Anasayfa ASTROLOJI Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

17 Dak okundu
0
0
1,783

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

Astroloji  : Eski bir söz her şeyin yıldızlarda yazılı olduğunu söyler ve bu astrolojiye inananlar için bu özellikle doğrudur. Çünkü şu an hala evrenin büyük bir kısmı bilinmiyor ve bu yüzden hayatlarıyla ilgili tahminler ve cevaplar için buna dayananların yıldızların ne söylediğine dair büyük bir inanca sahip olmaları gerekir. Hala sayısız insan burç yorumlarını günlük, haftalık, aylık ya da yıllık kontrol ediyorlar.

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi
Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

En büyük kadın dergileri bile belirli astrolojik işaretlerle kısa açıklamalar yazar, astroloji bölümleri hazırlarlar. Muhtemelen siz de herkes gibi çoktan burcunuzu bilseniz de astroloji hakkında birçok şeyi bilmiyorsunuz. İşte size 15 maddeyle astrolojinin bundan sonra yıldızlara bakma şeklinizi değiştireceği bilgi!

15) Ay tıpkı denizdeki dalgaları etkilediği gibi vücutlarımızı da etkileyebilir


Okyanuslardaki dalgalar ayın hareketleriyle oluşur ve astrologlar ayın aynı zamanda vücudun dalgalarını da aynı şekilde etkilediğini düşünüyorlar. Vücutlarımızın da tıpkı okyanuslar gibi çoğunluğu sudan oluşuyor. Bazı insanların dolunayda garip davrandığını duyarsınız ya, işte bunun aslında bir bilimsel yanı olabilir. İlginç bir şekilde dolunay olduğunda aslında daha fazla saldırının olduğu sonucuna varılmıştır. Tabii ki kötü davranışlar için bunu bir sebep olarak göstermeyin ama siz de modunuzun nasıl değiştiğini bir gözlemleyin.

14) Amerikalıların ⅓’ü astrolojiye inanıyor


Amerika’da yapılan bir ankette insanların %31’i astrolojiye inanıyor, %18’i emin değil ve geri kalanı da inanmıyor. Ama aslında ilginç olan bir insanların astrolojiye inanmadığını söyleseler bile yine de burç yorumlarını eğlencesine de olsa ara ara okumaları. Astroloji toplumda öyle yaygın ki ona inanmayanların bile bu konuda bir şeyler bilmiyor olması imkansız. Astrolojiye inananların %75’i kadın. Bu da kadın dergilerinde neden astroloji bölümleri olduğunu açıklıyor.

13) Devlet başkanları bile astrolojiyi takip ediyorlar


1988’de Beyaz Saray Reagan’ların astrolojiyi takip ettiklerini doğruladı. Bayan Reagan organizasyonlar düzenlerken bile astrolojik durumu göz önüne alıyormuş. 1981’de kocasına yapılan suikast girişiminden sonra Bayan Reagan’ın astroloji inancı zirveye ulaştı. Reagan tüm dünya ve A.B.D. hakkında kararlar verirken bile bir astrologa danışıyormuş. Theodore Roosevelt ve Franklin D. Roosevelt de astrolojiye inanan ve takip eden devlet başkanlarıdır.

12) Astroloji Hitler’in ölümünü isabetli olarak tahmin etti


Hiç kimse Hitler’in devletin başında olduğu dönemin ne kadar korkunç olacağını öngöremediği bir zamanda aslında bir astrolog epey yaklaşmıştı bu sonuca. 1924’de Hitler’in kadın fanlarından biri bir astrolog olan Bayan Elsbeth Ebertin’e Hitler’in doğum çizelgesini verdi ve o da Hitler’in Fuhrer olacağını söyledi. Hitler’in de aslında astrolojiye inananlardan biri olduğu hatta ikinci dünya savaşı süresince astrologların ona danışmanlık yaptığı söylenir. Hitler Amerikan başkanlarından farklı olmasına rağmen, devlet başkanlarının verdikleri kararlarda astrolojiden yararlandıklarına bir örnektir o da.

11) Obama’nın zaferi astrologlar tarafından tahmin edilmişti

Tabii ki Obama’nın mı yoksa Senator John McCain’in mi başkan olacağını tahmin eden herkesin %50 doğru cevabı bulma şansı vardı. Birleşmiş Astrologlar Konferansı her 4 yılda bir toplanıyor ve 2008’de toplandıklarında, isim belirtilmeden profesyonel astrologlar tarafından Obama’nın kazanacağı tahmin edildi. 2012’de yine Obama’nın kazanacağını söylediler ve yine haklılardı. İşte insanlar bu tahminlerin doğru çıktığını gördükçe heyecan yükseliyor!

10) Burcunuz güneşten geliyor

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi
Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

Muhtemelen burcunuzun ne olduğunu çoktan biliyorsunuz. Peki bu burcu neyin belirlediğini biliyor musunuz? Tabii ki doğum tarihinize bağlı ama bundan da fazlası, siz doğduğunuz anda güneşin bulunduğu konumla alakalı. 12 tane burç var ve hepsinin burç çemberinde eşit pozisyonu var. Astrologlar bunun size geleceğiniz ve karakteriniz hakkında paha biçilmez bilgiler vereceğini söylüyor.

9) Su, Hava, Ateş ve Toprak burçları var

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi
Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

12 tane burç var ama bunlar 4 farklı gruba bölünüyorlar. İlk su burçları: yengeç, akrep ve balık. Daha sonra ateş burçları var: koç, aslan ve yay. Toprak burçları var: boğa, başak ve oğlak. Ve hava burçları var: ikizler, terazi ve kova. Burcunuzun girdiği element grubunun sizin karakteriniz açısından önemli olduğu söyleniyor.

8) Burcunuz görünüşünüzü etkileyebilir

Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi
Astroloji Hakkında Bilmeniz Gereken 15 Şaşırtıcı Bilgi

Astrologlar burcunuzun aslında sizin dış görünüşünüzü etkileyebildiğine inanıyorlar. Örneğin ikizler burcu küçük kemikli ve ince yapılı olurlar. Akrep burcunun ise kaslı bir yapısı ve yoğun bakışları olur. Yay burcunun ise uzun kaslı bacakları olduğu ve yay burcu kadınlarının erkeksi tavırları vardır.

Bu da okuyabilirsiniz  Burçlar a göre Verilen 12 Başarı Tavsiyesi 

7) Her burcun bir rengi vardır


Aslında renklere karşı hissettiklerimizin aslında bir astrolojik sebebi olduğu ileri sürülüyor. Yay burcunun rengi mor boğa burcununki ise pembe. Balık burcununki su yeşili ve terazi burcunun rengi mavi. İşte bu yüzden eğer renklerle ilgili şansa ihtiyacınız olan bir durum olursa, burcunuzun rengini unutmayın!

6) Çin, Hindistan, Mısır ve Yunanistan Astrolojiden ilk faydalanan ülkeler


Astrolojinin kökeni MÖ 3000 yılları, Mezopotamya’ya kadar dayanıyor. İşte oradan farklı kültürler Babillilerin inanışlarını alıp, bu inanışlar çevresinde kurallar üretmeye başladılar. Örneğin Yunanlar Yunan mitolojisi ve yıldız bilimini birleştirdiler. Çin ve Hindistan din ve batıl inançları astrolojiyle birleştirdi. Orta Çağ Avrupası’nda çoğu bilim adamı da aslında astrolog ya da astronomdu.

5) Burçların elementleri ve nitelikleri var


Burçların nitelikleri kardinal, durağan ve değişken olarak ayrılır. Kardinal olan burçlar koç, yengeç, oğlak ve terazidir ve bunlar ruh ve mevsimlerle ilgilidirler. Durağan burçlar ise aslan, akrep, boğa ve kovadır ve bu burçlar da sağlam duruş ve hatta inatçıdırlar. Değişken burçlar ise başak, balık, ikizler ve yaydır. Bu burçlar da iletişime açık ve esnektirler.

4) Belli kombinasyonlar daha iyi ilişkiler sağlıyor

Astroloji
Astroloji

Tabii ki burçlar sizin bir ilişki için bakacağınız tek şey olmamalıdır ama yine de size bir bakış kazandırır. Örneğin tutkulu akrep burçları, balık ya da yengeç gibi su elementli burçlarla daha iyi ilişkiler yaşarlar. Kova burcu ikizler ve terazi gibi hava elementli burçlarla iyi anlaşır. Elementler ve burçların nitelikleri, kişilerin ilişkilerindeki uyumunda önemlidir.

3) Merkürün tersine gittiği sözünün anlamı

Astroloji
Astroloji

Merkürün tersine dönmesi sık sık duyduğumuz bir sözdür. Yılda üç ya da dört kere Merkür durmuş ve tersine dönüyor gibi gözükür oysa bu sadece ışığın yarattığı bir illüzyondur. Astrologlar işte bu dönemlerde plan yaparken dikkatli olmanız gerektiğini çünkü bu dönemlerde yapılan planların genelde suya düştüğünü belirtiyorlar. İşte bu yüzden bir daha Merkür’ün ters yönde döndüğünü görürseniz hayatınızın akışını dikkatle incelemeyi deneyin!

2) Burcunuz cinsel hayatınızı da etkileyebilir


Burçların ilişkilerinizi etkileyebileceğini söylemiştik. Aslında burçlar cinsel uyumunuz konusunda da epey belirleyici. Belli burçların belli cinsel özellikleri var ve bu da diğer burçlarla olan uyumunu sağlıyor. Koç burcu çok aşık olduğu düşünülse de bencil oldukları da görülebilir. Boğa burcu en maskulen burç olmasıyla, cinsel içgüdünü en yüksek olduğu burçtur da. İkizler burcu yaratıcı ilişkileri severler ve değişimin ve heyecanın gücü onlarda asla eskimez. Ve aslan burcu ateşli tutkusuyla burçlar arasında en iyi aşık!

1) Burcunuz sizin düşündüğünüz burç olmayabilir


Tüm hayatınız boyunca kendinizi tutkulu bir akrep sanmanıza rağmen aslında terazi olduğunuzu öğrenmek? Yeryüzünde her şey yer değiştirdiği gibi gökyüzünde de yer değişimleri oluyor. Eğer dünyanın siz doğdunuz andaki konumu düşündüğümüzden farklıysa, sizin burcunuzun da konumu farklı olacaktır. Astrologlar bu devinimin her zaman farkındaydılar ve her zaman aslında bunu hesaba katmışlar!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ASTROLOJI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 19 MART- 25 MART

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 19 MART- 25 MART BALIK BURCU: (19 ŞUBAT- 20 MART) Bir şeyi satın a…