Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk Daha yaşlı adamlar ile evlenmenin avantajları ve dezavantajları

Daha yaşlı adamlar ile evlenmenin avantajları ve dezavantajları

14 Dak okundu
0
0
909

Daha yaşlı adamlar ile evlenmenin advantajları ve disadvantajları

MERHABA! Biz kızlar hayatımızda en az 3 kötü ilişkimiz oldu ve üzülmusuz baya, kimlerin ilişkisi anlasmadıları için bitti, kimin de nefret ile bitti. Kendi yasınızdaki olan adamlar ile çıktınız baktınız ki olmadı.. ee belki daha olgun daha yaslı biri ile cıksanız daha iyi mı olur? Yanı şimdi yaslı darken 80 veya 78 yaslı adamları kast etmiyorum da.. yani sizden 4 veya 6 yıl ile daha buyuk olan adamları kast ediyorum. Belki denemek istersiniz, ama unutmayın ki bunun bazı disadvantajları var ama yine de positive olalım.. advantajlara bakalım biz once degil mi ?

Çiftler arasındaki büyük yaş farkı ilişkinin geleceği için bir tehdit mi, yoksa bir avantaj mı? Bir kadın yaşça kendisinden çok büyük ya da çok küçük bir erkekle ilişki kurarsa mutlu olabilir mi?

Böyle bir ilişkinin çok zayıf bir ihtimal olduğunu düşünüyorsanız, yanılıyorsunuz. Evet, aslında duygusal beraberliklerimizi genellikle kendi çevremizden ve kendi yaş grubumuzdan insanlarla kurmaya meyilliyiz ama hayatın karşımıza çıkaracağı sürprizleri nereden bilebiliriz ki? Pek çok kadın bu tarz bir ilişkiyi aklına bile getirmezken, kendisini 15 yaş büyük ya da 10 yaş küçük bir erkekle birlikte buluveriyor. Ve yaşanmayı bekleyen güzellikler de sorunlar da ondan sonra başlıyor.

Öncelikle bir kadının, yaşı kendisinden hayli büyük ya da hayli küçük bir erkekle birlikte olmasının ayrı ayrı avantajları ve dezavantajları var. Bu tip bir deneyimi ilk kez yaşayan kadının her halükarda bir bocalama dönemi geçireceği kesin. Ama sonrasında yavaş yavaş işler yoluna giriyor. Ne var ki, ilişkideki yaş farkı uzun vadede ciddi bir sıkıntı kaynağı haline gelip çiftin arasında çeşitli anlaşmazlıklara neden olabiliyor. İki tarafın hayata bakış açışı, beklentileri, yaşam tarzları arasında bir kopukluk baş gösterebiliyor. Ancak bu tarz problemleri genellemek oldukça zor çünkü bunun tam tersine yaş farkının bir avantaj ve mutluluk kaynağı haline geldiği ilişkiler de göstermek mümkün. Dolayısıyla bu olayı hem kazandırdıkları, hem de kaybettirdikleriyle ele almak gerekiyor. Ayrıca genç erkekle aşk farklı durumlara neden oluyor, yaşlı erkekle aşk farklı durumlara…

Yaşlı erkekle aşk yaşamak

Burada yaşlı derken tabii 25 yaşında, genç bir kadının 80’lik bir dedeyle değil, kendisinden 20 yaş büyük, 45 yaşında bir erkekle olmasını kastediyoruz . Ülkemizde yaşça büyük erkekle ilişki kurmak, annelerimizin kuşağından gelen bir alışkanlıkla nispeten daha sık karşılaşılan bir durum. Birçok genç kadın kendi yaş grubundaki erkekleri yeterince olgun bulmuyor ve kendisinden yaşça büyük erkeklere yönelebiliyor ya da hiç böyle bir niyeti yokken tesadüfler sonucu böyle bir erkekle ilişkiye girebiliyor . Özellikle orta yaşlı erkekler tecrübeleri, bir kadına nasıl davranılacağını iyi bilmeleri , oturmuş bir yaşam tarzına sahip olmaları ve hayattan beklentileri ile genç kadınlar için oldukça çekici hale gelebiliyorlar. Ailelerin birçoğu da kızlarının bu tarz ilişkisine olumlu bakıyor ; kızlarının deli çağını atlatmış, aile kurma yaşına gelmiş, iş, güç ve düzenli gelir sahibi bir erkekle birlikte olmasına seviniyorlar.

Orta yaşlı erkekler genç kadınların kendilerini iyi hissetmelerini ve mutlu olmalarını nasıl sağlayacaklarını çok iyi bilirler. Genellikle başlarından genç yaşta bir evlilik geçmiş olduğundan bu kurumu da gayet iyi tanırlar. Onların istediği şey , kaybetmeye başladıkları gençliklerini kendilerinden küçük bir kadınla yeniden kazanmak, yani ikinci bahar yaşamaktır. Karşılarındaki kadını memnun etmek için ellerinden geleni yaparlar . Bu tip erkekler yaşına göre çabuk olgunlaşmış ve bu yüzden kendi yaş grubuyla pek iletişim kuramayan kadınlar için idealdirler .

aşı ilerledikçe erkek ister istemez kadından çok önce yıllara yenik düşüyor . Sosyal ve fiziksel aktivitelerden uzaklaşıyor , gece hayatından elini eteğini çekiyor ve kadın henüz hayatın ortasındayken yapayalnız kalıyor . Bu da arada anlaşmazlıklar çıkmasına  , tarafların mutsuz olmalarına ve birbirlerine yabancılaşmalarına  , yani ayrı hayatlar yaşamaya başlamalarına neden olabiliyor .

kızların babalarına karşı duydukları yakınlığın yüz yıllardır sürüp gitmesinden ileri gelir. Yaşlı erkek karısını çok daha rahat yaşatır . Sekse karşı eskisi kadar ilgi duymayan bir kadının, cinsel açıdan fazla istekte bulunmayacak yaşlı bir erkekle evlenmesi uygundur. Fakat böyle bir erkekte duygusal bakımdan çok fazla isteklerde bulunur ve genellikle yaşı ilerledikçe daha katı inatçı bir erkek haline gelir. Kendisini çok daha iyi bir yaşamla ödüllendirmek isteyen bir kadın, için cinsel yaşantısı az duygusal istekleri çok bir hayat karışımı zamanla zor gelmeye ve rahatsız edici olmaya başlar. Kadın, içinde bulunduğu yeni yaşantısını istediği şekilde geliştirmek için, elindeki özgürlüğünü istediği yöne çekip çok iyi kullanmalıdır. Eğer, yaşlı bir erkekle birlikte yaşayıp , mutsuz olmaktansa , genç bir erkekle mutluluğu bulacağına inanıyorsa , vereceği kararı uygulamak için önce kendisine güvenmesi gerektir .

Şimdi şoyle bir sey de var , sizden daha yaşlı bir adam ile evlenmek iyi ama kotu de olabilir . Neden iyi ? cunku daha guvenli biri olur ve para ile sorun yasamazsınız . Neden kötu ?  cunku aynı akıl olmayabilir a,ikinizde.. aynı akıl darken kast etmek istedigimz sey bu . . o daha yaslı olduguu için farklı bir zamanda dogdu ve farklı bir eğitim aldı ve düşünceleri de farklıdır. O kitap okumayı sen film izlemeyi tercih edersin . o daha yaslanınca evde kalmak isteyecek sende dısarıya cıkmak isteyeceksın onunla ama o cok torgun olma ihtimali olacak. Cocuk yapmak da ya bir sorun olacak ama olmayabilir. Belki o adam seninle bir aile kurmak isteyecek ama belki de sizinle güzelsiniz diye evlenip aile kurmak da istemeyecek o yaslı oldugu için. Daha genc bir adam ile daha ortak yönleriniz olur ve konusalacak ve beraber yapılacak seyler de olacak aranızda. Ama daha yaslı bir adamla da konuslacak cok seyiniz olacak ama belki onun konusacagı seyler ilginizi cekmeyebilecek.

Ama bunlar pek önemli degil.. bence onemli olan seye bir birinize hissetiginiz seydir. Bir birinizi seviyorsanız o zaman bunlar sorun olmaz ki.. once bi kedinize sorun! Ben bu adamla hayatımı geçirmek istiyor muyum?  Cevap evet cıkarsa o zaman iyi! Demek ki mutlu olacaksınız vey as sizing icin sorun olmaz. Ama bu soruyu cok fazla düşünüp bir karara varamyacaksınızsa o zaman bence bosuna bir sey yapmayın. Sonra da pişman olucaksınız.

Ask için kurallar yoktur. Yas da bir sorun degildir. Onemli olan birbirinize hissetiginiz duygulardır. Seviyorsanız o zaman sorun yok.. mutlu yasayabileceksiniz.

Umarım sizing için yardımcı oldum ben bu makale ile. Ve hep mutlu olun! Eminim ki bir care bulabileceksin sonunda ha ha. . .

Hadi size iyi gunler ve umarım mutlu olursunuz!

Görüşuruz kızlar .

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …