Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU

ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU

9 Dak okundu
0
0
584

ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU
İlişkin birkaç hafta önce güme gittiyse ve ayrılık sonrası duygusal travmaya takılıp kaldıysan, yoluna devam edebilmen için sana 10 öneri sunacağız. Evet bu öneriler sağduyulu ve oldukça basit, ancak her zaman bunlara uymak o kadar da kolay olmayabiliyor.

1- Ağla: İnkar, hiçbir şeyi çözmez. Eğer ağlayarak dışarı atman gerekiyorsa, yap gitsin. Ya da belki spor salonuna yazılıp bir kum torbası bulabilirsin. Sürekli değişen duyguların hakkında dürüst ol.

ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU
ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU

2- Bağlantıyı kes: Arkadaş kalmaya çalışma. Onun kankalarıyla takılmaya devam etme. Favori şarkısı çaldığında ona yazma. Birini atlatmanın en kolay ve en sağlıklı yolu sınırlar koymaktır. Facebook’undan sil, Twitter’dan unfollowla, ve annesiyle maniküre gitmeyi kes.
Çevresinden uzaklaşma tam olarak akıldan çıkarma anlamına gelmiyor, ancak onsuz bir ortam onu unutman için en kolay yol.

ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU
ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU

3- Arkadaşlarınla vakit geçir: Hayatından çıktığına göre, destekleyicin olan arkadaşlarını ara. Sevgilinle geçireceğin zamanları seni seven ve senin için en iyisini isteyen dostlarınla doldur. Kendinden geçmiş ve aşıkken ihmal ettiğin kişileri bul. Ayrılık hikayeni de yeniden yazma, anlattıklarının narsist olmamasına dikkat et.


4- Hatırlatıcılardan kurtul: Evinde dolaşan dergilerini ve diş fırçasını at. Kendi eşyalarını ise geri isteme. Takımı için tezahürat yapmayı kes. Onun eski gömleğini giyme. Yas tutup taze bir başlangıç yap, geçmişi hatırlatan tetikleyicilerden uzak durarak. (Eğer ketçaptan nefret ediyorsan ve sadece o seviyor diye bulunuyorsa, at gitsin.)

ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU
ESKİ SEVGİLİNİ UNUTMAN İÇİN 10 TEMEL İPUCU

5- Yazıya geçir: Günce. Arkadaşlarının kulaklarını dinlendirmek ve üzüntülerle dolu aklına bir rahatlama sağlamak için, düşünce ve hislerini kağıda dök. Sevgilini aramak veya nefret dolu ses mesajları atmak yerine, ona-hiç-göndermeyeceğin mektuplar yazmak duygularını yenmek adına doğru bir süreç olur. Sözcüklerini yenileyerek oku, ve seni gerçekten endişelendiren şeyleri tanımlamaya çalış- ve böylelikle ilerdeki ilişkinde neye ihtiyacın olduğunu bul.
İlişkinin neden yürümediği konusunda kendine mektup yaz, kimin bitirdiği önemli değil. (Sadece iyi zamanları hatırlama, kötü olanları da unutma.)


6- Analiz etmeyi ve inkar etmeyi bırak: Eğer ayrılığı başlattıysan, tekrardan düşünme işine girişme. Hayal kırıklıklarını kağıda döktükten ve konuştuktan sonra, ilişkinde yazı tura oyununa girişme ve analiz etmeyi bırak. “Olabilirdi” ve “Olmalıydı”ların arasında sıkışma, sebep ve açıklamaları arama, ayrılmanın bitiriciliğini kabul etmeyi öğren.


7- Aktif kal: Spor salonunda kum torbasını yumruklamayı hatırladın mı? Kullan bunu. Kafanı, fiziksel aktivitelerle temizle. Maratoncuların arasına katıl, okul içi kulübe başvur, en yakın parkta basketbol oyna. Hatta köpeğini daha çok gezdirmek bile ruhuna ve vücuduna iyi gelecek. Beynin yorgun ve kalbin ağırken biraz temiz hava almak uzun yol kat ettirebilir.
Kanepede çok fazla gün geçirmek kendine kızmana yol açabilir. Ayrılığın, uyuşuk davranışlara neden olmasına izin verme.


8- Yeni özgürlüğünün avantajlarını kullan: Artık sevgilin olmadığına göre, durumun elverdiği kadarıyla özgürlük ve ekstra vaktin avantajlarını kullan. Sevgilinle birlikteyken neleri kaçırıyordun? Arkadaşlarla gece eğlencesinin keyfini çıkar, kursa yazıl, ailenle daha çok vakit geçir. Diğer alanlarda mutluluk aramaya başla.
Yaşamındaki bu bir sonraki bölüme yeni bir başlangıç olarak bak. Organize ol. Arın. Düşlerinin, önceliklerinin ve gayelerinin öğelerinin neler olduğunu öğren ve onları kovalamaya başla.

9- Kendine zaman ve mekan tanı: Bu listedeki her şeyi yaptıysan bile, bir ayrılığın üstesinden gelmenin zaman istediğini anla. Kötü bir gün geçirdiğinde veya gözle görülür sebep yokken bile gözyaşlarına boğulabilirsin, bunda bir sakınca yok. Yavaşça iyileşmek için kendine izin ver.
Muhtemelen çok şey yaşamışsındır. Kendine karşı nazik ol.


10- Bir süreliğine kimseyle çıkma: Eski sevgilini unutturma adına girişeceğin yeni bir ilişki çoğu zaman başarılı olmaz. Gerçekten de amacın yeni biriyle sayfa açmaksa yine de acı, kızgınlık ve üzüntünün yumuşamasını bekle.
Umut ve iyimserlik döndüğümde bir sonraki ilişkine başla. Yeni kız/erkek arkadaşına “sen teksin” duygusunu yaşatma hakkını ver.

Bu ipuçlarından hangisi eski sevgilini unutmana yardımcı oldu? Peki ya senin bu konuda önerin var mı?

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …