Anasayfa ÇEVREM & HAYAT Aşk 8 kötü ama aynı zamanda ilişki güçlendiren şey

8 kötü ama aynı zamanda ilişki güçlendiren şey

7 Dak okundu
0
0
917

8 kötü ama aynı zamanda ilişki güçlendiren şey

  1. Çatışmalar * ilişki güçlendiren şey *

 ilişki güçlendiren şey
ilişki güçlendiren şey

Bir ilişkide herhangi bir çatışma olmadığında, ona da güven yoktur. Duygularını kendine saklıyorsan, hiçbir şeyi değiştiremezsin. Tartışmalar öfkeyi dışarı atmaya yardımcı olur ve eşinize nelerden hoşlanmamınızı gösterir. Birbirinizin zayıf noktalarını bulacaksınız ve birbirinizi daha iyi anlamaya başlayacaksınız.

  1. Flört

ilişki güçlendiren şey
ilişki güçlendiren şey

Başkaları ile flört etmek, karşılıklı cinsel çekimin sürdürülmesine yardımcı olur. Flört ederek kendimizi ve ruh halimizi yükselten kaygısız ve çekici görünürüz. Bu pozitif enerjiyi ilişkinize sokmak çok önemlidir.

Görünmez çizgiyi aştığınızı nasıl anlıyorsunuz? Psikologlar aşağıdakileri önermektedir: Söyleyeceğiniz sözler veya yaptığınız şeyler eşinizin rahatsız olacağını düşünüyorsanız, onu geçiyorsunuz demektir. Eşinizin huzurunda aynı şekilde davrandıysanız, o zaman sorun yok.

  1. Sağlıklı egoizm

Ilişkinizi sağlıklı tutmak için kendinize iyi bakmanız ve sizin yerinize ayak uyduracak (ve eşinizdeki aynı dile saygı duyduğunuzda) yeterince sağlam olması önemlidir. Sınırlarınızı çizin (bu tolere edeceğim, bunu yapmayacağım) ve kendi alanınızı, çıkarlarını ve hobilerini ilişkinin dışında ayarlayın.

Aksi halde, karşılıklı suçların ve memnuniyetsizliğin birikimi kaçınılmazdır. Birlikte yaşamak nefes almak zor bulacaksınız.

  1. Zorluklarla yaşa

Her çift bir seferinde kriz geçirir. Bunlar klasik psikoloji ders kitaplarında tanımlanmıştır. Bu nedenle sıkıntılar, çatışmalar, hoşnutsuzluk ve bekleme ile yaşamak ve kapıyı çarpıp en ufak bir zorluk işaretinden ayrılmamayı öğrenmek çok önemlidir.

  1. Bazen birbirinizden ayrı kalmak

Her yerde ve her zaman beraberseniz, ilişkiniz kaçınılmaz olarak daha az tutkulu ve hatta sıkıcı olacak. İki ayrı “ben”, “hepimiz” kapsayan “siz” olur; eşinizi kendinizle aynı algılamanıza ve ilişkinizi entrikadan veya ilgiden mahrum bırakmanıza neden olur.

Bütün aile psikologları birbirlerine mola önerirler. Ayrılık, hatta kısa bir bölüm, her zaman mutlu bir yeniden birleşme ile izlenir. Özgürlüğün “olmadığı” ve sonra özgürlük olduğunu “hatırla” ve bunlar tamamen birbirinden farklı iki şey.

  1. Her şeyi her zaman söylemek

Her zaman gerçeği söylemek aptallıktır. Aksi takdirde, herhangi bir işte kalmaya, arkadaş bulmaya ya da herhangi bir sağlıklı ilişki içerisinde olmazdık. “Annem, hiçbir şey için iyi olmadığını düşünüyor!” Ve “Hamilelik sonrasında şişmanladınız!” Sözcüğünüz değil, diğer önemli kişinize söylememelisiniz.Eğer eşinize değer veriyorsanız, sözcüklerinizi dikkatlice seçin.Bazı şeyler, Hiç değinmeye değmez.

  1. Yerde durun

Hobilerimize ve arkadaşlarımıza elveda diyoruz veya uyumlu bir ilişki içinde olmak için ortaklığımızın çıkarlarına uygun hale getiriyoruz. Fakat sonuç olarak biz, bireyselliğimizi elinden alan ve bir sonraki çatışmada kesinlikle vazgeçilecek mutsuz ve kötü duygular biriktiren kişileriz.

Kendinden fedakarlık, duygusal bir şantaj türüdür ve bu da ilişkileri zehirlemektedir: Kendilerini feda ederek kişi eşinden aynı şeyi bekliyor.

  1. Eşinize onun annesi ya da babası gibi davranmak

Eşiniz üzerinde düşünme, arzularını tahmin etme, sorulmadığında yani başka bir deyişle iyi bir ebeveyn olmanın oh-öylesine ihale edilmesi bir seçenek değildir.

Sonuç:

Her şeyden önce, tahriş. Psikolojik bakımdan olgunlaşmış kadınların baba olmaması gerekir. Olgun erkekler de buna karşı eşit bir ortağa, telaşlı bir anneye ihtiyaç duymazlar.

İkincisi, ikisi arasında kıvılcımı söndürmek. Ebeveynlik bakımı ve sevgi gösteriyorsanız, bilinçaltında bir ebeveyn olarak algılanacaktır.

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle Aşk

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY

BÜTÜN KADINLARIN YATAKTA İSTEDİĞİ 10 TEMEL ŞEY  Düşündüğün kadar karmaşık değil. Herkesin …