Anasayfa ASTROLOJI 30 Yaygın Rüya Tabirleri ve Anlamları

30 Yaygın Rüya Tabirleri ve Anlamları

12 Dak okundu
0
0
1,137

30 Yaygın Rüya tabirleri ve Anlamları

30 Yaygın Rüya tabirleri ve Anlamları : Rüyalar bilinçdışımızın mektupları gibidir. Ancak uyanıklık bilincimizdeki dilde yazılmamışlardır. Neyse ki rüyalarımızı tahlil edip tercüme etme kabiliyetine sahibiz. Her ne kadar evrensel tanımlamaları olmasa da listelediğimiz bu imgeler rüyalarını anlamanda bir başlangıç olabilir.

Rüyalarının bilinçdışı imgeleri çöz ve uyanık hayatında şeffalığa ulaş. Ayrıca rüya tabir etmek ilgini çekiyorsa lusid rüya görmeyi öğrenmelisin!

Rüya İmgeleri

1. Hayvanlar genellikle ruhunun doğaya ve yaşama içgüdüne bağlı olan yönünü sembolize eder. Bir yırtıcı tarafından kovalanmak korku veya agresyon gibi duygularını bastırdığın anlamına gelir.

2. Bebekler; üreme, savunmasızlık veya sevilme ihtiyacını simgeler. Yeni bir başlangıcı da gösteriyor olabilir.

3. Takip edilmek tüm kültürlerde ortak rüya imgesidir. Tehdit edilmiş hissettiğin anlamına gelir. Bu imgeleme göre seni takip edeni ve gerçek hayatta niçin bunun tehlike teşkil edeceğini çözmen gerekir.

Rüya Tabirleri
Rüya Tabirleri

4. Giysiler insanların bizi nasıl görmesini istediğimiz hakkında manifestolardır. Pejmürde giyim kendini çirkin hissettirebilir. Giysilerini değiştirmek yaşam tarzını değiştirmek olarak aksedebilir.

5. Haçlar dini inanışına göre değişebilir. Kimisi bunu denge, ölüm veya yaşayışın sonu olarak görür. Olaya özel durumlar anlam vermemizde yardımcı olur.

6. Sınavlar kendine verdiğin değerdir. Sınavın içeriği hayatının veya kişiliğinin soruşturduğun kısmını yansıtır.

7. Birinin ölümü değişimi gösterir. Psişik bir öngörü olduğu anlamına gelmez. Son zamanlarda sevdiğin birini kaybettiysen bunu kabullenme noktasına geldiğini gösterir.

8. Düşüş; bir şeylerin peşini bırakma, kontrolü kaybetme veya başarı sonrası bir şekilde yenilgi hakkındaki endişelerimizi gösterir.

9. Rüyada arızalı makine, uyurken dil merkezinin kapalı olmasından dolayı görülür ve telefon açma, zamana bakma veya internette sörf yapmayı zor hale sokar. Performans endişesini de sembolize ediyor olabilir.

10. Yiyecek, bilgiyi gösterir. Çünkü bilginin beyni beslediği gibi o da vücudu besler. Sadece yemek de olabilir tabii.

11. Şeytanlar bastırılmış duyguları gösteren sinsi kötücül varlıklardır. İçten içe davranışlarını iyiye dönüştürme ihtiyacı hissediyor olabilirsin.

12. Saç, Freud’a göre cinsellikle alakalıdır. Saçın çokluğu cinsel gücü gösterirken saç kesmek libido düşüklüğünü gösterir. Saç kaybı ayrıca kelleşme korkusundan da olabilir.

13. Rüyada ellerimizi her zaman için görebiliriz fakat bağlanmış iseler nafilelik hissini gösteriyor olabilir. El yıkamak suçluluk belirtisi olabilir. Ellerine yakından bakmak lusid rüyaya geçmek için iyi bir yoldur.

14. Evler birçok anlama gelebilir fakat tüm bir bina senin içsel benliğini simgeler. Her bir oda veya kat; farklı duyguları, anıları veya manalı olayların tercümelerini gösterir.

Rüya Tabirleri
Rüya Tabirleri

15. Öldürmek, katil olduğunu göstermez. Karakterinin o imgeyle gösterilen kısmını öldürmek istediğini gösterir. Belli bir insana olan düşmanlığı da gösteriyor olabilir.

16. Evlenmek; benliğinin dişil ve eril yanlarını birleştirme isteği veya gerçek anlamda evliliği gösterir.

17. Uçağı veya herhangi bir aracı kaçırmak da yaygın bir rüyadır ve hayattaki fırsatları kaçırma endişesini açığa çıkarır. Büyük bir karar öncesi görülür.

18. Para kendine verdiğin değeri gösterir.

19. Dağlar engelleri gösterir. Dağa tırmanmak başarı hissini gösterir. Bir gökdelenin tepesinden bakmak hayatını bilincindeki yargılarından sıyrılmış bir şekilde gözlemlemendir.

20. Çıplaklık kendini diğerlerine açmandır. Kendini savunmasız veya ifşa olmuş hissedebilirsin. Aynı zamanda cinsel arzuları ya da tanınma istediğini gösteriyor olabilir.

21. İnsanlar kendi bilincimizin yansımalarıdır. Kendi karakterimizin farklı yönlerini yansıtabilir.

22. Radyolar ve televizyonlar; bilinç ve bilinçdışının arasındaki iletişimi gösterebilir. Lusid iken onlara soru sor.

23. Yollar hayattaki yolunu gösterir. Hayattaki yerini sorman için bir zaman gelmiş olabilir.

24. Okul; çocuklar ve gençlerde sık görülür fakat yetişkinlikte? Hayatın kendi dersleriyle kendini bilme ve anlama isteğini gösterebilir.

25. Seks rüyaları samimiyeti ve cinsel isteği gösterir. Bilinçdışı duygularımızın bilinçli tanınmasıyla bir araya gelmesini gösteriyor da olabilir. Böylece yeni bir farkındalık ve kişisel gelişim gösterebilir.

26. Öğretmenler gerçek kişileri değil de seni aydınlatma gücüne haiz otorite figürleri olabilir.

27. Dişler de çok sık görülür. Diş kaybetmek yaşlanma veya çirkinleşme korkusunu gösterir.

28. Kapana kısılma, kapalı kalma çok sık görülen bir kabustur. Gerçek hayatta doğru kararı verme veya kaçma yetisine sahip olmamakla ilişkili olabilir.

Rüya Tabirleri
Rüya Tabirleri

29. Araçlar hayattaki kontrolünü yansıtır. Örneğin arabada direksiyon hakimiyetini kaybetmen başkasının kontrolü devraldığını gösterir.

30. Su birçok surette görünse de bilinçdışı zihni yansıtır. Durgun havzalar iç huzuru gösterirken dalgalı okyanus huzursuzluğu gösterir.

Ne Zaman İmge Anlam Sahibi Olur?

Rüyandaki her materyalin bilinçdışında bir anlamı olacak diye bir şey yok. Bazen sadece kuru gürültü olarak yer kaplar.

Önemli imgeleri keşfetmek için en iyisi rüya günlüğü tutmaktır. Sanki rüyayı yeniden yaşıyormuşçasına şimdiki zamanda yaz. Hikayenin özünü oluşturan, içgüdüsel olarak dikkatini çeken sıradışı veya dokunaklı şeylerin altını çiz.

Sonra yukarıdaki listeden tabir et. Unutma ki bu liste bile senin kendi tabirini gerektiriyor. Rüya, kişinin psikolojik durumuna güncel yaşamındaki olaylara bağlıdır ve rüyanın konteksti değişiklik gösterebilir.

Son Sözler

Rüyadaki imgeleri keşfetme isteğin rüyalara ilgin olduğunu gösteriyor? Peki hiç lusid rüya görmeyi denedin mi? Aslında rüyadaki imgelerin, lusid rüyada daha da manalı olabilir. Bu öğrenilebilir yeteneği kullanarak rüyalarımızı kontrol edebilir ve eylemlerimizi yönetebiliriz! Sanki kendimize ait canlı ve kontrollü bir alternatif gerçeklik gibi.

Örneğin: rüyada kovalanırken lusid rüyaya geçersen dönebilir ve düşmanla yüzleşebilirsin!

Daha Fazla İlgili Makale Yükleyin
Daha Fazla Yükle ASTROLOJI

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *

Daha kontrol edin

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 19 MART- 25 MART

HAFTALIK BURÇ YORUMLARI 19 MART- 25 MART BALIK BURCU: (19 ŞUBAT- 20 MART) Bir şeyi satın a…