Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Arkadaşlar ve Okul Okulun son günü için nasıl hazırlanmalıyım

Okulun son günü için nasıl hazırlanmalıyım

9 Dak okundu
0
1
420

Okulun son günü için nasıl hazırlanmalıyım

 

Demek ki okulun son günü geldi! Bildiğiniz gibi okullar şimdi kapanıyor ve tatil başlayacak. Ne güzel değil mi? yıl boyunca okullda çalıştın, derse dinledin ve katıldın. Şimdi ise okulun son günü geldi ve güzel geçmesini istiyorsun. Bugün ben size okulun son günü nasıl güzel geçireceğinize dair bilgi vereceğim! Umarım yardımcı olurum.

1- güzel ama rahat bir kiyafet giy

Tüm gün ayakta olacaksın, karneleri alıp da belki bir yeri gezeceksin. Hava ya soğuk ya sıcak olur ona gore bir şey giyin. Rahat olacağınız bir şey giyin ama aynı zamanda da güzel bir şey olsun yani pijama rahat diye okulun son günü pajama ile gidecek değilsiniz!

2- çantanı hazırla

Okulun son günü bence tüm yıl boyunca kullandığınız çanta ile gitmeyin. Daha küçük bir çanta alın ve içinde sadece önemli eşyalarınızı koyun mesela kızlar için; ped, kulaklık, para,ev anahtarı,bir kalem vs. erkekler için ise; kulaklık, ev anahtarı, telefon gibi.

3- herşeyi bir gece önce hazırla

Mesela hiç bir şeyi hazırlamazsan ve son günü beklersen sonra stresli olur! Bir gece önce ne giyeceğinizi hazırlayın. Makyaj malzemelerinizi hazırlayın. Çantanızın içinde eşyalarınızı koyun. Duş alın yada almayın bu sizing kararınız. Belki siz sabahta duş almayı tercih edersiniz!

4- okuldan sonra arkadaşlarla güzel bir yere gidin

Tabi aileniz izin  verirse okuldan sonra yani karnelerinizi aldıktan sonra güzel bir yere gidebilirsiniz. Hem gün güzel biter hemde son gün için güzel bir an olarak kalır. Tabi fotoğraf çekmeyi de unutmayın!

5-  kitapları geri verin

Bazı okullar kitapları alıp geri dönüşüme gönderiyorlar. Bence bu devlet için ve doğa için de çok iyi bir şeydir ve bunu yapmanıza tavsiye ederim. Tamam.. anlıyorum.. tüm o kitapları taşımak zordur ama diyelim ki 5 kitabınız var, sadece 2 tanesi verin diğer 3u ise ihtiyacı olan biriye verin başka bir günde.

Şimdi size bazı tavsiyeler vereyim, okulun son günün öncesi ne yapacağınıza dair bazı seyler diyecegim.

  • Iyi bir sabah geçirin. Yani duş alın, dişlerinizi fırçalayın, saçınızı güzel tarayın, kahvaltı yapın, güzel bir sey giyinin.
  • Çantanızı hazırlayın. Içinde eşyalarınızı koyun.
  • Bir gece önce iyi uyuyun.
  • Alarm kurun geç kalmamak için.

 

-Yatmadan önce şu ayrıntıları gözden geçir!

 

-Kahvaltı

Akşam uyumadan önce sabah kahvaltısında ne yiyeceğine karar ver ve mümkünse hazırla. Eğer yulaf ezmesi ya da tahıl yiyeceksen kapalı bir kaseye yerleştir, yanına da kaşığını koy. Sabah yapman gereken tek şey üzerine süt koyup yemek olacak.

 

-Öğle yemeği

Evden mi götürüyorsun? Akşamdan sandviçini hazırla. Güzel bir yemek kutusuna yerleştir ve buzdolabına koy. Sabah sadece çantaya yerleştirmek kalsın. Öğle yemeği için harçlık mı lazım? Annene ya da babana akşamdan söyleyip harçlığını cüzdanına yerleştir. Belki de güvenlerini kazanıp haftalık harçlık düzenine bile geçebilirsin.

 

-Ne giyeceksin?

Ertesi gün giyeceklerini -üniforma bile olsa- düzgün bir yere as. Soğuğa karşı giyeceğin montu, aksesuarları ve ayakkabıları da unutma. Kolayca erişebileceğin bir yerde olsunlar ki zaman kaybetmeyesin.

 

-Duş

10-15 dakika önceye saatini kur ki duşunu aldıktan sonra saçlarını kurutmaya da vaktin kalsın.

 

-Sabah hazırlığı

 

-Çalar saati durdur

Eğer erteleme düğmesine basarsan gecikirsin. Çalar saati yataktan kolayca erişemeyeceğin bir yere koy, böylece uzanıp erteleme düğmesine basamazsın. Durdurmak için kalkmışken de bir daha yatmazsın. Odanın en uzak köşesi en uygun yerdir.

 

-Yıkan

Dişlerini fırçala, yüzünü yıka, güzellik rutinini en basit düzeyde tut. Dudak parlatıcını çantana koy, onu yolda giderken de sürebilirsin.

 

-Saçlar

Bazı sabahlar saçlarımız bir türlü yola gelmez. Saç aksesuarlarını, mesela tokalarını el altında bulundurmak bu yüzden önemlidir. Böylece hızla saçlarını düzenleyip çıkabilirsin evden.

 

Şimdi okulun son günü çok güzel bir gündğr ve bunu güzel değerlendirmemiz lazım. Duygularınızı gösetermekten de korkmayın, ağlamak isterseniz bile ağlayın! Özleyeceğin kişileri de sımsık sarılın..

 

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Arkadaşlar ve Okul

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …