmalar sizi sığ ve gösterişli kılabilir. BFF’lerinizin kısaltmalarını kaydedin ve ona  tam cümleler ve büyük harf kullanımı kullanın.

-3- İfadeleri dikkatli kullanın. Gülümsemeler veya üzgün yüzler iyidir, ancak seksi bir ifade kullanmadan önce onun sizde hoşlandığını oldukça emin olmalısınız.

-4- Onun da bazen konuşmayı  başladığını izin verin. Ona çok sık mesaj atmayın. Haftada bir veya iki kez  yeterlidir. Umutsuz görünmek istemezsin.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Arkadaşlar ve Okul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …